اخبار

حدود 13 درصد از مردم کانادا صاحب بیت کوین هستند

در طی هفته جاری محققان بانک مرکزی کانادا، اسناد بررسی سیستم مالی بانک مرکزی را منتشر کردند که پنج آمار کلیدی را که به دارندگان بیت کوین در این کشور مرتبط است را برجسته می کند. بر اساس معیارهای بانک مرکزی کانادا، 13 درصد از ساکنین کانادا دارای بیت کوین هستند و “اکثر کانادایی ها در مورد بیت کوین آگاه هستند.”

در یک پست وبلاگی که توسط 5 محقق ارشد بانک مرکزی کانادا منتشر شده است ، توضیح داده شده که “اصلاح های بزرگ قیمتی ” رایج‌ترین اتفاقی است که توسط صاحبان دارایی‌های کریپتو گزارش می‌شود.

در ادامه این پنج محقق اضافه کردند که “مالکیت بیت کوین در بین کانادایی ها در سال 2021 به شدت افزایش یافت است.”

حدود 13 درصد از مردم کانادا صاحب بیت کوین هستند
نسبت مالکیت بیت کوین در کانادا

میزان شهروندان کانادایی‌ که بیت کوین دارند از 5 درصد در سال 2018 به 13 درصد در سال 2021 رسیده است. این افزایش درصد دارندگان بیت کوین به دنبال افزایش گسترده پس‌انداز و ثروت کانادایی‌ها در طول همه‌گیری کرونا رخ داده است.

بانک مرکزی کانادا

در همین حال ، مطالعات قبلی و بررسی سیستم مالی امسال نشان می‌دهد که اکثر ساکنان کانادا اصطلاح «بیت‌کوین» را شنیده‌اند . علیرغم این واقعیت، بانک مرکزی کانادا “متوجه این موضوع شد که 40 درصد از دارندگان بیت کوین در سال 2021 سطح دانش کمی از بیت کوین دارند که درصد بالاتری نسبت به سال های گذشته است.”

بزرگترین دلیل برای داشتن بیت کوین در کانادا، از چهار دلیل مختلف از جمله “عدم اعتماد به دولت، ابزار سرمایه گذاری، علاقه به فناوری جدید و روش پرداخت جدید ” نشات گرفته ست

حدود 13 درصد از مردم کانادا صاحب بیت کوین هستند
نسبت دارندگان بیت کوین در کانادا بر حسب نوع کاربرد


در سال 2021، 25 درصد از دارندگان کریپتو گزارش دادند که به دلیل نوسانات زیاد قیمت پول خود را از دست داده اند، کهنسبت به سال 2019 بیش از 18% افزایش داشته است. 9 درصد از مردم مشکلاتی در تراکنش داشته اند. 11 درصد از این افراد دسترسی کامل به کیف پول ارزهای دیجیتال خود را از دست داده اند، و 7 درصد از دارندگان بیت کوین گزارش داده اند که دارایی های رمزنگاری آنها به سرقت رفته است.

یکی از نکات مهمی که در این تحقیق به دست آمده است نشان میدهد که اکثر دارندگان بیت کوین در کانادامقادیر کمی از این ارز را در اختیار دارند ، که مقدار متوسط ​​آن کمتر از 500 دلار کانادا بوده و بیش از 70 درصد از کمتر از 5 هزار دلار کانادا بیت کوین در اختیار دارند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا