دانشنامه ارز دیجیتال

معرفی بهترین مادربردهای ماینینگ در 2022

به لطف افزایش مداوم استخراج ارزهای دیجیتال، تولیدکنندگان سخت افزار رایانه شخصی روز به روز در طراحی مادربردهای اختصاصی برای ماینینگ بهتر می شوند. با این حال، هنوز هم یافتن بهترین مادربرد ماینینگ بسیار دشوار است چرا که فاکتورهای زیادی مانند تعداد پشتیبانی از GPU، قیمت و در دسترس بودن باید در نظر گرفته شود. در این مقاله، به بررسی بهترین مادربردهای ماینینگ می پردازیم و به شما کمک می‌کنیم تا مادربورد مناسب خود را برای ریگ ماینینگ پیدا کنید.

بهترین مادربردهای ماینینگ:

1. ASRock H110 Pro BTC+ 13GPU Mining Motherboard

ASRock H110 Pro BTC+ 13GPU Mining Motherboard بهترین مادربردهای ماینینگ

ASRock H110 Pro BTC Plus یکی از معروف ترین و معمول ترین مادربردها برای ماینینگ است. این مادربورد از نسل ششم و هفتم اینتل پشتیبانی می کند و می تواند تا 13 پردازنده گرافیکی را پشتیبانی کند. این مدل یکی از برجسته ترین مادربردهای ماینینگ است که می توانید در هر زمانی برای خود تهیه کنید.

شما می توانید از این مادربرد ماینینگ برای استخراج موثر اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال و آلت کوین های مبتنی بر GPU استفاده کنید. این مادربرد فوق‌العاده برای اهداف ماینینگ ساخته شده است، بنابراین می‌توانید پیش‌بینی کنید که دارای هر یک از عناصری است که واقعاً برای ریگ ماینینگ خود می‌خواهید داشته باشد.

مزایا

 • این مادربرد می تواند به ۸ تا ۱۳ GPU کمک کند.
 • قیمت مناسب.
 • با پردازنده های مبتنی بر چیپست B250 اینتل قابل اجرا است، بنابراین می توانید از نسل ششم و هفتم Celeron استفاده کنید.

معایب

 • موردی وجود ندارد.

2. ASUS Prime Z390-P LGA1151

بهترین مادربردهای ماینینگ  ASUS Prime Z390-P LGA1151

Asus Prime Z390A Pro یکی دیگر از بهترین مادربردهای ماینینگ است. این مادربرد ماینینگ چیپست Z390 اینتل را همراهی می کند و با پردازنده های نسل هشتم و نهم اینتل قابل اجرا است. علاوه بر این، حافظه دو کاناله را حفظ می کند و کیفیت فرم شگفت انگیزی دارد که در سایر مادربردهای ماینینگ نمی توانید پیدا کنید.

علاوه بر این، این مادربرد به دلیل کیفیت فرم فوق‌العاده‌اش برای ریگ‌های ماینینگ عالی است و در مقابل ASRock H110 Pro BTC+ هزینه‌ای ندارد. این باعث می شود که یکی از برجسته ترین مادربردهای ماینینگ باشد. به همین ترتیب، PWM گسترش‌یافته MSI و پیکربندی مدار بهبود یافته تضمین می‌کند که به طور کلی نرخ هندلینگ با کیفیت بسیار خوبی برای کار با حداکثر سرعت دریافت خواهید کرد.

مزایا

 • Asus Prime Z390-A Pro بهترین مادربرد ماینینگ است و از پردازنده‌های نسل هشتم و نهم Celeron، Pentium و Core اینتل پشتیبانی می‌کند.
 • چیدمان مناسبی از عناصر را به همراه دارد و دارای دهانه M.2 SSD، فضای رم 64FB DDR4 و فضاهای 6x PCIe است.
 • این مادربرد بدون شک می تواند 8-10 یا بیشتر GPU را با کمک رایزرها نگه دارد.

معایب

 • موردی وجود ندارد، این یکی از بهترین مادربردها برای استخراج اشکال مختلف ارزهای رمزنگاری شده است.

3. GIGABYTE Z390 UD LGA 1151

GIGABYTE Z390 UD LGA 1151

این مادربرد با چیپست Z390 اینتل همراه است که آن را با پردازنده‌های نسل هشتم و نهم اینتل از مدل‌های Celeron، Pentium و Core سازگار می‌کند. به همین ترتیب دارای تعداد زیادی نکات برجسته فوق‌العاده است که نمی توان از آن ها صرف نظر کرد، از جمله 6 فضای PCIe، باز شدن M.2، و پشتیبانی از ارائه پردازنده شما در حین استخراج و اجرای همزمان GPUهای مختلف.

علاوه بر این، این مادربرد از حافظه دو کاناله DDR4 پشتیبانی می کند و حافظه بدون بافر غیر ECC را با 4 DIMM همراهی می کند. همچنین دارای یک طرح PWM پیشرفته 10+2 فاز برای اجرای باورنکردنی و پشتیبانی از تصاویر چند طرفه است. بهترین مادربرد ماینینگ نیز CEC 2019 آماده شده است که به این معنی است که می توانید در مصرف برق صرفه جویی کنید.

مزایا

 • سازگاری با چیپست Z390 اینتل، پشتیبانی از نسل هشتم و نهم پردازنده‌های Celeron، Pentium و Core اینتل.
 • چیدمان خوبی از عناصر و فضاهای 6 x PCIe برای ارتباط GPU چند طرفه را همراهی می کند.
 • صرفه جویی در مصرف برق.
 • دارای فضای SSD.

معایب

 • موردی وجود ندارد، این یکی از برجسته ترین مادربردهای ماینینگ است.

4. MSI Pro Series Intel Z270 DDR4 HDMI USB 3 CrossFire ATX Motherboard

4. MSI Pro Series Intel Z270 DDR4 HDMI USB 3 CrossFire ATX Motherboard

MSI یکی دیگر از بهترین ها در ساخت بهترین مادربرد ماینینگ است و MSI Pro Z270 یکی از برجسته‌ترین مادربردهای ماینینگ برای کریپتو است. این مدل چیپ‌ست Z270 اینتل را با چیپ‌ست‌های برجسته همراهی می‌کند، که آن را با پردازنده‌های نسل ششم و هفتم اینتل از مدل‌های Celeron، Pentium و Core سازگار می‌کند.

این در واقع یک مادربرد خارق‌العاده برای ماینینگ است و هزینه آن از چند مادربردی که قبلاً به اشتراک گذاشتم، بسیار بالاتر است. اما می توان از برجسته ترین نکات آن به دارا بودن HDMI، دهانه‌های USB 3 و شباهت CrossFire برای پشتیبانی از GPU چند طرفه اشاره کرد.

مزایا

 • از پردازنده های دوره ششم و هفتم اینتل پشتیبانی می کند.
 • از DDR4 پشتیبانی می کند و دارای 64 گیگابایت حافظه است.
 • دارای درگاه های USB 3، دهانه های M.2 و پشتیبانی از HDMI و Crossfire.

معایب

 • هیچ موردی وجود ندارد.

5. ASUS B250 MINING EXPERT LGA1151 DDR4 HDMI B250 ATX Motherboard

ASUS B250 MINING EXPERT LGA1151 بهترین مادربردهای ماینینگ

Asus B250 Mining Expert یکی دیگر از بهترین های ماینینگ است و تمام نیازهای شما را برآورده می کند. این مادربرد دارای چیپست B250 اینتل است، بنابراین با پردازنده های نسل ششم و هفتم اینتل قابل اجرا است، همچنین دارای 19 برابر فضاهای PCIe است که به این معنی است که می توانید بدون کشش زیاد توانایی های استخراج خود را با GPU های مختلف گسترش دهید.

این مادربورد علاوه بر نکات بالا دارای نکات برجسته دیگری از جمله: SafeSlot Core، 5X Protection III و تعداد زیادی از نکات است. ASUS B250 دارای بار عظیمی از عناصر خارق‌العاده است که آن را به یک مادربرد باورنکردنی برای ماینینگ تبدیل می‌کند، با این حال از یک مادربرد با چنین عنصری، نمی‌توان انتظار قیمت مناسبی داشت.

مزایا

 • ماینینگ ایسوس B250 دارای چیپست B250 است و از پردازنده های نسل ششم و هفتم پشتیبانی می کنند.
 • برای ساختن یک ریگ ماینینگ بزرگ با دسته‌هایی از پردازنده‌های گرافیکی مناسب است و دارای 19 فضای PCIe است.
 • دارای عناصری از جمله، 5X Protection III، SafeSlot Core و 32GB RAM است.

معایب

 • هزینه بسیار بیشتری نسبت به سایر مادربردهای ماینینگ دارد.

6. MSI H270-A PRO Mining Motherboard Crytocurrency

MSI H270-A PRO Mining Motherboard

MSI H270-A Pro یکی دیگر از بهترین مادربردهای ماینینگ است. این یک مادربرد منصفانه برای افرادی است که دوست دارند یک ریگ ماینینگ با چند GPU و چندین پورت PCIe بسازند. این مادربرد همچنین به چیپست اینتل H270 مجهز شده است که به شما امکان می دهد از پردازنده های نسل ششم و هفتم اینتل از مدل های Celeron، Pentium و Core برای استخراج استفاده کنید.

این مادربرد دارای دهانه M.2 برای جابجایی سریع و چیدن سیستم عامل ماینینگ شما است و از حافظه 64 گیگابایتی DDR4-2133 مگاهرتز پشتیبانی می کند، و دارای ضریب ساختاری ATX است که استفاده از آن را در کل ساده تر می کند.

مزایا

 • این مادربرد از پردازنده‌های نسل ششم و هفتم اینتل پشتیبانی می‌کند که عمیقاً برای ماینینگ مهم محسوب می شوند.
 • این یک فضای 6x PCIe برای پشتیبانی از چند GPU را همراهی می کند.

معایب

 • با این مقدار هزینه گزینه های بهتری برای انتخاب وجود دارد.

7. Biostar TB360-BTC PRO 2.0 Core i7/i5/i3

Biostar TB360-BTC PRO 2.0 Core

مادربرد TB360-BTC PRO Biostar یکی دیگر از بهترین مادربردهای ماینینگ است که می توانید برای ریگ ماینینگ 10-12 GPU خود تهیه کنید. این مادربرد تا این لحظه تعداد قابل توجهی از ممیزی های مثبت را به دست آورده است.

این دستگاه دارای فضای حافظه 32 گیگابایتی DDR4، M.2 فوق العاده سریع و اسلات کمکی SATA 3 نیز می باشد، می‌تواند بدون نیاز به استخراج گسترده، ZCash، Ethereum، Monero، و بسیاری دیگر از اشکال رمزنگاری پول را استخراج کند. در کنار آن، مادربرد Biostar از 12 پردازنده گرافیکی پشتیبانی می کند. بنابراین شما می توانید حداکثر 12 پردازنده گرافیکی را به کار ببرید تا یک ریگ ماینینگ ایده آل برای خود بسازید.

مزایا

 • Biostar یک برند شناخته شده برای ساخت یک مادربرد ماینینگ است.
 • پشتیبانی از 12 GPU و پردازنده های نسل هشتم و نهم.
 • پشتیبانی از SATA، M.2، و 32 گیگابایت رم.

معایب

 • هیچ پشتیبانی برای پردازنده های نسل ششم و هفتم اینتل وجود ندارد.

8. GIGABYTE GA-H110-D3A

GIGABYTE GA-

انتخاب مادربرد GA-H110-D3A گیگابایت، تصمیمی باورنکردنی برای مونتاژ یک ریگ ماینینگ است. این مادربرد دارای شش دهانه PCIe است که به شما امکان می‌دهد چندین پردازنده گرافیکی را بدون مشکل به آن متصل کنید. این معیار ایده‌آل در دسترس بودن و ظرفیت یک ریگ ماینینگ را دارد که باورنکردنی است.

این مادربرد از پردازنده‌های نسل ششم و هفتم اینتل پشتیبانی می‌کند. پس در صورتی که شما یک پردازنده نسل ششم یا هفتم اینتل دارید، این مادربرد یک تصمیم عالی برای شماست. این مدل دارای همه چیزهایی است که برای ماینینگ نیاز دارید از جمله شش فضای PCIe برای رابط پردازنده گرافیکی شما، دهانه M.2 برای هندلینگ فوق سریع، حافظه دو کاناله DDR4 و …

مزایا

 • پردازنده‌های نسل ششم و هفتم اینتل را پشتیبانی می‌کند.
 • می تواند چندین پردازنده گرافیکی را به طور همزمان و بدون هیچ مشکلی اجرا کند.
 • با این مادربرد می توانید اتریوم، بیت کوین، مونرو و کوین های مختلف دیگر را استخراج کنید.

معایب

 • برای یک مادربرد با چنین مشخصاتی قیمت زیادی دارد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا