دانشنامه ارز دیجیتال

0 تا 100 هر آنچه باید درباره پی پال (PayPal) بدانید

پی پال یک شرکت پرداخت آنلاین است که به افراد اجازه می دهد برای دیگران پول ارسال کنند. پی‌پال یکی از شرکت‌های اصلی پرداخت اینترنتی بوده و در سال 2002 توسط eBay خریداری شد. در سال 2015، پی پال از eBay جدا شد و امروزه به‌عنوان یک شرکت جداگانه و سهامی عام باقی مانده است. راه‌اندازی پی‌پال رایگان است و به راحتی به یک حساب بانکی، کارت نقدی یا کارت اعتباری پیوند داده می‌شود تا پول برای دیگران ارسال شود.

مفهوم پی‌پال

پی پال به کاربران خود اجازه می دهد تا به راحتی برای دوستان، خانواده، همکاران تجاری و غیره پول ارسال کنند. برای شروع ارسال و انتقال پول از طریق پی پال، ابتدا باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. راه اندازی یک حساب کاربری با پی پال رایگان است و فقط به آدرس ایمیل و برخی اطلاعات اولیه نیاز دارد.

هنگامی که یک حساب پی پال دارید، می توانید از هر شخص دیگری که دارای حساب پی پال است، پول ارسال و دریافت کنید. ارسال پول برای خانواده و دوستان رایگان است. اگر از آن برای ارسال پول به عنوان بخشی از تراکنش تجاری استفاده کنید، PayPal هزینه پردازش کمی را دریافت می کند.

یکی از رایج ترین کاربردهای پی پال پرداخت برنده در حراجی های eBay است. در حالی که نیازی به پرداخت هزینه حراج eBay با پی‌پال نیست، به دلیل ارتباط بین این دو شرکت، استفاده رایج از پی‌پال است. PayPal همچنین Venmo، یکی دیگر از خدمات پرداخت آنلاین نظیر به نظیر را در سال 2013 خریداری کرد. این بدان معنی است که صرف نظر از اینکه از PayPal یا Venmo استفاده می کنید، پرداخت آنلاین شما توسط همان شرکت پردازش می شود.

اعتبار پی‌پال (PayPal Credit)

اعتبار PayPal به عنوان یک خط اعتباری چرخشی صورت‌حساب می‌شود که می‌توانید از طریق حساب PayPal خود به آن دسترسی داشته باشید. با اعتبار PayPal، شما یک کارت اعتباری فیزیکی واقعی ندارید. در عوض، می‌توانید از حساب اعتباری PayPal خود در هر جایی که PayPal را می‌پذیرد استفاده کنید. مانند بسیاری از کارت های اعتباری، اگر موجودی خود را به طور کامل هر ماه پرداخت نکنید، از شما بهره یا کارمزد دریافت می شود.

Venmo یک کارت فیزیکی به نام Venmo Mastercard ارائه می دهد که می تواند در هر بازرگانی که Mastercard را می پذیرد استفاده شود. این امر استفاده از تراز Venmo خود را در بازرگانان سنتی راحت تر می کند. در حالی که Venmo Mastercard دارای برخی عملکردهای داخلی در مورد اضافه برداشت است، درست تر است که Venmo Mastercard را به عنوان یک کارت نقدی (مرتبط با موجودی Venmo شما) در نظر بگیرید تا یک کارت اعتباری واقعی.

PayPal Cash

PayPal Cash حسابی است که هر پولی را که با PayPal دارید نگهداری می کند. PayPal Cash به عنوان یک ویژگی جداگانه در سال 2019 معرفی شد.

اکنون، وقتی شخصی از طریق PayPal برای شما پول می‌فرستد، می‌توانید انتخاب کنید که آیا آن را به حساب بانکی خارجی خود منتقل کنید یا آن را در حساب PayPal Cash خود نگه دارید. می توانید از هر پولی که در حساب PayPal Cash خود دارید برای ارسال به خانواده و دوستان یا در برخی موارد برای خرید بدون نیاز به اتصال به حساب بانکی خارجی استفاده کنید. همچنین می‌توانید از موجودی PayPal Cash خود برای پرداخت از طریق Google Pay یا Samsung Pay استفاده کنید.

عملکرد پی‌پال

پی‌پال چگونه کار می کند؟

پی پال به عنوان یک پلتفرم خدمات بین دو نفر (یا کسب و کار) که مایل به تبادل پول هستند، کار می کند. اگر به دنبال ارسال پول برای دوستان و خانواده هستید، هیچ هزینه ای وجود ندارد. اگر پولی را به عنوان بخشی از خرید یا پرداخت یک سرویس ارسال می‌کنید، PayPal قبل از واریز موجودی به گیرنده، هزینه پردازش کمی را از مبلغ دریافت می‌کند.

اگر صاحب کسب و کاری هستید که به دنبال پذیرش PayPal به عنوان روشی برای پرداخت هستید، ابتدا باید یک حساب تجاری PayPal ایجاد کنید. در حالی که می‌توانید با یک حساب شخصی پی‌پال چیزهایی بفروشید، اگر صاحب یک کسب‌وکار هستید و به دنبال ساده‌سازی فعالیت‌های خود هستید، ممکن است حساب تجاری PayPal منطقی‌تر باشد. هر دو نوع حساب پی پال محافظت در برابر کلاهبرداری، امنیت پیشرفته و رمزگذاری را برای همه تراکنش ها ارائه می دهند.

مزایا و معایب پی پال

در اینجا برخی از مزایا و معایب PayPal وجود دارد که باید در نظر داشته باشید:

مزایا

  • استفاده از PayPal آسان است – این یک روش بسیار ساده برای ارسال پول به دوستان و خانواده است.
  • پرداخت با PayPal سطح بیشتری از امنیت و جلوگیری از کلاهبرداری را به شما می دهد. اگر با استفاده از PayPal خریدی را پرداخت کنید که در نهایت تقلبی باشد، PayPal می تواند به بازگرداندن پول شما کمک کند.
  • پی پال اطلاعات بانک یا کارت اعتباری شما را رمزگذاری می کند و این اطلاعات را ایمن نگه می دارد.
  • بدون هزینه برای ارسال پول به دوستان و خانواده.

معایب

  • در حالی که استفاده از PayPal برای ارسال پول به دوستان و خانواده رایگان است، اگر از طریق PayPal به عنوان بخشی از یک معامله تجاری پول ارسال می کنید، هزینه هایی از شما دریافت می شود.
  • اگر بخواهید به پول خود دسترسی فوری داشته باشید، PayPal همچنین 1٪ کارمزد دریافت می کند. انتقال بانکی رایگان چندین روز طول می کشد.
  • PayPal به این شهرت دارد که با مسدود کردن حساب ها بسیار تهاجمی است و اگر تصمیم بگیرند حساب شما را مسدود کنند، پول شما را نگه می دارند تا زمانی که بتوانید ثابت کنید که هیچ اشتباهی انجام نداده اید.

جایگزین هایی برای پی پال

علاوه بر Venmo (یکی از شرکت‌های تابعه PayPal)، چند سرویس پرداخت دیگر نیز وجود دارد که در جایگاهی مشابه با PayPal فعالیت می‌کنند. در اینجا چند مورد از آن ها را بررسی می کنیم:

Apple pay

Apple Pay سیستمی برای ارسال و پذیرش پرداخت‌ها است که توسط اپل پشتیبانی می‌شود و کاملاً در برنامه آیفون آن یکپارچه شده است. با Apple Pay، می‌توانید در هر جایی که Apple Pay را می‌پذیرد، خریدهای بدون تماس و ایمن انجام دهید. می‌توانید از طریق برنامه تصمیم بگیرید که آیا پول آن خرید باید از حساب بانکی، کارت نقدی یا کارت اعتباری شما باشد.

Google pay

Google Pay یک شبکه پرداخت است که توسط Google پشتیبانی می شود. با Google Pay، می‌توانید کارت اعتباری یا اطلاعات پرداخت خود را در Google Wallet خود ذخیره کنید. سپس، می‌توانید از کارت بانکی، کارت نقدی یا کارت اعتباری خود برای پرداخت به تاجران در هر جایی که Google Pay پذیرفته شده است، استفاده کنید.

Skrill

Skrill شباهت هایی به PayPal دارد، به این ترتیب که می توانید اطلاعات پرداخت خود را با این سرویس ذخیره کنید و سپس از آن برای پرداخت به افراد دیگر استفاده کنید. Skrill 1.45% به اضافه 0.50 دلار برای دریافت و ارسال پول دریافت می کند. اگر پول خود را به حساب بانکی برداشت کنید، هیچ هزینه اضافی وجود ندارد.

Dwolla

Dwolla یک جایگزین پرداخت است که برای مشاغل کوچک و متوسط برای پرداخت به مشتریان، فروشندگان و سایر مشاغل طراحی شده است. Dwolla یک API دقیق دارد و از حجم زیادی از پرداخت ها پشتیبانی می کند. در حال حاضر، Dwolla فقط در ایالات متحده در دسترس است.

خلاصه مطالب

پی پال یکی از بزرگترین پردازشگرهای پرداخت آنلاین و نظیر به نظیر است. برای پرداخت در بسیاری از سایت‌ها در سراسر اینترنت پذیرفته می‌شود و در مؤسسات بنیادی به طور معمول پذیرفته می‌شود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا