استخراج رمزارزها

0 تا 100 آشنایی با استخراج ابری یا کلود ماینینگ (Cloud Mining)

استخراج ابری یا کلود ماینینگ روشی ساده برای به دست آوردن ارز دیجیتال با اجاره قدرت محاسباتی از منابع شخص ثالث است. برای درک بهتر این موضوع در ادامه این مقاله با ما همراه باشید.

مفهوم استخراج ابری

دهه‌ها پیش، هر شرکت بزرگ رایانه‌ای نرم‌افزاری، زیرزمین‌های پر از رایانه‌هایی را نگهداری می‌کرد که روز و شب تعداد آنها را کاهش می‌داد. اتاق هایی به اندازه سالن های بدنسازی به سرورها اختصاص داده می شد.

همه اینها در عصر رایانش ابری تغییر کرد. شرکت‌های نرم‌افزاری به‌جای اشغال کردن املاک زیرزمینی گرانبها، شروع به اجاره نیروی محاسباتی از انبارهایی پر از سیستم های قدرتمند کردند، که در جای دیگری میزبانی می‌شدند.

استخراج ابری همین اصل (برون سپاری کار محاسباتی) را برای استخراج ارزهای دیجیتال، فرآیند اجرای رایانه های قدرتمندی که برای کوین هایی مانند بیت کوین، لایت کوین و دوج کوین استخراج می کنند، اجرا می کند، یعنی به جای خرید رایانه های گران قیمت برای استخراج این کوین ها، می توانید قدرت محاسباتی یک ماینر تخصصی را از یک شرکت استخراج ابری مستقر در هر کجای دنیا اجاره کنید.

علاوه بر این، وقتی برای خدمات کلود ماینینگ هزینه ای پرداخت می‌کنید، درواقع بخشی از یک استخر با قدرت محاسباتی زیادی را اجاره می‌کنید، به این معنی که به احتمال زیاد سایر ماینرهای بیت‌کوین قدرتمندتر را که برای تولید هش برنده رقابت می‌ کنند، شکست می‌دهید.

استخراج ابری فقط برای سیستم‌های اثبات کار، مانند بیت‌کوین و بلاک چین اصلی اتریوم، که ارزهای دیجیتال جدید را با نیروی محاسباتی استخراج می‌کنند، اعمال می‌شود.

استخراج ابری در مورد سیستم‌های اثبات سهام اعمال نمی‌شود، بلکه به کسانی که تعدادی کوین را در شبکه قفل می‌کنند، اجازه می‌دهد در اعتبارسنجی بلاک‌های جدید شرکت کنند و در ازای آن ارزهای دیجیتال تازه ضرب شده به دست آورند. با این حال، بسیاری از سرویس‌های سرمایه‌گذاری مانند اتریوم 2.0، سولانا و EOS به شما امکان می‌دهند کوین های خود را به اعتبارسنجی‌های دیگر واگذار کنید تا سود کمتری کسب کنید، که از نظر عملکردی شبیه به استخراج ابری است.

چگونه کلود ماینینگ را شروع کنیم؟

شروع کار در کلود ماینینگ به هیچ یک از تنظیماتی که استخراج معمولی ارزهای دیجیتال انجام می دهد نیاز ندارد. شما مجبور نیستید سخت افزار تخصصی بخرید، آن را در هر جایی ذخیره کنید یا قبض برق را بپردازید.

در عوض، شما باید یک استخر ماینینگ موفق را انتخاب کنید، مقداری سخت افزار از آن اجاره کنید و منتظر بمانید تا استخر استخراج پول تولید کند. شما همچنین باید یک ارز دیجیتال را انتخاب کنید. به گفته MiningPoolStats.com، بیت کوین، اتریوم و dogecoin بزرگترین استخرهای ماینینگ را در خود جای داده اند.

Antpool، Poolin، f2pool و Slush Pool از بزرگترین استخرهای استخراج بیت کوین هستند که به مصرف کنندگان خرده فروش خدمات رسانی می کنند. همچنین Foundry Digital یک استخر بزرگ در آمریکای شمالی است که به سرمایه گذاران نهادی خدمات می دهد.

برای شروع کار با یک سرویس استخراج ابری، کافیست فقط:

  • یک ارائه دهنده استخراج ابری و کوینی را که می خواهید استخراج کنید، انتخاب کنید.
  • برای یک حساب کاربری ثبت نام کنید.
استخراج ابری

توجه داشته باشید که هر سایت با سایت دیگر از نظر هزینه ها کمی متفاوت است، همانطور که خدمات و ماینرهای ارائه شده نیز متفاوت است.

برای شروع در کلود ماینینگ Antpool، (یک استخر استخراج که حدود 15 درصد از هش بیت کوین را به خود اختصاص می دهد)، باید یک حساب کاربری ایجاد کنید، نرم افزار پیکربندی استخراج ویژه را دانلود کنید و یک ماینر انتخاب کنید. این سایت به شما امکان می دهد ماشین های استخراج را بر اساس کارایی و سودآوری مرتب کنید. می‌توانید ماینرها را اجاره کنید و به صورت دوره‌ای نسبت به رمزارزی که ماینینگ می‌کنید، پرداخت‌ها را دریافت کنید.

آیا کلود ماینینگ سودآور است؟

بله، می تواند باشد. هرچند مقداری هزینه های اولیه وجود دارد به عنوان مثال، هزینه هایی که برای اجاره این ماینرها باید بپردازید، یا استخرهای ماینینگ که می توانند سود شما را کاهش دهند، با این حال استخراج ابری می تواند روشی سودآور باشد.

سود شما مستقیما به وضعیت بازار و قدرت ماینرهای استفاده شده توسط استخرها بستگی دارد (ماینرهای جدیدتر از مشخصات بهتری نسبت به مدل های قدیمی برخوردار هستند و احتمالاً بازدهی بالاتری خواهند داشت).

کوین های مختلف خطرات ارزی متفاوتی دارند. به عنوان مثال، در Antpool، بیت کوین 0.2900 دلار به ازای هر تراهش پرداخت می کند، در حالی که اتریوم 0.3044 دلار پرداخت می کند. اگر ماینرهایی با قدرت هش بیشتر اجاره کنید، این تفاوت‌های کوچک می‌تواند تشدید شود.

آیا استخراج ابری امری ریسکی است؟

کلود ماینینگ تا آنجایی ریسکی است که برای استخراج ارز دیجیتال به شخص دیگری تکیه می کنید، آن هم بدون اینکه واقعاً بررسی کنید که آنها سخت‌افزار لازم برای استخراج کوین مورد نظر شما را دارند یا خیر.

بسیاری از خدمات کلود ماینینگ تقلبی ادعا می کنند که از طرف شما بیت کوین استخراج می کنند، اما در عوض فقط پول شما را می دزدند. USDminer یکی از این چندین نمونه است. آنها اغلب به صورت کاملاً ناشناس عمل می کنند، یعنی تشخیص اینکه چه کسی مدیر پلتفرم است را غیرممکن می کند و نرخ بسیار بالایی را در یک دوره زمانی کوتاه وعده می دهد. سایر علائمی که نشان دهنده تقلبی بودن سایت است، عبارتند از:

  • اشتباهات املایی در وب سایت.
  • توصیفات ناشناس.
  • آدرس شرکت جعلی یا فقدان کامل آن.

وصل شدن به استخرهای شناخته شده این خطر را تا حد زیادی به حداقل می رساند.

همانطور که گفته شد، شما به وضعیت بازار نیز متکی هستید. بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال قابل استخراج بسیار پر نوسان هستند، به این معنی که قیمت آنها می تواند در مدت زمان کوتاهی به طور چشمگیری تغییر کند. این موضوعی پر خطر برای سرمایه گذاری شما است، زیرا هر کوینی که از استخراج به دست می آورید پتانسیل سقوط قیمت را دارد.

همچنین ریسک نظارتی زیادی برای استخراج ابری وجود دارد. برای مثال، تعداد زیادی از ماینرهای ابری در چین مستقر می شدند، زیرا این کشور برق ارزان قیمت ارائه می کرد و در فصول مرطوب صنعت نیز از انرژی سبز استفاده می کرد. اما در بهار 2021، چین صنعت استخراج ارزهای دیجیتال خود را سرکوب کرد و ماینرها را مجبور کرد که مکان های خود را ببندند یا به جای دیگری نقل مکان کنند. این بدان معناست که هر کسی که ماینرهای ابری را از استخرهای چینی اجاره کند، درآمد خود را از دست داده است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا