کیف پول ارز دیجیتال

آشنایی کامل با کیف پول بیت کوین یا Bitcoin Wallet و امنیت آنها

کیف پول بیت کوین نوعی کیف پول دیجیتال است که برای ارسال و دریافت بیت کوین استفاده می شود. این مشابه یک کیف پول فیزیکی است. با این حال، کیف پول به جای ذخیره ارز فیزیکی، اطلاعات رمزنگاری مورد استفاده برای دسترسی به آدرس های بیت کوین و ارسال تراکنش ها را ذخیره می کند. برخی از کیف پول های بیت کوین را می توان برای سایر ارزهای دیجیتال نیز استفاده کرد.

کیف پول بیت کوین یا Bitcoin wallet

کیف پول BTC دستگاه یا برنامه ای است که می تواند با بلاک چین بیت کوین تعامل داشته باشد. اگرچه تصور این که این کیف پول ها BTC را «ذخیره می کنند» معمول است، اما کیف پول بیت کوین در واقع کنترل رمزنگاری یک آدرس بلاک چین را نشان می دهد. هر بیت کوین ولت حاوی مجموعه ای از اعداد مخفی یا کلیدهای خصوصی است که مربوط به دفترچه آدرس بلاک چین کاربر است. این کلیدها برای امضای تراکنش‌های بیت‌کوین استفاده می‌شوند و به طور موثر کنترل بیت‌کوین‌های موجود در آن آدرس را به کاربر می‌دهند. اگر مهاجم بتواند کلیدهای خصوصی کیف پول را بدزدد، می تواند بیت کوین های موجود در آن آدرس را به ولت خود منتقل کند.

کیف پول بیت کوین

انواع بیت کوین ولت

انواع اصلی Bitcoin Wallet عبارتند از: کیف پول دسکتاپ، کیف پول موبایل ارز دیجیتال، کیف پول تحت وب و کیف پول سخت افزاری.

کیف پول دسکتاپ

کیف پول دسکتاپ

کیف پول های دسکتاپ بر روی رایانه رومیزی یا لپ تاپ نصب می شوند و کنترل کامل کیف پول را در اختیار کاربر قرار می دهند. برخی از کیف پول های دسکتاپ دارای عملکردهای اضافی مانند ادغام تبادل هستند. با این حال، کیف پول های دسکتاپ به دلیل در معرض خطر قرار گرفتن رایانه، نسبتاً ناامن در نظر گرفته می شوند. برخی از کیف پول‌های دسکتاپ معروف بیت کوین Core ،Armory ،Hive OS X و Electrum.1 هستند.


کیف پول موبایلی ارز دیجیتال

کیف پول موبایل ارز دیجیتال

کیف پول موبایل همان عملکرد کیف پول دسکتاپ را انجام می دهد، اما در گوشی هوشمند یا دستگاه تلفن همراه دیگر. بسیاری از کیف پول های تلفن همراه می توانند پرداخت های سریع را در فروشگاه های فیزیکی از طریق ارتباطات میدانی نزدیک (NFC) یا با اسکن یک کد QR تسهیل کنند. کیف پول های موبایل معمولاً با iOS یا Android سازگار هستند. Bitcoin Wallet ،Hive Android و Mycelium Bitcoin Wallet نمونه هایی از کیف پول های موبایل هستند. موارد زیادی از بدافزارهای پنهان شده به عنوان کیف پول BTC وجود داشته است، بنابراین توصیه می شود قبل از اینکه تصمیم بگیرید از کدام یک استفاده کنید، به دقت تحقیق کنید.


کیف پول وب

کیف پول وب

یک سرویس آنلاین است که می تواند ارزهای دیجیتال را از طرف شما ارسال و ذخیره کند. مزیت اصلی کیف پول های تحت وب این است که می توان به راحتی از هر کجا و از هر دستگاهی به آن ها دسترسی پیدا کرد، مانند چک کردن ایمیل. با این حال، امنیت یک نگرانی اصلی است. علاوه بر خطرات بدافزار و فیشینگ برای سرقت رمز عبور کاربران، ریسک قابل توجهی نیز وجود دارد.


کیف پول سخت افزاری

کیف پول‌ سخت‌افزاری

این نوع کیف پول ها تا حد زیادی امن‌ترین نوع کیف پول بیت‌کوین هستند، زیرا کلیدهای خصوصی را روی یک دستگاه فیزیکی که نمی‌تواند به اینترنت دسترسی داشته باشد، ذخیره می‌کند. این دستگاه ها شبیه درایو USB هستند. هنگامی که کاربر می خواهد تراکنش BTC را روی رایانه خود انجام دهد، کیف پول سخت افزاری را وصل می کند، که می تواند تراکنش ها را بدون به خطر انداختن کلیدهای خصوصی کاربر تایید کند. کیف پول های سخت افزاری عملاً در برابر حملات ویروس مصون هستند. Ledger و Trezor هر دو تولید کنندگان معروف کیف پول سخت افزاری هستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا