بازی و متاورسدانشنامه ارز دیجیتال

کسب درآمد با ورزش کردن از طریق ارزهای دیجیتال!

شاید باورش سخت باشد که بتوانید با قدم زدن یا دویدن، ارز دیجیتال رایگان به دست بیاورید، اما دنیای کریپتوکارنسی این رویا را تبدیل به حقیقت کرده است. پلتفرم های M2E (مخفف Move-to-Earn)، کسب درآمد از راه ورزش را محقق کرده و شرایطی را فراهم کرده اند تا انگیزه افراد برای ورزش کردن بیش تر شود. Move-to-Earn مفهومی است که با هدف ایجاد انگیزه برای ورزش و تحرک، در دنیای ارز دیجیتال توسعه یافته است.

در این مقاله در رابطه با پروژه Move-to-Earn توضیح می دهیم. همچنین برترین پلتفرم های کسب درآمد از ورزش را معرفی می کنیم. با ما همراه باشید.

کسب درآمد از ورزش با پروژه Move-to-Earn

ورزش و سلامت جسمانی همراه با انگیزه مالی، یک مفهوم جدید نیست. از گذشته دور تا کنون کارفرمایان یا شرکت های بیمه، الگوهای مختلفی برای پاداش دادن به کارکنان خود در ازای ترک سیگار، کاهش وزن و تحرک بیش تر ارائه داده اند. در گذشته این امتیازات بیش تر شامل امتیازات بیمه، کارت های هدیه یا حتی پاداش های نقدی بودند. در حال حاضر Move-to-Earn تا حدودی، جایگزین روش های قدیمی تر کسب درآمد از راه ورزش کردن شده است.

پروژه های متعددی در زمینه GameFi وجود دارند که در آن ها با اثبات تحرک به وسیله سنسورهای حرکتی، می توان کسب درآمد کرد. اکثر این پروژه ها، با هدف افزایش فعالیت فیزیکی و ایجاد لایف استایل سالم تر در جوامع مختلف، توسعه یافته اند. این برنامه ها از تکنولوژی GPS برای ردیابی حرکت کاربر استفاده می کنند. اگر هنگام راه رفتن یا دویدن، دستگاه را روشن کنید، شروع به پیگیری آمار شما مانند مسافت، سرعت، تعداد قدم ها و… می کند.

برخی از این برنامه ها حتی میزان کالری سوزی شما را نشان می دهند. هنگامی که تمرین خود را کامل کردید، پاداش ها به حساب ارائه شده واریز می شوند.

بهترین برنامه M2E جهت کسب درآمد از ورزش

Genopets

جنوپت برنامه ای برای کسب درآمد از ورزش کردن

در پلتفرم Genopet، شما یک GenoPet کوچک (نوزاد)، به صورت رایگان می گیرید. به واسطه ورزشی که انجام می دهید امتیازی به اسم XP به دست می آورید و از XP برای رشد GenoPet استفاده می کنید. هر چقدر شما بیش تر بازی کنید، GenoPetتان بزرگتر می شود. GenoPet شما یک NFT است که با تکمیل آن، می توانید آن را با قیمت خوبی بفروشید. حتی در مرحله اول، می توانید به جای دریافت GenoPet رایگان و خام، ان اف تی رشد یافته آن را خریداری کنید.

بعد از ارتقا، شما می توانید Genopet خود را وارد میدان نبرد (Battle Arena) کنید تا آیتم های درون بازی بیش تری کسب کرده و مهارت های شناختی خود را تقویت کنید. به طور کلی هر پیشرفتی که در بازی داشته باشید، باعث بهبود NFT و کسب درآمد بیش تر می شود.

این برنامه دو توکن با نام ها KI و GENE دارد. از KI برای ارتقا جنوپت استفاده می شود و GENE در جمع آوری سرمایه نقش دارد. برای مراجعه به وب سایت Genopets، بر روی لینک کلیک کنید.

DotMoovs

DotMoovs یک پلتفرم منحصر به فرد مسابقات ورزشی متاورس است. این برنامه علاوه بر پیاده روی و دویدن، برای سایر فعالیت های فیزیکی شما پاداش ارائه می دهد. در این برنامه حرکاتی مثل رقص، بازی فوتبال و… برایتان ایجاد درآمد می کنند.

بعد از ورود به برنامه لازم است که در رویداد مورد نظر خودتان ثبت نام کنید. بعد از آن باید استعداد خود را به برنامه نشان دهید. برای این امر لازم است که حرکات مربوط به زمینه ای که انتخاب کرده اید را انجام داده، از خودتان فیلم ضبط کنید و آن را در برنامه آپلود کنید. اپلیکیشن DotMoovs با سیستم هوش مصنوعی که دارد، ویدئوی شما را تجزیه و تحلیل و داوری می کند. سپس داور، برنامه ویدیویی شما را با ویدیوی سایر شرکت کنندگان مقایسه می کند و برنده را اعلام می کند.

هنگام ثبت نام، برنامه مقداری ارز از شما دریافت می کند که پس از شرکت در رویداد به شما بازگردانده می شود. در صورتی که شما در رویداد برنده شوید. به عنوان جایزه توکن MOOV دریافت می کنید. توکن MOOV را می توان برای خرید کفش های ورزشی NFT استفاده کرد. شما می توانید از طریق این کفش های کتانی و با قرض دادن آن ها به دوستان خود، درآمد کسب کنید.

آدرس وب سایت اصلی این برنامه www.dotmoovs.com است.

STEPN

پروژه stepN

استپن پروژه ای است که با سرعت رشد کرد و معروف شد. این برنامه یک اپلیکیشن لایف استایل بر بستر بلاک چین سولانا است. برای کسب درآمد از STEPN فقط باید قدم بزنید و به میزان حرکتی که دارید، پاداش بگیرید.

برای شروع فعالیت در استپن، کاربران، برنامه StepN را دانلود کرده و وارد سیستم می شوند. برای شروع فعالیت کاربران باید یک کد فعال سازی را از یکی از کاربران قبلی یا کانال Discord بگیرند تا به برنامه دسترسی پیدا کنند.

برای کسب درآمد از راه ورزش کردن در StepN، باید یک کفش ورزشی NFT بخرید. کفش ها سطوح مختلفی دارند و هزینه آن ها به sol محاسبه می شود. ترکیبی از ویژگی های کارایی، شانس، راحتی و انعطاف پذیری قیمت کفش ورزشی را تعیین می کنند. سطوح مختلف کفش از پایه تا پیشرفته، برای پیاده روی، مربی گری، قدم زدن و دویدن وجود دارند.

StepN دو توکن با نام های GST و GMT دارد.  GST ارزدیجیتال سوددهنده است که به کاربران هنگام راه رفتن و دویدن با کفش ورزشی NFT پاداش می دهد. عرضه این توکن نامحدود است. توکن GST از طریق فعالیت های مختلف مانند ضرب و تعمیر کفش های ورزشی سوزانده می شوند.

از GST می توان برای خرید کفش های جدید استفاده کرد. شما می توانید از آن برای ارتقا کفش خود به سطوح بالاتر استفاده کنید. ارتقا کفش با مزایایی مانند افزایش رتبه بندی ویژگی ها همراه است. همچنین می توانید با پرورش دو کفش موجود کفش های جدید را بسازید.

دیگر توکن این پروژه، توکن GMT است که می توان آن را با فعالیت هایی مثل دویدن و مشارکت در فعالیت های درون بازی به دست آورد. این توکن امکان فعالیت های سطح بالای بازی را فراهم می آورد. گذشته از این ها، می توان با رسیدن کفش به سطح 30، GMT را با استیبل کوین ها معاوضه کرد. وب سایت رسمی این برنامه https://stepn.com می باشد.

Sweatcoin

کسب درآمد از ورزش با sweatcoin

Sweatcoin یکی دیگر از برنامه های محبوب کسب درآمد از ورزش است. شرکت های بیمه و مراکز سلامت از این اپلیکیشن پشتیبانی می کنند تا افراد را به داشتن زندگی و لایف استایل سالم تر تشویق کنند.

برنامه Sweatcoin تعداد قدم هایی که هر روز طی می کنید را می شمارد تا به شما توکن Sweat پرداخت کند. در این برنامه به ازای هر 1000 قدم، یک Sweatcoin کسب می کنید. شما می توانید توکن دریافت شده را برای کارهای مختلف از جمله خیریه، خرید محصول، دسترسی به دوره های مختلف و… خرج کنید.

ورود به Sweatcoin و مرحله اول آن رایگان است. اما در مراحل بعدی شما باید حق اشتراک پرداخت کنید.

Dustland Runner

Dustland Runer یک برنامه متاورس تناسب اندام است که به شما اجازه می دهد در خانه، باشگاه یا هر مکان دیگری ورزش کنید و درآمد کسب کنید. برای شروع، باید یک کیف پول Polygon داشته باشید.

از ویژگی های حرکتی این برنامه می توان به دویدن، پیاده روی و تمرینات اینتروال اشاره کرد. این نرم افزار به شما اجازه می دهد تا آمار دویدن خود را پیگیری کنید، گزارش ورزشی خود را با دوستان تان به اشتراک بگذارید و داده های سلامتی خود را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین برنامه دارای یک سوئیچ هوشمند است که به شما امکان می دهد ماموریت ها را به طور موقت متوقف کنید.

تمام این تجربیات مستلزم کسب و فروش توکن ابزار بومی Dustland Runer به نام DOSE Token است. تجربه های بازی Dustland Runner متفاوت هستند:

 • 22 PushUps: چالشی که باید 22 بار در روز انجام شود.
 • Cycling: این بخش از کاربران می خواهد مسافت های خاصی را بدوند تا بتوانند Dose Tokens کسب کنند.
 • Runner: در این بخش بازیکنان برای کسب درآمد ملزم به دویدن هستند.

کسب درآمد از ورزش با برنامه Calo

کسب درآمد از ورزش با برنامه Calo

Calo یکی از بهترین اپلیکیشن های M2E است که با استفاده از آن به راحتی می توانید با دویدن، پول در بیاورید. این اپلیکیشن دو حالت بازی دارد؛ حالت اول آن بازی انفرادی است. بازیکن Single Mode کفش های NFTدارد و برای به دست آوردن Stamina باید 5 دقیقه حرکت کند. با داشتن Stamina کفش احیا می شود. همچنین می توان با ارائه Stamina، توکن FIT دریافت کرد.

حالت دوم حالت چالش است. کاربر می تواند به صورت هفتگی یا ماهانه در چالش های مختلف شرکت کند. با داشتن دو کفش می توان کفش های بیش تری مینت کرد. سپس، کفش های جدید با کفش های موجود ترکیب می شوند و کفش جدیدی به نام Shoebox یا جعبه کفش ایجاد می شود.

این پروژه دو توکن با نام KCAL و FITFI نام دارد. با توکن های FITFI می توان کارمزدهای بازی را پرداخت کرد و از آن برای بازخرید توکن و دریافت تخفیفات استفاده کرد. با توکن های KCAL می تواند NFTهای SNEAK را مینت کرد و کاربران می توانند با سپرده گذاری این NFTها و دویدن، توکن های KCAL بیش تری به دست آورند.

سایر پلتفرم های Move2Earn

برنامه هایی که تا این بخش معرفی کردیم، تمام برنامه های خوب کسب درآمد از ورزش کردن نیستند. پلتفرم های دیگری نیز وجود دارند که خدمات M2E را به شکل حرفه ای ارائه می دهند. با توجه به محدودیت مقاله در این بخش ما تنها نام برخی از اپلیکیشن های دیگری که بین کاربران محبوبیت زیادی دارند را ذکر می کنیم. برای کسب اطلاعات این برنامه ها، دیگر مقالات وب سایت که در این زمینه منتشر شده اند را مطالعه فرمایید.

سایر پلتفرم های محبوب کسب درآمد از ورزش کردن عبارتند از:

 • MetaGym
 • DEFIT
 • WIRTUAL
 • Lympo
 • DOSE
 • PUML
قبل از ثبت نام و شروع فعالیت، به اندازه کافی درباره اپلیکیشن های M2E و ویژگی هر یک از برنامه ها تحقیق کنید.
قبل از ثبت نام و شروع فعالیت، به اندازه کافی درباره اپلیکیشن های M2E و ویژگی هر یک از برنامه ها تحقیق کنید.

ویژگی های بهترین اپلیکیشن کسب درآمد از ورزش

تا اینجا فهمیدیم که با اپلیکیشن های Move-to-Earn می توانیم با راه رفتن و ورزش، کسب درآمد کنیم. امروزه اپلیکیشن های بسیار زیادی در این زمینه ایجاد شده اند و ما باید یکی از بهترین آن ها را برای ثبت نام و شروع فعالیت انتخاب کنیم.

برای انتخاب اپلیکیشن جهت کسب درآمد از ورزش و پیاده روی، نکات زیر را بررسی کنید:

 • برنامه روند ثبت نام ساده ای داشته باشد و کار کردن با برنامه سخت نباشد. پیچیده بودن اپلیکیشن ممکن است شما را گیج کند و به اشتباه بیاندازد.
 • برنامه ای را انتخاب کنید که دقت بالایی در اندازه گیری میزان فعالیت فیزیکی داشته باشد. فعالیت کاربر باید به صورت دقیق ثبت شود و امکان جعل کردن فعالیت (مثل رانندگی کردن به جای دویدن) وجود نداشته باشد.
 • نوع پاداش دادن و ارزش توکنی که اپلیکیشن ارائه می دهد از مهم ترین دلایل انتخاب یک پلتفرم ورزشی ارز دیجیتال است. اپلیکیشن هایی که پاداش ثابت ارائه می دهند، از بهترین اپلیکیشن ها هستند.
 • هرچه قابلیت های برنامه M2E بیش تر باشد، آن برنامه برای مخاطب جذاب تر بوده و کاربران بیش تری را جذب می کند. برای مثال برنامه هایی که اخبار اپلیکیشن را نوتیفیکیشن می کنند، گزارشی از فعالیت سایر کاربران ارائه می دهند، مسابقه برگزار می کنند، دارای چالش های جدید هستند، امکان پست گذاشتن دارند، امکان شبکه سازی دارند و پروفایل شخصی ارائه می دهند، برنامه جذابی برای کاربران هستند.
 • اپلیکیشنی را انتخاب کنید که توکنومیک خوبی داشته باشد. قبل از ثبت نام، بررسی کنید که پلتفرم مورد نظر چه توکنی ارائه می دهد؟ ذخیره کل توکن پلتفرم چقدر است؟ توکن جدید با چه سرعتی منتشر می شود؟ و در حال حاضر چه مقدار توکن آزاد شده است؟ این سوالات تا حد زیادی الگوی عرضه و تقاضای توکن پلتفرم را مشخص می کند.

جمع بندی

با توجه به کاهش سطح فعالیت انسان های امروزی در مقایسه با نسل های قبلی، بیماری و ضعف های بدنی به شدن افزایش یافته است. پروژه های M2E ارز دیجیتال، با هدف تشویق افراد به ورزش کردن و تحرک داشتن ارائه شده اند. این برنامه ها معمولا با پشتیبانی دولت ها، شرکت های بیمه و سایر سازمان هایی که از سلامت جامعه سود می برند، توسعه می یابند.

در این مقاله توضیح دادیم که Move-to-Earn چیست و چگونه می توان با استفاده از اپلیکیشن های M2E، از راه رفتن، دویدن و سایر فعالیت های ورزشی کسب درامد کرد. همچنین معروف ترین برنامه های M2E جهت کسب درآمد از ورزش را معرفی کردیم.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا