دانشنامه ارز دیجیتال

بررسی بهترین فن توکن های (FanToken) سال 2021

فن توکن‌ ها جدیدترین حواشی کریپتو هستند که با واکنش مثبت سرمایه‌گذاران مواجه شده‌اند. باشگاه‌های فوتبال، برای راه‌اندازی فن توکن‌های خود صف کشیده‌اند. این توکن ها به هواداران قدرتی می دهد تا در فرآیند تصمیم گیری باشگاه درگیر شوند. پیروان فوتبال توکن هایی از باشگاه های مورد علاقه خود را برای کسب جوایز و کالا در دست دارند. این رمزارزها همچنین به آنها امکان می دهد در رویدادهای تبلیغاتی انحصاری شرکت کنند و فرصتی برای ملاقات با بازیکنان فوتبال داشته باشند. اگر از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال هستید و نه طرفدار فوتبال، همچنان می توانید توکن های طرفداران را از طریق صرافی های رایج رمزنگاری مانند Chiliz (CHZ) در socios.com کاوش کنید. در ادامه به بررسی بهترین توکن های هواداری در 2021 می پردازیم.

بهترین فن توکن های 2021

1. فن توکن پاریس سنت ژرمن (PSG)

باشگاه محبوب فوتبال فرانسه پاری سن ژرمن (PSG) از زمانی که فوتبالیست آرژانتینی لیونل مسی به این تیم پیوست، روند رو به رشدی داشته است. فن توکن های PSG در هفته منتهی به 13 آگوست بیش از 72 درصد افزایش یافت. گفته می شود مسی بخشی از بسته خوشامدگویی خود را در این فن توکن های کریپتو پذیرفته است. فن توکن PSG تا 13 آگوست با ارزش بازار 122 میلیون دلار به قیمت 42 دلار در حال حرکت بود. حدود 15 درصد از توکن های آن از حداکثر عرضه 20 میلیون PSG در گردش بود.


2. توکن هواداری منچسترسیتی (CITY)

فن توکن منچستر سیتی هواداران خود را قادر می سازد تا با نگه داشتن توکن های CITY در تصمیم گیری های باشگاه فوتبال شرکت کنند. CITY در تاریخ 13 آگوست به قیمت 23.13 دلار آمریکا معامله می شد و ارزش بازار آن 62 میلیون دلار بود. فن توکن با عرضه در گردش 2.67 میلیون کوین در میان چهار درصد ارزهای دیجیتال برتر قرار گرفت. عرضه محدود 20 میلیون توکن CITY دارد و ارزش آن از تاریخ 13 آگوست تا کنون بیش از 13 درصد افزایش یافته است.


3. فن توکن بارسلونا (BAR)

فن توکن باشگاه فوتبال اسپانیا، BAR، در 13 آگوست با قیمت 24.33 دلار آمریکا خودنمایی می کرد. در این سطح، علیرغم خروج ستاره‌اش مسی، افزایش یک هفته‌ای 14 درصدی را ثبت کرد. فن توکن بارسا با ارزش بازار 81 میلیارد دلار در جایگاه 427 در میان ارزهای دیجیتال قرار دارد.


4. توکن هواداری گالاتاسرای (GAL)

باشگاه فوتبال ترکیه کسری از مالکیت خود را از طریق توکن های GAL به هواداران خود ارائه می دهد.

فن توکن در تاریخ 13 آگوست با قیمت 12 دلار آمریکا معامله می شد و ارزش بازار آن 42 میلیون بود.

این توکن رتبه 530 مجموعا 10 میلیون عرضه دارد. در 13 آگوست تقریباً سه برابر کمتر در برابر بالاترین قیمت تاریخ خود یعنی 35.35 دلار آمریکا ( در اواسط ماه می) معامله شد.


5. فن توکن آث میلان (ACM)

باشگاه فوتبال ایتالیا به هواداران خود اجازه می دهد تا با استفاده از فن توکن های ACM در سایت socios.com رای دهند. ACM، با 10 درصد از کل عرضه در گردش، به قیمت 9.83 دلار آمریکا در حال حرکت بود. ارزش بازار ارز دیجیتالی که رتبه 725 را در اختیار داشت، نزدیک به 20 میلیون دلار بود.


6. توکن هواداری یوونتوس (JUV)

یکی دیگر از باشگاه های معروف فوتبال ایتالیا، یوونتوس اف سی، به دنبال کنندگان خود فن توکن های خود را ارائه می دهد. JUV در تاریخ 13 آگوست به قیمت 14.66 دلار آمریکا معامله می شد و ارزش بازار آن 19 میلیون دلار بود.

JUV با تیراژ 1.3 میلیون توکن در یک هفته 16 درصد تقویت شد. این توکن در رتبه 735 قرار دارد که نسبت به بالاترین قیمت در طول عمر خود (هر عدد 38.11 دلار آمریکا)، 61 درصد کاهش داشته است.


7. فن توکن اتلتیکو مادرید (ATM)

باشگاه اسپانیایی یکی از تیم های پیشگامی است که سال گذشته فن توکن های خود را راه اندازی کرد. ATM معاملات خود را با قیمت 4.86 دلار آمریکا در تاریخ 22 ژوئن 2020 آغاز کرد.

ATM، با مجموع عرضه 10 میلیون توکن، در 13 آگوست به قیمت 19.94 دلار آمریکا در حال حرکت بود که نشان دهنده افزایش 310 درصدی از زمان عرضه آن در فهرست است. ارزش بازار کاملاً رقیق شده فن توکن 198.5 میلیون دلار آمریکا بود.


8. توکن هواداری ترابزون اسپور (TRA)

ترابزون اسپور، برنده 9 بار جام ترکیه، در 13 آگوست، فن توکن های خود را به مبلغ 4.93 دلار به دنبال کنندگان خود ارائه کرد. ارزش بازار آن 11.55 میلیون دلار بود.

TRA سفر معاملاتی خود را با قیمت 1.17 دلار آمریکا در 10 نوامبر 2020 آغاز کرد. این توکن از آن زمان تاکنون بیش از 326 درصد افزایش یافته و در جایگاه 876 در میان 11234 ارز دیجیتال قرار گرفته است.


9. فن توکن او جی (OG)

OG یک سازمان اروپایی ورزش های الکترونیکی است که توکن های دیجیتالی را برای تعامل با پلتفرم بازی خود به طرفداران خود ارائه می دهد.

OG در تاریخ 13 آگوست در صرافی رمزنگاری Binance با قیمت 6.13 دلار آمریکا معامله می شد و ارزش بازار آن 7.8 میلیون دلار بود.

این توکن در دو هفته گذشته تا 13 آگوست 47 درصد افزایش یافته بود و در طول سال گذشته با افزایش 78 درصدی، مسیر صعودی خود را حفظ کرد.


10. توکن هواداری آ اس رم (ASR)

باشگاه فوتبال ایتالیا بخشی از قدرت تصمیم گیری خود را از طریق فن توکن های ASR بین هواداران خود توزیع می کند. توکن فن آن در تاریخ 13 آگوست با قیمت 8.17 دلار آمریکا در دسترس بود و ارزش بازار آن 16.5 میلیون دلار بود.

ASR تجارت خود را در ژوئن 2020 با قیمت اولیه 4.22 دلار آمریکا آغاز کرد که نشان دهنده افزایش تقریباً 94 درصدی تا 13 آگوست است.


کلام آخر

در آخر و پس از بررسی بهترین فن توکن های سال 2021، که برخی معتقدند در مقایسه با سایر پروژه‌های آلت‌کوین قابل اعتماد هستند، باید اضافه کنیم که فن توکن ها دارای قدرت محدودی برای تأثیرگذاری بر تصمیمات باشگاه یا پلتفرم بازی مورد علاقه شما هستند.

با این حال، توجه به این نکته مهم است که قیمت توکن هواداران با عملکرد تیم مربوطه متفاوت است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا