دانشنامه ارز دیجیتال

لیست معرفی بهترین پلتفرم غیر متمرکز (DApps) در دنیای بلاکچین

یکی از جذاب ترین کلمات در صنعت بلاک چین در حال حاضر اپلیکیشن های غیرمتمرکز (DApps) هستند. نام DApps از دو کلمه تشکیل شده است: برنامه های غیرمتمرکز و برنامه های کاربردی. DApps یا پلتفرم های غیرمتمرکز، برنامه ها، ابزارهایی هستند که بر روی بلاک چین غیرمتمرکز اتریوم اجرا می شوند. وقتی صحبت از برنامه های غیرمتمرکز می شود، دو جزء کلیدی وجود دارد. در حالی که قسمت جلویی شبیه به برنامه های سنتی است، بک اند بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. ارتباط بین ظاهر و باطن شبیه به یک برنامه معمولی است و کاربر نهایی نمی تواند تفاوت را تشخیص دهد. هنگام استفاده از برنامه های غیرمتمرکز، پایین آوردن هر برنامه ای بسیار دشوار است زیرا شامل خاموش کردن تمام گره های میزبانی توزیع شده است که تقریبا غیرممکن است. در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا به بررسی بهترین پلتفرم غیر متمرکز در بلاکچین بپردازیم …

بهترین پلتفرم غیر متمرکز (DApps)


Golem

Golem ارز زدیجیتال

Golem یکی از بهترین برنامه های غیرمتمرکز (DApps) است. ایده پشت این پروژه ترکیب قدرت رایانه‌های شخصی و مراکز داده برای ایجاد یک ابر رایانه قابل اجاره است که هر کسی در جهان می‌تواند از آن استفاده کند. در عوض، بسته به فارم سرور مرکزی، این ابتکار بار محاسباتی را به «ارائه‌دهندگان» که آماده اجاره رایانه‌های خود برای کار محاسباتی هستند، می‌رساند. در ازای توکن های GNT، این تامین کنندگان می توانند منابع خود را به اشتراک بگذارند. این پروژه دامنه زیادی دارد زیرا امکان تمرکززدایی فرآیند رندر را فراهم می کند، که بسیار سریعتر و کم هزینه تر از راه حل های متمرکز است.


Augur

Augur

Augur یکی دیگر از بهترین های DApps است که قدرت یک شبکه غیرمتمرکز را با مفهوم بازارهای پیش بینی ترکیب می کند. ممکن است به عنوان یک پلتفرم بازار غیرمتمرکز یا یک ابزار پیش بینی در نظر گرفته شود که به شما امکان می دهد پیش بینی سود تجاری را انجام دهید. این پیش بینی رویدادهای دنیای واقعی را با استفاده از یک توکن ERC20 انجام می دهد. پیش‌بینی‌های متعددی که توسط برنامه Augur انجام می‌شود، دقیق‌تر از پیش‌بینی‌های بسیاری از کارشناسان در دنیای واقعی است. تصور می‌شود که Augur یک پلتفرم بازار پیش‌بینی است که به کاربران برای پیش‌بینی دقیق رویدادهای جهان پاداش می‌دهد. علاوه بر این، بازارسازان و دارندگان توکن‌های پلتفرم که در مورد رویدادها گزارش می‌دهند، غرامت یا پاداش دریافت می‌کنند.


Status

status network

Status که خود را «مشتری اتریوم موبایل» می‌نامد، دستگاه‌های تلفن همراه را قادر می‌سازد تا به عنوان گره‌های مشتری سبک عمل کنند. این مبتنی بر شبکه بلاک چین اتریوم است و به شما امکان می دهد با روشی امن در وب غیرمتمرکز ارتباط برقرار کنید، مرور کنید و پرداخت کنید. همچنین می‌توانید از DApps برای دسترسی به کل اکوسیستم اتریوم از هر مکانی استفاده کنید. در سیستم پیام رسانی DApps، کاربران ممکن است قراردادهای هوشمند را با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و به یکدیگر پرداخت کنند. خرابی سرور مشکلی نیست زیرا برنامه بر روی یک پروتکل نظیر به نظیر اجرا می شود.


Gnosis

Gnosis

Gnosis یک پلتفرم بازار پیش بینی مبتنی بر بلاک چین اتریوم و مشابه به Augur یکی از بهترین های DApps است. هدف این یکی از برترین برنامه های غیرمتمرکز این است که افراد را قادر سازد تا پیش بینی های دقیقی در مورد رویدادهای دنیای واقعی مانند انتخابات و قیمت گذاری در بازار انجام دهند. کاربران سایت در صورتی که طبق مقررات پروژه پیش بینی دقیقی داشته باشند، توسط Gnosis به صورت توکن های GNO یا سایر ارزهای رمزنگاری شده پرداخت می شوند. Gnosis به توسعه دهندگان این امکان را می دهد که بازارهای پیش بینی سفارشی خود را با استفاده از ابزارهای توسعه پلتفرم ایجاد کنند.


Prism

prism network

ShapeShift’s Prism یک ابتکار مبتنی بر بلاک چین اتریوم است. این یک بازار پرتفوی دارایی غیرمتمرکز و بدون اعتماد را فراهم می کند. از EDCC ها یا قراردادهای کد توزیع شده قابل اجرا برای ایجاد ابزارهای مدیریت پورتفولیوی بازار سفارشی استفاده می کند. هر کسی می‌تواند در ارزهای دیجیتال دیگر سرمایه‌گذاری کند و نسبت نگهداری را که می‌خواهد با استفاده از Prism تعیین کند. Prism نیاز به اشخاص ثالث و روش زمان بر صرفه جویی و نگهداری کلیدهای خصوصی و کیف پول های متعدد را از بین می برد. از آنجایی که این پروژه بر اساس قراردادهای هوشمند اتریوم ساخته شده است، نیازی به پیگیری چندین رمز عبور و کلید مبادله نیست. همچنین دارای یک رابط کاربری تعاملی است که سبد سرمایه گذاری افراد را نمایش می دهد و همه چیز را در زمان واقعی ردیابی می کند.


Aragon

aragon network

آراگون یکی دیگر از تلاش های بزرگ در سری بهترین های DApps است. افراد ممکن است از پلتفرم مبتنی بر بلاک چین اتریوم برای ایجاد و اداره سازمان های غیرمتمرکز استفاده کنند. بنیاد آراگون آراگون را مدیریت می کند که یک پروژه متن باز است. هدف این پروژه حذف نیاز به تجارت انسانی با اجازه دادن به افراد برای استفاده از بلاک چین اتریوم برای اداره کل شرکت ها و سازمان ها است. این پلتفرم به گونه‌ای طراحی شده است که به افراد اجازه می‌دهد سازمان‌های خودمختار غیرمتمرکز (DAOs) را بسازند و اداره کنند. آراگون همچنین حاوی ANT، توکن پلتفرم است که حق رای برای انتخاب در مورد توسعه آینده محصول را اعطا می کند. مدل DAO آراگون ممکن است توسط هر سازمان، کسب و کار، غیر انتفاعی یا بنیاد استفاده شود. پیش بینی می شود که شفافیت بیشتر و حکمرانی مؤثر برای چنین سازمان هایی به ارمغان بیاورد. آراگون همچنین به حذف اشخاص ثالث غیر ضروری با استفاده از قراردادهای هوشمند مبتنی بر بلاک چین اتریوم برای جایگزینی آنها کمک می کند. این برنامه وعده می دهد که با حذف موانع جغرافیایی به عنوان یک حوزه قضایی بسیار آسان دیجیتال برای همه خدمت کند.


Circulor

Circulor token

Circulor، یکی از بهترین های DApps است که قابلیت ردیابی زنجیره تامین را برای بخش خودروهای الکتریکی و الکترونیک فراهم می کند. Circulor یک پلتفرم ردیابی و ردیابی است که به کاربران امکان می دهد از تحویل ها محافظت کنند، پرداخت ها را مدیریت کنند و منشاء مواد خام را بررسی کنند. همچنین برای پیچیدگی دنیای واقعی ساخته شده است.


Dappها با ویژگی‌های منحصربه‌فردی ظهور کرده‌اند که به آن‌ها امکان تبدیل شدن به منابع خودپایه را می‌دهد و به ذینفعان اجازه می‌دهد در توسعه برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز سرمایه‌گذاری کنند. بر اساس محبوبیت آنها، می توان پیش بینی کرد که DApps برای اهداف مختلف، مانند پرداخت، ذخیره سازی، محاسبات ابری و غیره، در نهایت از تعداد برنامه های سنتی موجود در حال حاضر بیشتر خواهد شد. با اجتناب ناپذیر شدن استفاده از بلاک چین، بسیاری از روش های موجود قدیمی خواهند شد. اگرچه ممکن است در حال حاضر دور از ذهن به نظر برسد، اما بدون شک خدماتی مانند بانکداری به زودی بلاک چین را پذیرفته و در شبکه های بی اعتماد، خودپایدار و غیرمتمرکز عمل خواهند کرد. کسب و کارهای بزرگی که از این طریق تلاش می کنند تا جایگاه خود را در اکوسیستم بلاک چین تضمین کنند، این امر را می بینند.

سوالات متداول

مزایای اصلی DApps چیست؟

از آنجایی که dApp ها غیرمتمرکز هستند، از کنترل و تداخل یک مقام واحد آزاد هستند. از مزایای dApps می توان به حفظ حریم خصوصی کاربر، عدم سانسور و انعطاف پذیری توسعه اشاره کرد.

چه DApp هایی مفید هستند؟

DApp ها روی بلاک چین ها اجرا می شوند، بنابراین می توانند به راحتی برخی از دارایی های ارزشمند مانند توکن ها را فراهم کنند تا به عنوان پول نقد عمل کنند و برنامه هایی را فعال کنند که در آن تبادل ارزش مورد نیاز است. برنامه های کاربردی سنتی برای چنین اهدافی باید تراکنش های بانکی یا کارتی ایجاد کنند و پول شما را در کیف پول خود نگه دارند.

آیا می توانید از dApps کسب درآمد کنید؟

گرفتن هزینه از کاربران برای استفاده از خدمات شما می تواند یکی از سودآورترین راه ها برای کسب درآمد از طریق توسعه dapp باشد. اگر مبلغ بالایی را اختصاص دهید، سرانجام شخصی قرارداد هوشمند شما را کپی می کند و نسخه خود را با کارمزد تراکنش کمتر تا صفر ارائه می دهد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا