دانشنامه ارز دیجیتال

لیست بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در 2022

ماینینگ یا اسنخراج یکی از محبوب‌ترین راه‌های کسب درآمد با ارز دیجیتال است. هرچند، به طور پیوسته با گذشت زمان، سود آن کمتر و کمتر شده است. با وجود این، ماینینگ به دلیل ضرورت آن برای عملکرد طبیعی بلاک چین یکی از ضروری ترین اجزای دنیای رمزارز است، ماینینگ چیزی است که بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال می خواهند امتحان کنند، حتی اگر سودی برای آنها به همراه نداشته باشد. با این حال، این بدان معنا نیست که استخراج ارز دیجیتال نمی تواند سودآور باشد. در این مقاله، همه آنچه را که باید در مورد بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بدانید را توضیح خواهیم داد و سپس نگاهی به آنها خواهیم انداخت.

استخراج کریپتو

استخراج کریپتو بسته به سخت افزاری که استفاده می شود را می توان به 3 دسته تقسیم کرد.

که قبل تر آن ها را به طور جامع در مقاله ( 0 تا 100 استخراج ارزهای دیجیتال) توضیح داده ایم.

بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج کدامند؟

اکنون که به این موضوع پرداختیم که استخراج کریپتو چیست و چگونه انجام می شود، بیایید در مورد بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج بحث کنیم.

سودآورترین کوین ها برای استخراج

مهمترین چیزی که مردم هنگام انتخاب ماینینگ به دنبال آن هستند، سودآوری است. با این حال، برخی از ماینرهای مبتدی ممکن است این معیار را اشتباه تفسیر کنند، چرا که این تنها به قیمت کوین بستگی ندارد. همچنین باید هزینه‌های مربوط به راه‌اندازی یک ریگ ماینینگ برای ارز دیجیتال مذکور را در نظر بگیرید، در واقع باید این که چه مقدار از آن را می‌توانید در روز دریافت کنید، تعداد بلاک‌هایی که برای کسب سود باید استخراج کنید و … را در نظر بگیرید.

یک راه خوب برای محاسبه سودآوری عملیات استخراج آتی خود استفاده از ماشین حساب ماینینگ است. کریپتویی را که می‌خواهید استخراج کنید، سخت‌افزار، قدرت هش و غیره را وارد کنید تا ببینید چقدر سود در روز دارید.

اتریوم (ETH)

زمان بلوک: 13 ثانیه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU، CPU

دومین ارز رمزنگاری محبوب و سکوی اصلی قراردادهای هوشمند، بدون شک انتخاب بسیاری از افراد در انتخاب رمزارز مورد نظر برای استخراج است. با این حال، در شرایط معمول، هرچه افراد بیشتری برای استخراج یک کوین تلاش کنند، سود بیشتری نصیب هر یک از آنها می‌شود، تا حدی به دلیل سه برابر شدن پاداش هر بلوک و به این دلیل که کوین سریع‌تر به عرضه کل خود می‌رسد. .

اتر از یک تابع هش اثبات کار Ethash استفاده می کند. اگر این کار را در استخر یا از طریق ماینینگ ابری انجام دهید، استخراج همچنان می تواند سودآور باشد. حتی اگر پاداش استخراج کامل بلوک را دریافت کنید، ایده خوبی نیست که اتریوم را به صورت انفرادی استخراج کنید. با این حال، ETH همان مزیت بیت کوین را دارد – می توانید کم و بیش مطمئن باشید که قیمت آن تا چند سال آینده قوی باقی خواهد ماند. با توجه به اینکه استخراج بیت کوین سودآورتر است، اتر همچنان سزاوار جایگاهی در لیست ما به عنوان یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج است. با این حال، اگر می‌خواهید در استخراج اتریوم سود کسب کنید، توصیه می‌کنیم به استخرهای استخراج بپیوندید یا استخراج ابری را در نظر بگیرید.

اتریوم کلاسیک (ETC)

زمان بلوک: 13 ثانیه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU، CPU

اتریوم در سال 2016 مجبور به انجام یک هارد فورک شد تا بتواند پس از حمله DAO بهبود یابد. Ethereum Classic همان طور که از نامش پیداست، یک نسخه کمی تغییر یافته و ارتقا یافته از اتر اصلی قبل از 2016 است که می توان آن را با استفاده از CPU و کارت گرافیک استخراج کرد.

با ارزش بازار حدود 6 میلیارد دلار، Ethereum Classic بدون شک طرفداران زیادی دارد، البته کمتر از پسر عموی کوچکتر خود. در نتیجه، برای دریافت پاداش استخراج بلاک نیز به مقدار قابل توجهی از قدرت محاسباتی نیاز دارد – اما با توجه به اینکه یک ارز دیجیتال معتبر است، احتمالاً در درازمدت به ماینرها سود پایدار می دهد. به طور کلی، می‌توان آن را جایگزین خوبی برای اتریوم در نظر گرفت.

Monacoin (MONA)

زمان بلوک: 15 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU

یکی از بهترین ارزهای دیجیتال برای استخراج Monacoin است،یک فورک از لایت کوین. الگوریتم هش اثبات کار Lyra2RE(v2) آن را به یکی از بهترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج با ماینرهای GPU تبدیل می کند. تنها چیزی که فرد نیاز دارد یک کیف پول سخت افزاری ایمن و یک دستگاه سخت افزاری است که بتواند فرآیند استخراج کوین را انجام دهد.

از آنجایی که این یک ارز دیجیتال کمتر شناخته شده است، استخراج آن نسبت به ETC یا ETH بسیار ساده تر است و سود آن را کمی بیشتر می کند. با این حال، اگر به دنبال کسب درآمد میلیونی با استخراج هستید، قیمت پایین و چشم‌انداز رشد ضعیف آن چندان امیدوارکننده نیست.

Vertcoin (VTC)

زمان بلوک: 2.5 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU

Vertcoin یک ارز دیجیتال است که از الگوریتم هش اثبات کار Lyra2REv3 استفاده می کند. این ارز دیجیتال در برابر ASIC مقاوم است، به این معنی که تنها با GPU یا CPU قابل استخراج است. این کار برای اطمینان از توزیع برابرتر کوین انجام شد، زیرا ارزهای رمزپایه سازگار با ASIC اغلب توسط شرکت ها و استخرهای استخراج متمرکز ASIC استخراج می شوند و کل فرآیند را بسیار کمتر دموکراتیک می کند. سازندگان Vertcoin برای تقویت غیرمتمرکز شدن کوین را در برابر ASIC مقاوم کردند.

ZCash (ZEC)

زمان بلوک: 1.15 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU، CPU

ZCash یکی دیگر از ارزهای دیجیتال مقاوم در برابر ASIC است. شرکتی که آن را ایجاد کرده است نیز به شدت بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد که باعث محبوبیت این کوین در دنیای رمزنگاری شده است. اگرچه استخراج این کوین به دلیل مقاوم بودن در برابر ASIC سخت‌تر است، اما ارزش آن را دارد: عدم امکان استخراج آن با ASIC باعث می‌شود قیمت (نسبتاً بالا) کوین بسیار پایدارتر و قابل اعتمادتر باشد، به این معنی که می‌تواند در طولانی‌مدت خوب باشد.

Grin (GRIN)

زمان بلوک: 1 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU

Grin یک ارز دیجیتال کاملاً متن باز و مبتنی بر جامعه است. در هر دقیقه، یک بلوک 60 Grin استخراج می شود که در هر ثانیه یک کوین برای همیشه ایجاد می کند. چنین انتشار خطی با پاداش استخراج بلوک ثابت افزایش ثابتی در عرضه ایجاد می کند اما نرخ تورم را کاهش می دهد. این طراحی نه تنها امنیت طولانی مدت بلاک چین را تضمین می کند، بلکه فرآیند استخراج را بسیار منصفانه تر و دموکراتیک تر می کند.

Grin به هیچ وجه یک ارز رمزنگاری شده محبوب نیست، اما دارای یک جامعه اختصاصی از کاربران است که به آن اعتقاد دارند. از آنجایی که از محبوبیت کمتری برخوردار است، استخراج آن آسان تر است و علیرغم قیمت پایین می تواند سود ثابتی به همراه داشته باشد. 60 گرین در هر بلوک ممکن است زیاد به نظر نرسد، اما با قیمت کوین 0.40 دلار، این 24 دلار در ساعت است، واضح است که مقدار نجومی نیست، اما اصلا بد نیست.

مونرو (XMR)

زمان بلوک: 2 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU

Monero یک کوین حریم خصوصی است که در سال 2014 ایجاد شد. این کوین بر اساس پروتکل CryptoNote است و از تابع هش RandomX استفاده می کند. این یکی دیگر از ارزهای دیجیتال مقاوم در برابر ASIC است.

مونرو یکی از محبوب ترین کوین های استخراج است و به یک دلیل خوب: عرضه نامحدودی دارد، یعنی پیچیدگی استخراج آن به اندازه بیت کوین افزایش نمی یابد، قیمت بالایی دارد و در رتبه 44 برتر قرار دارد. با ارزش بازار چشم انداز بلندمدت امیدوار کننده ای دارد. به طور کلی، Monero قطعا یکی از سودآورترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج است.

RavenCoin (RVN)

زمان بلوک: 1 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU

RavenCoin از الگوریتمی به نام KAWPOW استفاده می کند. این یکی از بهترین ارزهای رمزنگاری شده برای استخراج با استفاده از GPU است و برای مبتدیان خوب است. این کوین از نظر ارزش بازار در بین 100 کوین برتر قرار گرفته است و آن را به یک سرمایه گذاری ارزشمند برای استخراج GPU تبدیل می کند.

Dash (DASH)

زمان بلوک: 2.5 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: ASIC


Dash، که قبلا دارک کوین بود، به عنوان فورک بیت کوین در سال 2014 ایجاد شد. هدف اصلی توسعه دهندگان Dash ایجاد یک اکوسیستم پرداخت ناشناس و غیرمتمرکز برای میلیون ها نفر است.

“قلب” Dash ترکیبی از یازده الگوریتم اثبات کار با یک تابع هش به نام X11 است. دش یکی از امن ترین ارزهای رمزنگاری شده در نظر گرفته می شود زیرا هکرها تنها با هک کردن 11 الگوریتم به طور همزمان می توانند کنترل شبکه را در دست بگیرند.

تفاوت اصلی بین این ارز دیجیتال و بیت کوین، فناوری ارسال فوری است که امکان انجام تراکنش‌ها را تقریباً فوری و بدون کارمزد اضافی فراهم می‌کند. ماینینگ دش نسبت به بیت کوین مصرف انرژی را کاهش می دهد و 30 درصد انرژی کمتری مصرف می کند. یک مدل مالی پایدار و مدیریت کارآمد، Dash را به یکی از سودآورترین ارزهای دیجیتال برای استخراج تبدیل کرده است.

Digibyte (DGB)

زمان بلوک: 1.25 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: ASIC، GPU، CPU

DGB یک بلاک چین با رشد سریع است که بر امنیت پرداخت های دیجیتال و برنامه های غیرمتمرکز (dApps) متمرکز شده است.

DigiByte بر اساس فناوری UTXO از پنج الگوریتم مستقل مختلف برای پردازش تراکنش‌های شبکه استفاده می‌کند. این فناوری از گزینه های استخراج مختلف مانند ASIC، GPU یا CPU پشتیبانی می کند که استخراج DGB را تا حد امکان سودآور می کند.

لایت کوین (LTC)

زمان بلوک: 2.5 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: ASIC، GPU

لایت کوین به‌عنوان یک نسخه سبک‌تر از بیت‌کوین ایجاد شد و دارای برخی ویژگی‌های مشترک با بیت‌کوین است. با این حال، معاملات LTC ارزان تر و چهار برابر سریعتر هستند.

برخلاف بیت کوین، LTC از تابع هش اثبات کار به نام Scrypt استفاده می کند که به شما امکان می دهد بدون خرید تراشه های گران قیمت ASIC، این ارز دیجیتال را با استفاده از یک GPU استخراج کنید. پاداش استخراج LTC می تواند بسیار بالا باشد. با این حال، لطفاً توجه داشته باشید که استخراج LTC به یک راه‌اندازی سخت‌افزار قدرتمند نیاز دارد که مقدار زیادی انرژی مصرف می‌کند.

ساده ترین ارزهای دیجیتال برای استخراج

با این حال، سودآوری تنها معیاری نیست که ماینرهای ارز دیجیتال بالقوه به آن توجه می کنند. وقتی تازه می‌خواهید ماینینگ را شروع کنید، می‌تواند ایده خوبی برای استخراج ارز دیجیتال باشد که نیازی به راه‌اندازی یک عملیات استخراج پیچیده یا یک ریگ ماینینگ فوق‌العاده نداشته باشد. بیایید نگاهی به برترین ارزهای رمزپایه ای بیندازیم که به آسانی استخراج می شوند.

Aeon (AEON)

زمان بلوک: 240 ثانیه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU، CPU

Aeon فورک قبلی Monero است. این یک ارز دیجیتال خصوصی، امن و غیرقابل ردیابی است. AEON به دلیل محبوب نبودن و در نتیجه داشتن ماینرهای کمتر در شبکه، یکی از آسان‌ترین ارزهای دیجیتال برای استخراج در نظر گرفته می‌شود. با این حال، با قیمت تنها 0.53 دلار نیز سود کمتری دارد.

SweatCoin

زمان بلوک: 6 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: بدن خودتان

SweatCoin یک ارز دیجیتال بسیار غیرعادی است.

این ارز دیجیتال یک استثنا بسیار قابل توجه است. نمی‌توان آن را با استفاده از روش‌های معمول مانند GPU، ASIC یا CPU استخراج کرد، نه – برای استخراج SweatCoin، باید در زندگی واقعی بدوید و راه بروید … این برنامه باید در پس‌زمینه دستگاه تلفن همراه شما در حین انجام فعالیت‌های فیزیکی فوق‌الذکر اجرا شود. به ازای هر 1 کیلومتر پیاده روی یک SweatCoin دریافت می کنید. اگر بدوید فاصله کمی بیشتر است، اما کوین ها نیز سریعتر به دست می آیند.

دوج کوین (DOGE)

زمان بلوک: 1 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: ASIC

استخراج Dogecoin نه تنها بسیار آسان است، بلکه می تواند کاملاً سودآور باشد. این رمزارز از الگوریتم استخراج Scrypt استفاده می کند.

اگر به صورت انفرادی DOGE را استخراج کنید، ارزشش را ندارد، اما استخرهای استخراج و استخراج ابری هر دو گزینه‌های خوبی برای Dogecoin هستند.

بیت کوین گلد (BTG)

زمان بلوک: 10 دقیقه

بهترین سخت افزار برای استفاده: GPU

بیت کوین گلد فورکی از بیت کوین است که از یک الگوریتم هش اثبات کار به نام Equihash یا Zhash استفاده می کند. هدف اصلی توسعه دهندگان BTG جلوگیری از انحصار عملیات استخراج توسط صاحبان اصلی دستگاه های ASIC و در نتیجه احیای اصول عدم تمرکز و استقلال بود. الگوریتم EquihashBTG به ماینرهای انفرادی اجازه می دهد تا از GPU خود برای استخراج بیت کوین گلد استفاده کنند.

BTG برای مبتدیان برای شروع استخراج رمز ارز با استفاده از واحدهای پردازش گرافیکی انتخاب خوبی به نظر می رسد. حتی اگر نرخ مبادله BTG کاهش یابد، می‌توانید از قدرت هش پردازنده گرافیکی خود برای استخراج سایر ارزهای دیجیتال استفاده کنید.

سخن پایانی

ارزهای رمزنگاری شده زیادی وجود دارد، بنابراین تصمیم گیری در مورد اینکه کدام یک را می خواهید استخراج کنید، دشوار است. همانطور که از راهنمای ما می بینید، هیچ “بهترین” ارز دیجیتالی برای استخراج وجود ندارد. در واقع فقط برخی بهتر هستند، برخی در مورد استخراج و سودآوری بدتر. اما، در نهایت، باید بر اساس منابعی که در اختیار دارید، به دنبال چه اهدافی هستید، و علاوه بر این، از چه زنجیره و پروژه ای که ممکن است علاقه مند به حمایت از آن باشید، تصمیم بگیرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا