دانشنامه ارز دیجیتال

نحوه استفاد از فاست (Faucet) برای کسب ارز دیجیتال رایگان!

در بازار ارز دیجیتال هنوز هم راه هایی برای به دست آوردن رمز ارز رایگان وجود دارد. برای مثال برخی افراد با گذاشتن پست در توئیتر، ارز دوج کوین دریافت می کنند. یا اینکه با بازی ارز دیجیتال رایگان، به عنوان پاداش، رمز ارز می گیرند. فاست ارز دیجیتال یکی دیگر از راه هایی است که می توانید رمز ارز رایگان پاداش بگیرید.

وب سایت هایی وجود دارند که به ازای گذراندن وقت، به شما رمز ارز پاداش می دهند. به این سایت ها Faucet می گویند. البته به این موضوع هم باید دقت کنیم که وب سایت های فاست تقلبی زیادی نیز وجود دارند. در این مقاله به طور مفصل درباره فاست ارز دیجیتال و نحوه کسب درآمد از آن توضیح می دهیم. بعد از آن ضمن بررسی مزایا و معایب فاست ها، چند وب سایت مطرح برای به دست آوردن ارز دیجیتال رایگان معرفی می کنیم.

فاست (Faucet) ارز دیجیتال چیست؟

Faucet در لغت به معنای شیر آب است. در بازار ارز دیجیتال به وب سایت ها یا اپلیکیشن هایی که به ازای انجام برخی کارهای کوچک توسط کاربران، به آن ها ارز دیجیتال می دهند، فاست می گویند. به دلیل کم بودن پاداش های حاصل از این سایت ها، به آن ها وب سایت های فاست (چکه ای) می گویند.

اولین Faucet بیت کوین به نام The Bitcoin Faucet توسط Gavin Andresen در سال 2010 راه اندازی شد. پاداش فعالیت در این وب سایت، ارز بیت کوین بود. با گذشت زمان و بالا رفتن ارزش رمز ارزها، پاداش وب سایت ها و اپلیکیشن های فاست کاهش پیدا کرد.

فاست ها زیرمجموعه سایت های کلیکی (پرداخت به ازای کلیک) هستند. مشاغل مختلف، تبلیغ کالا و خدمات خود را به وب سایت های تبلیغاتی یا فاست ها می دهند؛ این سایت ها به ازای دیده شدن تبلیغ، از شرکت مذکور هزینه دریافت می کنند. هر چه قدر یک سایت تبلیغاتی بازدید بیش تری داشته باشد، طبیعتا درآمد آن هم بیش تر می شود و بخشی از این درآمد را به کاربرانش می دهد. هزینه این تبلیغات بر اساس پرداخت به ازای هر هزار بازدید (CPM) محاسبه می شود.

در وب سایت ها و نرم افزارهای فاست ارز دیجیتال، کاربران از طریق فعالیت هایی همچون دیدن ویدئوی معرفی محصول، شرکت در تست و نظرسنجی، کلیک کردن بر روی لینک های تبلیغاتی و یا کامل کردن کپچا، پاداش دریافت می کنند. هر چه چالش فاست ساده تر باشد، پاداش آن نیز کمتر خواهد بود. بنابراین درآمد حاصل از فعالیت در فاست ها چندان چشم گیر نیست.

با استفاده از فاست ارز دیجیتال امکان دریافت بیش تر ارزهای بزرگ و معروف بازار وجود دارد؛ بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، سولانا، شیبا و… از ارزهایی هستند که فاست های فعال ارائه می دهند. فاست ها امکان برداشت آنی را برای کاربران خود مهیا نمی کنند. در واقع پاداش های Faucet در بازه های زمانی خاص و به ازای یک میزان فعالیت مشخص برای کاربران آزاد می شود.

میزان سودی که فاست های ارز دیجیتال ارائه می دهند خیلی کم است.
نرخ تبلیغات در وب سایت های فاست، بر اساس CPM، یا میزان زمانی است که تبلیغات دیده می شود. بنابراین، هرچه یک سایت فاست بازدید کننده بیش تری داشته باشد، میزان پولی که از صاحبان تبلیغ دریافت می کند بیش تر است. فاست ها بخش کوچکی از هزینه دریافتی را به کاربران و بازدیدکنندگانشان می پردازند.

نحوه درآمدزایی با فاست ها

کسب درآمد از طریق فاست ها بسیار ساده است. مهم ترین گام برای به دست آوردن ارز دیجیتال رایگان، پیدا کردن یک فاست مطمئن است. با کمی تحقیق می توانید یک فاست معتبر پیدا کنید. بعد از انتخاب فاست، باید به وب سایت فاست مراجعه کرده و در سایت ثبت نام کنید. ثبت نام کردن معمولا شامل مراحل ایجاد حساب کاربری و ارائه آدرس کیف پول، جهت واریز پاداش می باشد.

بعد از ثبت نام در فاست، با انجام کارهایی مانند پر کردن فرم، شرکت در نظرسنجی، دیدن ویدئوهای تبلیغاتی، کامل کردن کپچا و… مقداری ارز دیجیتال به دست می آورید. یک شمارنده، زمانی که شما در وب سایت می گذرانید را ثبت می کند و بعد از آنکه زمان مشخصی را در سایت گذراندید، می توانید پاداش تان را برداشت کنید.

اگر نوع تسویه و میانگین درآمد فاست برایتان اهمیت دارد، قبل از ثبت نام این موارد را بررسی کنید:

 • Claim amount: میزان ارزی که با رسیدن به آن، می توانید دارایی را از سایت دریافت کنید.
 • Timer: مدت زمانی که باید در فاست سپری کنید.
 • Referral fee: میزان سودی که به ازای زیرمجموعه جدید، فاست به شما پرداخت می کند.
 • Minimum withdraw: حداقل مبلغی که می توانید برداشت کنید.
 • Withdrawal method: روش برداشت از فاست.

در رابطه با نحوه برداشت ارز، فاست ها به دو صورت فعالیت می کنند. در برخی از فاست ها، شما باید کیف پولی را به سایت معرفی کنید تا ارز را برایتان واریز کند. در این صورت بهتر است کیف پول جدیدی بسازید و از کیف پول اصلی تان برای دریافت پاداش فاست استفاده نکنید. این کار احتمال هک شدن کیف پول اصلی تان را به حداقل می رساند.

بعضی از سایت های فاست خودشان کیف پول واسط دارند که به میکرو والت مشهور هستند. ارزهایی که شما از سایت ها جمع آوری می کنید، مستقیماً به این والت ها منتقل می شوند. هر زمان که مقدار ارزها به میزان قابل توجهی رسید، می توانید آنها را به کیف پول اصلی خود منتقل کنید.

بعد از انجام این مراحل، پاداش شما، بسته به فاستی که استفاده می کنید، در همان لحظه بازدید از سایت یا در بازه ای طولانی تر، به کیف پول تان منتقل می شود.

فعالیت های معمول در فاست های ارز دیجیتال شامل کلیک کردن، عضویت، حل پازل و...
در وب سایت ها و نرم افزارهای فاست ارز دیجیتال، کاربران از طریق فعالیت هایی همچون دیدن ویدئوی معرفی محصول، شرکت در تست و نظرسنجی، کلیک کردن بر روی لینک های تبلیغاتی و یا کامل کردن کپچا، پاداش دریافت می کنند. هر چه چالش فاست ساده تر باشد، پاداش آن نیز کمتر خواهد بود. بنابراین درآمد حاصل از فعالیت در فاست ها چندان چشم گیر نیست.

مزایا و معایب فاست ارز دیجیتال

دانستن مزایا و معایب هر کاری، به شما کمک می کند که از درست بودن انجام آن کار مطمئن شوید. در این قسمت ما مزایا و معایب فاست ارز دیجیتال را مرور می کنیم.

مزایای فاست کریپتوکارنسی

1- ارائه رمز ارز رایگان

در فاست ارز دیجیتال، شما به واسطه زمانی که صرف می کنید، رمز ارز پاداش می گیرید. میزان این رمز ارزها به شدت کم است، اما نکته مثبت این است که با انتخاب یک فاست معتبر، دریافت این ارزها ریسکی برای کاربر به همراه ندارد و اگر شما در یک فاست مطمئن عضو شوید، پرداخت ها به درستی انجام می شود.

2- پاداش بدون محدودیت

در فاست های ارز دیجیتال، شما به ازای زمان صرف شده و فعالیتی که انجام می دهید ارز دریافت می کنید و معمولاً برای تعداد دفعاتی که می توانید از یک فاست پاداش بگیرید، محدودیتی وجود ندارد.

3- سرگرمی و پر کردن وقت

برای زمان هایی که کاری ندارید، می توانید وقتتان را در فاست ها پر کنید و پاداش دریافت کنید. بعضی از این سایت ها برای سرگرمی کاربر، بخش هایی به فرآیند اضافه کرده اند. برای مثال بازی های آنلاین یا استفاده از گردونه های شانس که به کاربر این امکان را می دهد تا شانس خود را برای افزایش یا کاهش پاداش امتحان کند و در سایت سرگرم شود.

معایب فاست کریپتو

1- وجود فاست های تقلبی

متاسفانه تعداد فاست های تقلبی خیلی زیاد است. برخی از این وب سایت ها آستانه برداشت را بالا در نظر می گیرند. کاربر مدت زیادی با هدف کسب سود در سایت فاست فعالیت می کند. با رسیدن زمان پرداخت، کاربر متوجه می شود که سایت امکان برداشت ندارد و به عبارتی تقلبی است.

2- اتلاف وقت زیاد

پاداش های دریافتی از فاست ارز دیجیتال، اغلب با کار انجام شده و زمان و انرژی صرف شده، برابری نمی کند.

3- خسته کننده

در فاست های کریپتوکارنسی به منظور رسیدن به آستانه برداشت، مجبورید فعالیت های مشخص شده را بارها و بارها تکرار کنید. این کار معمولا خسته کننده است. بنابراین اگر تحمل انجام کارهای تکراری را ندارید، پیشنهاد می کنیم به فکر راه دیگری برای کسب درآمد باشید.

4- سو استفاده از اطلاعات کاربران

برخی فاست های تقلبی به دنبال کلاهبرداری و سرقت از کاربران هستند. این وب سایت ها معمولا وعده پول بیش تر می دهند. برای مثال سایت های تقلبی ایمیل کاربران را دریافت می کنند و بعد از آن ایمیل های فیشینگ به آدرس های جمع آوری شده ارسال می کنند. برای جلوگیری از این مشکلات از ثبت ایمیل خود در فاست ها خودداری کنید. اگر ثبت ایمیل اجباری است، از یک ایمیل موقتی استفاده کنید و از ارائه ایمیل اصلی تان بپرهیزید.

برای استفاده از فاست ها یک کیف پول ارز دیجیتال مجزا بسازید و از کیف پول اصلی تان استفاده نکنید. تحت هیچ شرایطی رموز عبور کیف پول ها و صرافی تان را در اختیار یک فاست قرار ندهید.

ارائه ارزهای مختلف در فاست های ارز دیجیتال
یکی از مزایای فاست های ارز دیجیتال، ارائه ارزهای مختلف به عنوان پاداش است.

چگونه فاست ارز دیجیتال پیدا کنیم؟

امروزه تعداد فاست های ارز دیجیتال خیلی زیاد شده است. هر یک از این فاست ها، به ازای فعالیت شما، ارز بخصوصی را پاداش می دهند. البته فاست های کمی هم هستند که ارزهای مختلفی را به عنوان پاداش در نظر می گیرند. قبل از انتخاب فاست، باید در نظر بگیرید که ترجیح می دهید چه ارزی را به عنوان پاداش از فاست تان دریافت کنید؟

اگر به دنبال فاستی با ارز خاصی هستید، بهتر است در گوگل یا شبکه های اجتماعی فعال همچون توئیتر، به دنبال وب سایت های فاستی باشید که پاداش مدنظر شما را ارائه می دهند.

در این بخش ما لیستی از فاست های معروف کریپتوکارنسی را لیست کرده ایم. این سایت ها معمولا از طریق حل کپچا، حل پازل، ثبت نام و کلیک کردن بر روی تبلیغات، پاداش می دهند. آستانه برداشت در هر یک از وب سایت ها می تواند متفاوت باشد. هدف ما از معرفی این فاست ها، آشنایی خوانندگان با محیط وب سایت های فاست است و این معرفی دلیلی بر خوب بودن فاست نیست.

 • freebitco.in
 • Bitcoinker
 • Moon Bitcoin
 • Bitcoin Zebra
 • Faucet Crypto
 • FireFaucet
 • Freebitcoin
 • Cointiply
 • Coinpayu
 • Cointiply
 • Blockchain Poker
 • Cointiply
 • Bitcoin Aliens
 • BonusBitcoin
 • Moon Bitcoin
 • TimeForBitcoin
 • Bitcoinker
 • BitFun
 • Moon Dogecoin
 • Monero Faucet
 • Claim free Coin
 • AllCoins
 • و…

قبل از کار با هر فاستی، درباره معتبر بودن آن تحقیق کنید. انجمن های آنلاین را بررسی کنید و اگر با نظرات مثبت زیادی درباره فاستی مواجه شدید، آن فاست احتمالا ارزش وقت شما را دارد. همیشه بررسی های خود را در سایت ها و صفحات افراد معتبر انجام دهید.

برخی وب سایت های معرفی فاست ارز دیجیتال، مانند bestfaucetsites.com وجود دارند که فاست ها را بر اساس توکن پاداش فاست، معرفی می کنند. استفاده از این سایت از بهترین راه های پیدا کردن فاست ارز دیجیتال است.

کلام آخر

در این مقاله در رابطه با فاست های ارز دیجیتال و نحوه کسب ارز دیجیتال از این سایت ها توضیح دادیم. دریافت ارز دیجیتال از اپلیکیشن ها و وب سایت های فاست خیلی ساده است. تنها نکته مهم، پیدا کردن یک فاست مطمئن است. وب سایت های تقلبی زیادی وجود دارند که نه تنها ارز دیجیتالی به کاربران پرداخت نمی کنند، بلکه امنیت حساب ها و کیف پول های ارز دیجیتال کاربران را نیز به خطر می اندازند.

برای داشتن درآمدی مناسب از این سایت ها باید صبر و حوصله زیادی داشته باشید. درآمد حاصل از فعالیت در فاست ها خیلی کم است و اصلا نمی توانید به آن به چشم یک منبع درآمد تمام وقت یا نیمه وقت نگاه کنید. تنها راه برای کسب درآمد بیش تر از این سایت ها، جذب زیرمجموعه فعال است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا