اخبار

انجمن وارد کنندگان ایران خواستار قانون گذاری ارزهای دیجیتال است.

انجمن واردکنندگان ایران بر نیاز به یک چارچوب نظارتی باثبات برای ارزهای دیجیتال تاکید کرده است. یک مقام دولتی گفت: “تا پایان ماه سپتامبر، استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند در تجارت خارجی با کشورهای هدف گسترده خواهد شد.”

رسانه‌های محلی گزارش دادند که علیرضا مناقبی، رئیس گروه واردکنندگان ایران و نمایندگان شرکت‌های خارجی (انجمن واردات)، نگرانی‌های خود را درباره مقررات ارزهای دیجیتال در کشور ابراز کرده است.

وی تاکید کرد که باید یک چارچوب نظارتی پایدار برای ارزهای دیجیتال ایجاد شود تا ارزهای دیجیتال با موفقیت به عنوان وسیله پرداخت برای واردات مورد استفاده قرار گیرند. مناقبی با اشاره به اینکه رمزارز تحت زیرساخت های نظارتی مناسب می تواند در این زمینه مفید باشد، گفت:

نگرانی اصلی و مهم ما این است که این روش جدید برای برخی افراد قابل استفاده نباشد.

وی تصریح کرد: سوال اصلی این است که آیا دولت ایران قوانین ثابتی برای استفاده از ارزهای رمزنگاری شده ارائه کرده است که تا چند ماه تغییر نکند و در این بین به کسب و کارهای فعال در این حوزه دیجیتال آسیبی نرسد؟

مناقبی خاطرنشان کرد: دولت ایران اخیراً استفاده رسمی از ارز دیجیتال برای پرداخت هزینه واردات را اعلام کرده است. با این حال، وی تصریح کرد که این ادعا که این امر فوراً به سلطه دلار در ایران پایان می دهد، چندان دقیق نیست زیرا هم دلار و هم ارز دیجیتال جایگاه خاص خود را در بازار ایران دارند.

این مسئول انجمن اظهار داشت:

آموزش کلی و آموزش افراد درگیر با این حوضه برای استفاده از این فناوری جدید در ایران و همچنین داشتن مقررات پایدار در این زمینه کاملاً ضروری است.

اوایل ماه جاری، علیرضا پیمانپاک، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس سازمان توسعه تجارت کشور گفت: اولین سفارش واردات رسمی با ارز دیجیتال با موفقیت انجام شد. وی افزود: تا پایان شهریور ماه، استفاده از ارزهای دیجیتال و قراردادهای هوشمند در تجارت خارجی با کشورهای هدف گسترده خواهد شد.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا