کیف پول ارز دیجیتال

چگونه در تراست ولت ارز دیجیتال خرید و فروش کنیم؟

معمولا وقتی افراد قصد سرمایه گذاری میان مدت یا بلندمدت بر روی ارزی دارند، آن ارز را از یک صرافی متمرکز همچون ایرانکس بیت، کوکوین و… می خرند. سپس ارز خریداری شده را به کیف پول Trust Wallet یا سایر کیف پول ها منتقل می کنند. در بسیاری از کوین ها و توکن ها، کارمزد انتقال ارز خیلی سنگین است. جالب است بدانید که امکان خرید و فروش در برنامه تراست ولت به صورت مستقیم وجود دارد.

در خرید و فروش در تراست ولت، شما می توانید مستقیما دارایی خود را به سایر ارزها تبدیل کنید. در این شرایط برای فروختن رمز ارز، دیگر نیاز به انتقال ارز به صرافی ندارید.

خرید و فروش در تراست ولت خیلی ساده است و هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش می دهد. در این مقاله نحوه تبدیل ارز و خرید و فروش ارز در کیف پول تراست ولت را توضیح می دهیم. با ما همراه باشید.

روش های خرید و فروش در تراست ولت

به طور کلی با سه روش می توانید در تراست ولت، خرید و فروش انجام دهید.

 • ارزی را مستقیما از طریق تراست ولت خریداری کنید.
 • ارزها را در صرافی داخلی تراست ولت به یکدیگر تبدیل کنید.
 • ارزها را از طریق صرافی های غیر متمرکز به یکدیگر تبدیل کنید.

خرید مستقیم ارز دیجیتال در تراست والت

خرید مستقیم ارز دیجیتال در تراست ولت با استفاده از کارت اعتباری صورت می گیرد. Trust Wallet این امکان را به کاربران می دهد که با استفاده از کارت های اعتباری بین المللی همچون مستر کارت و ویزا کارت به طور مستقیم، اقدام به خریداری ارز دیجیتال کنند.

برای خرید ارز دیجیتال در تراست ولت قبل از هر چیزی باید برنامه تراست ولت را بر روی گوشی تان نصب کنید. این برنامه برای سیستم عامل های اندروید و ios توسعه یافته است. برای دانلود نسخه اصلی کافی است بسته به سیستم عامل گوشی تان، برنامه را از گوگل پلی یا اپ استور دانلود کنید. بعد از نصب نرم افزار Trust Wallet بر روی دستگاه مورد نظر، جهت خرید ارز، مراحل زیر را دنبال کنید:

مراحل خرید مستقیم ارز دیجیتال در تراست والت
مراحل خرید مستقیم ارز دیجیتال در تراست والت
 • برنامه تراست ولت را باز کنید و از لیست ارزهای موجود، ارز دیجیتالی که قصد خرید آن را دارید، انتخاب کنید.
 • بعد از ورود به صفحه مختص ارز، بر روی گزینه Buy (خرید) کلیک کنید.
 • مقدار ارزی که قصد خرید آن را دارید وارد کنید، سپس بر روی Next ضربه بزنید.
 • در مرحله جدید درگاه مورد نظرتان که قصد پرداخت از طریق آن را دارید، انتخاب کنید.
انتخاب روش پرداخت در خرید و فروش ارز در تراست ولت به روش مستقیم
یکی از روش های پرداخت که امکان پرداخت از طریق آن را دارید انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب روش پرداخت، باید بر روی گزینه Continue (ادامه) ضربه بزنید و با ارائه اطلاعات کارت اعتباری فرآیند پرداخت را کامل کنید.

حتما تا الان متوجه شده اید که مرحله پرداخت وجه ارز برای شما قابل انجام نیست. با توجه به تحریم بودن ایران و عدم امکان استفاده از حساب های خارجی، این روش خرید ارز در تراست والت برای ایرانیان قابل استفاده نیست. اما اگر خارج از ایران زندگی می کنید یا به هر طریقی حساب مستر کارت یا سایر درگاه های پرداخت را دارید، می توانید از این آموزش برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال در Trust Wallet استفاده کنید.

با خرید مستقیم ارز، می توانید در کمترین زمان ممکن ارز مورد نظرتان را دریافت کنید. اما این روش خرید ارز یک محدودیت اساسی دارد؛ حداقل میزان خرید ارز دیجیتال با این روش 50 دلار است که برای برخی کاربران با سرمایه کم محدودیت محسوب می شود. همچنین کارمزد این روش خرید و فروش ارز، نسبت به خرید و فروش ارز در صرافی های متمرکز بالاتر است.

سواپ یا تبدیل ارز در صرافی داخلی تراست ولت

روش دوم برای خرید و فروش ارز در تراست ولت، سواپ یا تبدیل ارز می باشد. شما می توانید ارز خود را با سایر ارزهای موجود در تراست ولت مبادله کنید. این قابلیت کارمزد مناسبی دارد و ارزهای زیادی را برای تبدیل کردن در دسترس شما قرار می دهد.

در روش سواپ ارز، برای پرداخت کارمزد تراکنش شبکه، باید در کیف پول خود به مقدار کافی توکن اسمارت چین بایننس داشته باشید. اگر ارز BNB داشته باشید، می توانید به راحتی BNB را به BSC تبدیل کنید.

برای خرید و فروش ارز با استفاده از گزینه سواپ در Trust Wallet، مراحل زیر را دنبال کنید.

 • برنامه Trust Wallet را باز کنید.
 • روی دکمه Swap در پایین صفحه ضربه بزنید.
 • در صفحه جدید دو گزینه Swap و Exchange را در اختیار دارید. گزینه Swap امکان دسترسی به توکن های شبکه اتریوم با استاندارد ERC20 را به شما می دهد.
 • گزینه Swap را انتخاب کنید.
 • در کادر اول توکن مبدا (یعنی توکنی که قصد دارید تبدیلش کنید) را وارد کنید. در کادر دوم نیز توکن مقصد یعنی ارزی که می خواهید دریافت کنید را بزنید.
مراحل سواپ کردن ارز در تراست ولت
 • با انتخاب یکی از درصدها (25 الی 100 درصد)، مقدار موجودی که می خواهید تبدیل کنید را انتخاب کنید.
 • دکمه Swap را بزنید.
 • در صفحه جدید کارمزد و مقدار توکن دریافتی را مشاهده می کنید. اگر به مقدار کافی بایننس کوین داشته باشید، کارمزد شبکه هنگام سواپ کسر می شود. اما در صورتی که موجودی بایننس کوین شما برای خرید اسمارت چین و پوشش کارمزد شبکه کافی نباشد، با پیغام Insufficient Smart Chain Blance مواجه می شوید. برای رفع این خطا موجودی اسمارت چین خود را افزایش دهید.
بررسی هزینه ها و کارمزد معامله
 • در نهایت دکمه Swap را بزنید.

همچنین در مراحل قبلی می توانید به جای Swap، گزینه EXCHANGE را انتخاب کنید. EXCHANGE تراست ولت، یک صرافی کوچک با دفترچه سفارشات است. در بخش صرافی تراست ولت، تمامی ارزهای دیجیتال در مقابل ارز BNB (بایننس کوین) مبادله می شوند. برای مثال اگر قصد خرید ارز ADA را دارید، باید جفت ارز ADA/BNB را BUY کنید. همچنین اگر قصد فروش ADA را دارید باید بر روی همین جفت ارز، گزینه SELL را بزنید.

بعد از تبدیل شدن ارز به BNB، می توانید BNB را به USDT یا هر ارز دیگری تبدیل کنید. در این قسمت می توانید از اردر بوک بهترین قیمت را برای خریدن یا فروختن انتخاب کنید.

خرید و فروش ارز در صرافی تراست ولت
خرید و فروش ارز در اکسچنج تراست ولت، مشابه صرافی های متمرکز است. در این روش می توانید قیمت ارز را از اردر بوک بررسی کرده و سفارشتان را ثبت کنید.

خرید و فروش ارز در تراست ولت با استفاده از صرافی های غیرمتمرکز

صرافی های غیرمتمرکز گونه ای از صرافی ها هستند که با هدف حذف واسطه ها و به حداکثر رساندن ناشناس بودن و عدم تمرکز معرفی شدند. صرافی هایی همچون یونی سواپ و پنکیک سواپ از معروف ترین صرافی های غیر متمرکز هستند.

در صرافی های غیرمتمرکز شما دارایی تان را به کیف پول صرافی منتقل نمی کنید؛ بلکه دارایی تان در اختیار خودتان بوده و در کیف پولتان نگه داری می شود. از درون برنامه کیف پول، مثلا اپلیکیشن تراست ولت، می توانید به صرافی های DEX متصل شوید و از امکانات این صرافی ها استفاده کنید.

برای خرید و فروش ارز دیجیتال با استفاده از صرافی های غیر متمرکز مراحل زیر را دنبال کنید:

 • برنامه تراست ولت را باز کنید.
 • از منوی پایین برنامه، روی DApps کلیک کنید.
 • با زدن گزینه “See All” در قسمت New DApps می توانید لیست تمام صرافی های غیرمتمرکز را مشاهده کنید. سپس می توانید با اتصال کیف پول تراست والت به هر یک از این صرافی ها، توکن های موجود را خریداری کنید.

دقت کنید که برخی رمز ارزها، فقط در صورتی که BNB داشته باشید قابلیت تبدیل دارند. همچنین برای برخی تبدیل ها، به یک ارز دیگر همچون BSC نیاز پیدا خواهید کرد، که به عنوان هزینه تبدیل در برنامه مورد استفاده قرار می گیرد.

کلام آخر

امکان خرید ارز از صرافی و انتقال آن به کیف پول تراست ولت وجود دارد. اما به علت کارمزدهای انتقال ارز دیجیتال، بسیاری از کاربران ترجیح می دهند یک بار حجم بالایی از یک ارز مثلا بایننس کوین را وارد تراست ولت کنند و سپس در مواقع لزوم از صرافی داخلی تراست ولت یا صرافی های غیرمتمرکز اقدام به خرید ارز با استفاده از بایننس کوین نمایند.

اپلیکیشن تراست ولت با امکاناتی که در اختیار کاربران قرار می دهد، یکی از پیشرفته ترین کیف پول های نرم افزاری محسوب می شود. این کیف پول علاوه بر امکان ذخیره رایگان و مطمئن رمز ارز، این اجازه را به کاربران می دهد که دارایی شان را درون برنامه تبدیل کرده یا آن را خرید و فروش نمایند.

در این مقاله روش های خرید و فروش ارز دیجیتال در تراست ولت را توضیح دادیم. برای معامله در این کیف پول، شما می توانید از صرافی کوچک درون برنامه تراست ولت استفاده کنید، یا اینکه با اتصال به صرافی های غیر متمرکز، معامله تان را انجام دهید. تمامی روش های خرید به صورت اسپات هستند و از داخل تراست ولت شما نمی توانید معاملات فیوچرز انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا