بازی و متاورس

آموزش خرید زمین یا Land در سندباکس

نحوه خرید زمین در سندباکس از موضوعاتی است که کاربران بازار ارز دیجیتال سوالات زیادی درباره آن دارند. خرید زمین در این پلتفرم نکات ویژه ای دارد که قبل از خرید و حین خرید زمین، باید به آن ها توجه کنید.

در این مقاله ما مراحل خرید زمین در Sandbox را توضیح می دهیم و نکات مهم در خرید و فروش زمین در این پلتفرم متاورسی محبوب را بررسی می کنیم.

مزیت های سرمایه گذاری و خرید زمین در سندباکس

خرید و فروش زمین در سند باکس مدتی ست که به شدت رایج شده است. سرمایه گذاری و خرید زمین در این پلتفرم چند مزیت مهم برای سرمایه گذاران دارد:

 • خرید زمین، نگه داری از آن و فروش زمین در قیمت بالاتر
 • اجازه دادن زمین در سند باکس
 • میزبانی از مراسمات و رویدادهای مختلف در زمین خریداری شده
 • استیکینگ
 • انجام تبلیغات در این پلتفرم
 • فروش NFT ها در سندباکس

حضور در پلتفرم های زمین مجازی از جمله سندباکس باعث می شود که در صورت ایجاد فضای سرمایه گذاری و کسب درآمد جدید، بتوانید قبل از عده زیادی از سرمایه گذاران مطلع شوید و فرصت یک سرمایه گذاری پر سود را به خودتان بدهید. همینطور سرمایه گذاری در این فضا باعث می شود که شما بتوانید به سبد سرمایه گذاری تان تنوع دهید. این موضوع می تواند به شما در افزایش سودآوری سبد و کاهش ریسک کمک کند.

مشخصات زمین در پلتفرم سندباکس

برای خرید زمین در سندباکس و سرمایه گذاری در این پلتفرم باید نسبت به زمین ها و ویژگی آن ها شناخت داشته باشید. در پلتفرم سندباکس ابعاد زمین ها به صورت معمول 96*96 است. هر یک واحد زمین در سندباکس را Land می نامند. در هر زمین 96*96 لندی، زمین هایی با ابعاد مختلف وجود دارد. قطعات زمین در سند باکس معمولا 3*3 (9 لند)، 6*6 (36 لند)، 12*12 (144 لند)، 24*24 (576 لند) هستند.

برای دیدن مشخصات زمین ها در زمان خرید، می توانید روی زمین مورد نظر قرار گرفته و در بخش جزئیات زمین، تمام موارد مهم درباره زمین از جمله مقیاس و قیمت آن را مشاهده کنید.

امکان شکستن لند سندباکس به واحدهای کوچکتر
هر زمین سندباکس 96*96 لند است. این زمین ها قابل تفکیک به لندهای کوچکتر هستند.

شما می توانید بسته به بودجه تان مقدار مشخصی زمین خریداری کنید. همچنین می توانید زمین های مجاور را خریداری کرده و یک استیت بسازید. معمولا شرکت های مطرح و بزرگ از این روش برای خرید زمین استفاده می کنند. اگر به دنبال خرید چند لند در کنار هم هستید، بایستی به دنبال انتخاب لندهایی باشید که در کنار هم برای فروش قرار گرفته اند.

مفهوم رنگ ها درنقشه سندباکس

در بخش مشخصات زمین ها در Sandbox اطلاعات مهمی ارائه می شود که قبل از خرید باید به دقت آن ها را بررسی کنید. یکی از این اطلاعات، رنگ ها می باشد. رنگ ها در نقشه کل شهر مشخص هستند و با دانستن معنای آن ها، می توانید زمین مورد نظرتان را راحت تر انتخاب کنید.

نقش هر یک از رنگ ها در نقشه شهر مجازی سند باکس به شرح زیر است:

 • قرمز: اگر شما مالک زمینی در سندباکس باشید، این زمین در نقشه با رنگ قرمز نمایش داده می شوند. اگر هیچ زمینی در سندباکس ندارید، رنگ قرمز را در نقشه مشاهده نخواهید کرد.
 • نارنجی: رنگ نارنجی زمین های در معرض فروش را نمایش می دهد. این زمین ها از سوی مالکین برای فروش قرار داده شده اند.
 • زرد: رنگ زرد در نقشه سندباکس نشان دهنده زمین های پریمیوم برای فروش می باشد.
 • سبز: رنگ سبز مربوط به زمین هایی است که قبلا فروخته شده اند و در حال حاضر در مالکیت سایر کاربران می باشند.
 • طوسی: زمین هایی که در حال حاضر امکان خرید و فروش دارند، در نقشه به رنگ طوسی نمایش داده می شوند. برخی از این زمین ها برای فروش گذاشته نشده اند، اما در صورت پسند، شما می توانید پیشنهاد خودتان را برای خرید زمین، ارائه کنید.
 • آبی: این رنگ زمین هایی را نشان می دهد که از سوی سندباکس برای شرکا و حامیان سندباکس در نظر گرفته شده است. کاربران عادی امکان خرید و فروش این زمین ها را ندارند.
 • بنفش: رنگ بنفش زمین ها یا استیت هایی را نشان می دهد که از قبل از سوی کاربران رزرو شده است. اگر شما هم زمینی را رزرو کرده باشید، آن زمین با رنگ بنفش در نقشه نمایش داده می شود.

خرید زمین در سندباکس

خرید زمین در سندباکس به دو روش انجام می شود:

 1. خرید زمین در پلتفرم Sandbox
 2. خرید زمین در پلتفرم Opensea

در ادامه مراحل خرید در هر دو این پلتفرم ها را به صورت گام به گام آموزش می دهیم.

مراحل خرید زمین در سندباکس از طریق پلتفرم Sandbox

روش اول برای خرید زمین در Sandbox این است که وارد سایت اصلی سند باکس شوید و بعد از افتتاح حساب و طی کردن مراحل لازم، خرید زمین را انجام دهید. مراحل کلی برای خرید زمین در Sandbox از طریق پلتفرم سند باکس به شرح زیر است:

 1. فعال کردن کیف پول
 2. خرید ارز SAND یا ETHERIUM
 3. افتتاح حساب کاربری در سندباکس
 4. طی کردن مراحل خرید زمین

1- مراحل فعال کردن کیف پول

برای خرید و فروش زمین در متامسک نیاز به یک کیف پول ارز دیجیتال مناسب دارید. مناسب ترین گزینه برای این منظور کیف پول متامسک است. چرا که این کیف پول هم فرایند ثبت نام را ساده تر می کند و هم امکان خرید و فروش زمین با آن راحت تر است. برای استفاده از کیف پول متامسک باید به وب سایت رسمی متاماسک مراجعه کنید و ورژن مورد نظرتان از این کیف پول را دانلود و نصب کنید. این برنامه برای Android، ios، Edge و مرورگرهای Firefox، chrome، Brave و Edge توسعه یافته است.

بعد از نصب برنامه مراحل افتتاح حساب در متامسک را با دقت طی کنید.

2- خرید ارز سند یا اتریوم

خرید زمین در پلتفرم سند باکس از طریق ارز اتریوم یا SAND (توکن رسمی سندباکس) انجام می شود. بنابراین اگر قصد خرید زمین دارید، باید ارز مورد نیاز برای معامله را تهیه کنید. یکی از صرافی های مطمئن ایرانی را برای خرید ارز انتخاب کنید. در صورت تمایل به خرید از صرافی های خارجی، حتما یک صرافی مطمئن خارجی انتخاب کنید که ریسک از بین رفتن دارایی تان در آن صفر باشد. با خرید ارز از ایرانکس بیت می توانید این توکن ها را با قیمت مناسب و در کمترین زمان خریداری کنید.

بعد از خرید ارز، آن را به کیف پول متامسکی که ایجاد کردید منتقل نمایید.

3- افتتاح حساب کاربری در سندباکس

افتتاح حساب در سند باکس گام بعدی است که باید طی کنید. مراحل افتتاح حساب در سندباکس بسیار ساده است. برای افتتاح حساب، وارد وب سایت رسمی Sandbox شوید. در قسمت بالای سایت و سمت راست گزینه Sign in را مشاهده می کنید. بر روی این گزینه کلیک کنید.

ورود به صفحه افتتاح حساب در سندباکس
ورود به صفحه افتتاح حساب در سندباکس

در صفحه ورود باید نوع ثبت نام خود را انتخاب کنید. اگر در مرحله اول کیف پول متامسک ایجاد کرده اید، در این مرحله لازم است تا روی گزینه متامسک کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه مراحل اتصال این کیف پول به سایت سندباکس شروع می شود.

انتخاب متامسک

بعد از وارد کردن اطلاعات کیف پول، از شما خواسته می شود تا والت مورد نظر خود را انتخاب کنید. با کلیک بر روی گزینه اتصال به سند باکس مراحل اتصال به پایان می رسد. با اتمام مراحل اتصال کیف پول متامسک به سایت سند باکس صفحه زیر برای شما باز خواهد شد.

صفحه مربوط به انتخاب نام کاربری برای حساب سندباکس
صفحه مربوط به انتخاب نام کاربری برای حساب سندباکس

در این صفحه باید آدرس ایمیل خود را به همراه با یک نام کاربری وارد کنید. (دقت کنید که نام کاربری باید خاص باشد. در صورتی که نام کاربری از قبل در پلتفرم ثبت شده باشد، شما با پیام خطا مواجه خواهید شد). در مرحله بعدی صفحه ای باز می شود که باید در آن یک پسورد برای حساب کاربری خود انتخاب کنید. با وارد کردن پسورد و تایپ مجدد آن، مراحل باز کردن حساب کاربری در محیط پلتفرم سند باکس به پایان می رسد.

با وارد شدن به حساب کاربری خود گزینه های مختلف در اختیار شما قرار دارد. در بالای صفحه و در سمت راست می توانید تصویر حساب کاربری خود را مشاهده کنید. با کلیک بر روی عکس کاربری خود امکانات مختلفی اعم از تغییر پسورد، استیکینگ در فضای سندباکس و… را در دسترس خواهید داشت. در کنار تصویر کاربری، مقدار دارایی کیف پول متامسک شما از دو ارز دیجیتال سند و اتریوم به نمایش در می آید.

در سمت چپ صفحه، در نوار عمودی گزینه های مختلفی نمایش داده می شود. در این بخش با کلیک بر روی گزینه MAP می توانید نقشه کلی شهر را مشاهده کنید. زمین ها در شهر با رنگ ها و ابعاد مختلفی مشخص شده اند.

نقشه شهر در سندباکس
نقشه شهر در سندباکس

در نوار سمت چپ فیلترهای مختلفی را در دسترس دارید که با استفاده از آنها می توانید نقشه را متناسب با نیاز خود فیلتر کنید. برای مثال با کلیک بر روی گزینه For Sale که با رنگ نارنجی نمایش داده می شود، زمین های در معرض فروش را مشاهده می کنید. در قسمت پایین می توانید ابعاد زمین مورد نظر خود را انتخاب نمایید. گزینه My Lands زمین های تحت مالکیت شما را نشان می دهد.

4- نهایی کردن خرید زمین در سند باکس

اگر به دنبال خرید زمین در سند باکس هستید، لازم است تا بر روی گزینه Market در نوار عمودی کلیک کنید. در صفحه باز شده در نوار سمت چپ باید روی گزینه Lands کلیک کنید. با کلیک بر روی این گزینه، تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

لیست زمین ها در سندباکس به همراه مشخصات آن ها
لیست زمین ها در سندباکس به همراه مشخصات آن ها مشخص شده است. برای خرید هر یک از موارد، بر روی دکمه Buy آن زمین کلیک کنید.

در این قسمت زمین هایی که از طریق پلتفرم OpenSea برای فروش قرار داده شده را مشاهده می کنید. قیمت این زمین ها معمولا بر اساس اتریوم تعیین می شود. شما می توانید با کلیک بر روی گزینه Buy در هر زمین، برای پرداخت هزینه و خرید آن اقدام کنید. (نکته: با فعال کردن گزینه For Sale در بالای نوار سمت چپ می توانید تنها گزینه های در معرض فروش را مشاهده کنید.)

در قسمت LANDS در سمت راست یک منوی کشویی در دسترس است که با کلیک بر روی آن می توانید ترتیب نمایش زمین های مختلف را مشاهده کنید. امکان نمایش زمین ها به ترتیب، ارزان ترین، گران ترین، جدیدترین و قدیمی ترین وجود دارد.

نحوه تغییر ترتیب زمین ها جهت خرید زمین موردنظر در سندباکس
نحوه تغییر ترتیب زمین های قابل خرید در سندباکس

مراحل خرید زمین در سندباکس از طریق پلتفرم OpenSea

شما می توانید به جای ورود به سایت اصلی سندباکس، به صورت مستقیم وارد سایت Opensea شده و زمین مدنظرتان را خریداری کنید. نحوه باز کردن حساب کاربری در این سایت بسیار ساده است. برای این کار مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد سایت Opensea شده و در آن حساب کاربری باز کنید. (در صورت فیلتر بودن سایت، از فیلترشکن استفاده کنید.)
 • کیف پول ارز دیجیتال تان را به حساب متصل کنید. (کیف پول متامسک گزینه بسیار مناسبی در این زمینه است).
 • در پلتفرم اپن سی می توانید به زمین های سندباکس دسترسی پیدا کنید. با باز کردن هر یک از زمین ها در پلتفرم، اطلاعات مربوط به همان زمین به نمایش درمی آید.
نمایش اطلاعات زمین های سندباکس در پلتفرم اپن سی
با انتخاب هر زمینی در پلتفرم Opensea، اطلاعات و موقعیت زمین مورد نظر، در نقشه شهر مجازی سند باکس نمایش داده می شود.

گزینه Buy Now شما را به صفحه خرید این زمین با قیمت درج شده در سایت هدایت می کند. اگر معتقدید که قیمت مناسب است و زمین شرایط خوبی دارد، می توانید روی این گزینه کلیک کرده و با پرداخت هزینه آن به اتریوم، مالک زمین شوید.

در بخش Make Offer می توانید پیشنهاد خرید مد نظر خودتان را ارائه کنید. مالک زمین با ورود به حساب کاربری خود پیشنهاد شما را می بیند و در صورت توافق مالک، این معامله انجام می شود.

آموزش فروش زمین در سندباکس

فروش زمین در سندباکس تقریبا مشابه مراحل خرید زمین در این پلتفرم است. با این تفاوت که دیگر نیازی به طی کردن مراحل تکراری قبل از جمله افتتاح حساب ندارید.

شما می توانید با ورود به حساب کاربری خود در Sandbox یا Opensea، زمین های مختلف تحت مالکیت خود را مشاهده کنید. برای فروش کافی ست زمین مدنظر را انتخاب کرده و آن را به فروش بگذارید. بعد از ثبت سفارش فروش، باید منتظر بمانید تا خریداری برای زمین تان پیدا شود.

خریداران به دو صورت می توانند زمین شما را خریداری کنند. حالت اول این است که قیمت فروش ثبت شده توسط شما را بپذیرند و اقدام به پرداخت هزینه و خرید زمین نمایند. حالت دوم این است که قیمت پیشنهادی خودشان را به شما ارائه دهند. در صورتی که شما قیمت مدنظر خریدار را قبول داشته باشید، معامله با قیمت پیشنهادی خریدار انجام می شود.

بسیاری از کاربران قیمت های نجومی و غیرمنطقی برای زمین هایشان تعیین می کنند. تعیین یک قیمت منطقی می تواند خریداران را به سمت خرید زمین شما بکشاند.

عوامل افزایش قیمت زمین در سند باکس

درست است که سرمایه گذاری و خرید زمین در متاورس برای عده زیادی، سودآوری بالا داشته است، اما قبل از خرید زمین در سندباکس یا نصب بازی در سندباکس، باید به نکات مهم توجه کنید تا سرمایه گذاری سودمندی انجام دهید.

عوامل مختلفی در بالا رفتن قیمت زمین ها در Sandbox تاثیر دارند. اصلی ترین این عوامل عبارتند از:

 • استقبال کاربران از ارز سند و وضعیت قیمتی این ارز: هرچقدر استقبال از ارز SAND بیش تر باشد، قیمت این ارز بنا به تقاضا بالا می رود. در نتیجه قیمت تمام شده زمین در سندباکس بالاتر خواهد بود.
 • محبوب تر شدن پروژه های متاورس: استقبال از پروژه های متاورس و جذاب تر شدن این پروژه ها برای کاربران، می تواند باعث رشد قیمت زمین های سندباکس شود.
 • موقعیت مکانی زمین: قرار گرفتن زمین در مکانی مناسب یکی از عوامل بسیار مهم بر قیمت آینده زمین است. بنابراین صرفا خریدن زمین در سندباکس مهم نیست؛ بلکه هنگام خرید باید به ارزنده بودن محل زمین نیز توجه کنید.
 • رزومه فعالیت زمین: برگزاری مراسمات و فستیوال های مختلف در یک زمین و وجود یک کسب و کار فعال و خوب روی آن، می تواند باعث افزایش قیمت زمین در پلتفرم سندباکس شود.
 • تبلیغات: تبلیغات از دیگر مواردی است که می تواند روی قیمت زمین ها در این پلتفرم تاثیر مستقیم داشته باشد.
 • ابعاد زمین: اندازه زمین یکی دیگر از فاکتورهای ارزشمندی زمین می باشد. زمین های کوچکتر معمولا کاربری چندان خاصی ندارند. بنابراین برای کسب و کارهای متوسط و بزرگ جذاب نیستند.

کلام آخر

نحوه خرید زمین در سندباکس یکی از سوالات رایج کاربران می باشد. زمین های سندباکس از طریق دو پلتفرم Opensea و Sandbox قابل خرید و فروش هستند. در این مقاله مراحل خرید و فروش در هر دو پلتفرم را توضیح دادیم.

اما برای خرید زمین در سندباکس، تنها دانستن مراحل خرید مهم نیست. بسیاری از قیمت های اعلام شده برای زمین های مختلف غیرواقعی است. شما باید پارامترهای موثر بر قیمت زمین را بدانید و نکات مهم در انتخاب زمین ارزشمند را بلد باشید. به این تزتیب برای خرید می توانید قیمت منطقی را به فروشندگان زمین پیشنهاد دهید.

در حال حاضر افراد زیادی در حال خرید و فروش زمین در متاورس نیستند و عرضه نسبت به تقاضا بالاتر است. بنابراین در بسیاری از مواقع فروشندگان پیشنهاد خریداران را قبول می کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا