اخبار

سهام توییتر از بورس اوراق بهادار نیویورک حذف شد!

” توییتر ” غول رسانه های اجتماعی به طور رسمی در 27 اکتبر توسط ایلان ماسک در معامله ای که شاهد جنگ های لفظی، نبرد دادگاه و برخی اخراج ها بود، خریداری شد.

ایلان ماسک این پلتفرم شبکه اجتماعی را با قیمت هر سهم 54.2 دلار خریداری کرد که ارزش کل معامله را به مبلغ ” 44 میلیارد دلار ” رساند.

به عنوان بخشی از بندهای این قرارداد ، ایلان ماسک سهام توییتر را خصوصی کرده و آن را از دست سهامداران عمومی خارج می‌کند.

اکنون و پس از گذشت نه سال از ثبت شدن شرکت توییتر در بورس اوراق بهادار نیویورک در سال 2013، توییتر دیگر یک شرکت سهامی عام نیست.

وب سایت بورس اوراق بهادار نیویورک خاطرنشان کرد که معاملات سهام توییتر در 28 اکتبر متوقف خواهد شد. به غیر از بورس اوراق بهادار نیویورک ، پلتفرم های معاملاتی ارز دیجیتال مانند eToro و Robinhood نیز سهام توییتر را از فهرست پلت فرم خود حذف کردند.

خصوصی سازی توییتر منافع ایلان ماسک را تضمین میکند

خصوصی شدن توییتر ممکن است برای بسیاری شگفت‌انگیز نباشد، زیرا ماسک این ایده را مدت‌ها قبل از گنجاندن آن در بند های قرارداد مطرح کرده و حتی قصد خود را برای خصوصی کردن تسلا در گذشته نیز فاش کرده بود.

عمومی کردن سهام توییتر به ایلان ماسک مزایای نظارتی خاصی را ارائه می دهد و از به وجود آمدن چند میلیون دلار جریمه برای او صرفه جلوگیری می کند.

دولتی بودن یک شرکت نظارت شدیدی از سوی قانونگذاران را در بردارد ، چیزی که در برخورد های قبلی ایلان ماسک و کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده اورا بسیار بدنام کرده است.

در سمت دیگر خصوصی بودن باعث می‌شود توییتر در برخی از بررسی‌های مالی عمومی صرفه‌جویی کند، و از این طریق میتواند از ارائه گزارش های سه ماهه درباره سلامت کسب‌وکار نیز شانه خالی کند.

نکته جالب در مورد این خرید 44 میلیارد دلاری ” مشارکت صرافی ارز دیجیتال بایننس  Binance ” است که بر اساس گزارش ها 500 میلیون دلار در این معامله مشارکت داشته است.

سهام 500 میلیون دلاری بایننس در توییتر، این صرافی را به چهارمین مشارکت کننده بزرگ در تصاحب توییتر توسط ایلان ماسک تبدیل می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا