تحلیل تکنیکال

بیت کوین بالاتر از 22000 دلار! امیدوار باشیم یا هنوز زود است؟

دوشنبه 12 سپتامبر 2022 معادل 21 شهریور ماه 1401 شمسی، هفته جدید میلادی آغاز شده و دوباره همه چشم ها به روند حرکت بازار در هفته جدید دوخته شده است.

در تحلیل قیمت این هفته ارزهای دیجیتال به سراغ 4 رمزارزی رفته ایم که بیشترین تحرکات را داشته اند و ممکن است در هفته پیش رو، تغییرات قابل توجهی را در بازار رهبری کنند. بسیار خب! در سومین هفته از ماه سپتامبر 2022 با تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ایرانکس بیت همراه باشید.

BTC، APE، ATOM و CHZ چهار ارز پیشتاز این هفته!

همانطور که در نمودار قیمتی روز گذشته این چهار ارز مشاهده می کنیم، همه این رمزارزها در سطوح بالاتر، با مقاومت قیمتی مواجه شده اند، اما اگر الگوهای نموداری را بررسی کنیم، متوجه می شویم که شاید این بهبود قیمت برای چند روز آینده نیز ادامه دار باشد.

وقتی در بازار سهام و ارزهای دیجیتال رشد قیمتی شکل می گیرد، معمولا کف های قیمتی جدیدی شکل می گیرد و نقاطی که قیمت در آن ها معمولا مقاومت می کرد، به نقاط حمایتی تبدیل می شوند. 13 سپتامبر که تاریخ انتشار داده های نرخ تورم ایالات متحده است می تواند یک نقطه تغییر جهت در روند حرکت قیمت باشد. همچنین 20 و 21 سپتامبر که در آن نشست فدرال رزرو امریکا روی می دهد نیز می تواند به شدت بر قیمت ها اثر گذار باشد.

حال با توجه به این داده ها، به سراغ تحلیل این هفته 4 ارز دیجیتال انتخابی توسط کارشناسان، خواهیم رفت.

تحلیل قیمت ارز دیجیتال
مشاهده روزانه بازار ارزهای دیجیتال. منبع: Coin360

تحلیل قیمت BTC/USDT در هفته جدید

قیمت بیت کوین در 9 سپتامبر به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه (20662 دلار) صعود کرد که اولین نشانه کاهش فشار فروش است. خرس ها یا فروشندگان، تلاش می‌کنند تا روند صعود قیمت را در میانگین متحرک ساده 50 روزه (یعنی 21,946 دلار) را متوقف کنند، اما عدم موفقیت آنها نشان می دهد که گاوها یا خریداران همچنان دست برتر را دارند.

تحلیل قیمت BTC
نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

میانگین متحرک 20 روزه شروع به رشد تدریجی کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد مسیر صعود قیمت بیت کوین، مقاومت چندانی نخواهد داشت. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، بیت کوین می‌تواند به سمت مقاومت بعدی در قیمت 25211 دلار حرکت کند. با این حال انتظار می رود خرس ها با قدرت از این سطح مقاومتی دفاع کنند و فشار فروش را در این نقطه افزایش دهند.

احتمال دیگر این است که قیمت بیت کوین نسبت به میانگین متحرک 50 روزه کاهش پیدا کند. اگر این اتفاق بیفتد، ممکن است قیمت BTC حتی تا میانگین متحرک 20 روزه سقوط کند! این سطح حمایتی مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن این سطح و بسته شدن قیمت در زیر آن، می‌تواند درهای کاهش قیمت را حتی تا 18626 دلار برای بیت کوین باز کند. از طرف دیگر، اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک 20 روزه افزایش پیدا کند، احتمال شکست بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه را افزایش می دهد.

تحلیل قیمت ATOM/USDT در هفته جدید

اتوم در 8 سپتامبر به بالاتر از مقاومت 13.45 دلار رسید که نشان دهنده افزایش تقاضا برای خرید در سطوح بالاتر است. مقاومت سخت بعدی در سطح قیمتی 20.3 دلار است که اگر شکسته شود، فضایی را برای افزایش بیشتر قیمت ATOM باز می کند.

تحلیل قیمت ATOM
نمودار روزانه ATOM/USDT. منبع: TradingView

با این حال، قبل از این اتفاق باید در نظر داشته باشید که خرس‌ها با تمام وجود تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح 13.45 دلار برسانند. این سطح حمایتی مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا شکستن آن و بسته شدن قیمت در زیر آن نشان می دهد که روند حرکت اخیر ممکن است یک تله برای خریداران بوده باشد.

از سوی دیگر، اگر قیمت ATOM از سطح فعلی بالاتر رود و یا در سطح 13.45 دلار حمایت شده و دوباره بازگردد، نشان از این دارد که گاوها همچنان کنترل را در دست دارند و در هر کاهش قیمتی، بیشتر خرید می‌کنند. اگر گاوها قیمت را به بالای 17.20 دلار برسانند، حرکت صعودی ممکن است با سرعت بیشتری حرکت کند و به 20.30 دلار برسد.

تحلیل قیمت APE/USDT در هفته جدید

قیمت ApeCoin از سطح حمایت 4.17 دلار به شدت بازگشت که نشان دهنده خرید تهاجمی در سطوح پایین است. این موضوع می تواند نشان دهنده این باشد که روند اصلاح قیمت ایپ کوین ممکن است در حال پایان باشد. اگر این پیشبینی درست باشد، این رمز ارز به یک سوژه مناسب برای کوتاه مدت تبدیل می شود و می تواند سود خوبی را نسیب دارندگان خود کند.

تحلیل قیمت ApeCoin
نمودار روزانه APE/USDT. منبع: TradingView

در 9 سپتامبر، خریداران ایپ کوین قیمت آن را به بالای میانگین متحرک 20 روزه (یعنی 5 دلار) رساندند. این روند در 11 سپتامبر با یک صعود قوی به سمت بالا ادامه یافت و قیمت به میانگین متحرک 50 روزه (یعنی 5.85 دلار) رسید. البته ممکن است فشار فروش در این سطح قیمتی افزایش پیدا کند و خرس ها موفق شوند تا این روند رشد قیمتی را متوقف کنند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید اما از میانگین متحرک 20 روزه کمتر نشود، نتیجه می گیریم که احساسات بازار مثبت شده و تریدرها به محض کاهش قیمت، به شدت خرید می کنند. گاوها دوباره تلاش می کنند تا قیمت را به بالاتر از میانگین ساده 50 روزه برسانند. اگر در انجام این کار موفق شوند، قیمت می تواند به سمت مقاومت بعدی یعنی در سطح قیمت 7.80 دلار حرکت کند.

اما اگر قیمت کاهش پیدا کند و به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت باطل شده و در این صورت، قیمت ممکن است حتی تا 4.17 دلار کاهش یابد.

تحلیل قیمت CHZ/USDT در این هفته

قیمت Chiliz در 9 سپتامبر از میانگین متحرک 20 روزه (یعنی 0.20 دلار) عبور کرد که می تواند اولین نشانه از احتمال پایان روند اصلاح قیمت چیلیز باشد!

تحلیل قیمت Chiliz
نمودار روزانه CHZ/USDT. منبع: TradingView

در 10 سپتامبر خرس‌ها سعی کردند قیمت را به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسانند، اما گاوها همچنان موضع خود را حفظ کردند و اجازه ندادند تا در این کار موفق شوند. خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به سمت مقاومت بعدی برده و تا 0.26 دلار افزایش دهند، اما این حرکت صعودی ممکن است با باد مخالف قدرتمندی روبرو شود. این نقطه بازگشت، می تواند نزدیک به قیمت 0.23 دلار باشد.

اگر قیمت کاهش یابد اما کمتر از میانگین متحرک 20 روزه نباشد، احتمال بالا رفتن قیمت تا 0.26 دلار افزایش می یابد. بر خلاف این فرضیه، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 0.20 دلار برسد، نشان می دهد که خرس ها در سطوح بالاتر فعال هستند و این می تواند قیمت را به محدوده میانگین متحرک 50 روزه 0.18 دلار برساند.

نتیجه گیری

هفته پیش رو، می تواند اتفاقات مهمی را به همراه داشته باشد. فعلا قیمت بسیاری از ارز های دیجیتال صعودی بوده و بیت کوین در راس همه آن ها، افزایش قیمت خوبی را تجربه کرده است. اما اینکه این روند ادامه دار خواهد بود یا دوباره تمام امیدها از دست می رود، به رویدادهایی که این هفته شاهد آن خواهیم بود بستگی دارد.

به یاد داشته باشید که هر نوع سرمایه گذاری و خصوصا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، ریسک های خاص خودش را در بر دارد و فرد سرمایه گذار فارغ از هر توصیه، باید این ریسک ها را بپذیرد. لذا ایرانکس بیت در این خصوص مسئولیتی نداشته و تنها در قالب یک رسانه تحلیلی، پیشنهادها و نقطه نظرات خود را برای افزایش دانش کاربران خود، بیان می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا