تحلیل تکنیکال

تحلیل هفتگی ارز دیجیتال – روند حرکت بازار در این هفته چگونه است؟

سه شنبه 18 اکتبر 2022 معادل 26 مهر ماه 1401 شمسی، هفته جدید میلادی آغاز شده و برعکس هفته گذشته، این هفته بازار توانسته مقداری واکنش مثبت از خود نشان دهد و به خصوص در بخش آلت کوین ها، معامله گران سودهای خوبی را بدست آورند. تحلیل هفتگی ارز های دیجیتال به ما این امکان را می دهد تا روند حرکت نمودارهای قیمتی را بررسی کرده و با توجه به آنچه که اتفاق افتاده و آنچه که پیشبینی می شود در آینده اتفاق بیفتد، بهترین تصمیم را برای حفظ ارزش دارایی هایمان بگیریم.

در تحلیل قیمت این هفته ارزهای دیجیتال به سراغ 5 رمزارزی رفته ایم که بیشترین تحرکات را داشته اند و ممکن است در هفته پیش رو، تغییرات قابل توجهی را در بازار رهبری کنند. ما سعی می کنیم هر هفته با توجه به اخبار، رویداد ها و سورس های معتبر، روند حرکت بازار را بررسی کرده و در تحلیل هفتگی ارز دیجیتال، به شما اطلاعات دست اولی ارائه دهیم تا بتوانید در تصمیم گیری های مالی خود لحاظ کنید.

بسیار خب! در سومین هفته از ماه اکتبر 2022 با تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ایرانکس بیت همراه باشید.

ADA، ETH، XRP، BTC و BNB در تحلیل هفتگی ارز دیجیتال ایرانکس بیت

بازار آلت‌کوین‌ها با ادامه معاملات بیت‌کوین در محدوده‌ 19 تا 20 هزار دلار در حال کسب سود هستند. بازارهای سهام ایالات متحده هفته جدید را با روند صعودی آغاز کرده اند. شاخص S&P 500 حدود 2.6 درصد و شاخص معاملات Nasdaq نیز بیش از 3 درصد رشد کرده است. این موضوع عقب نشینی بازارها از نرخ تورم بالا در ماه سپتامبر و معطوف کردن تمرکز بر روی درآمدهای سه ماهه سوم را مشخص می کند.

تحلیل هفتگی ارز دیجیتال

بهبود بازار سهام می تواند راه را برای خروج بیت کوین از محدوده ای که در چند روز گذشته در آن گیر کرده بود هموار کند. بر اساس داده های شرکت تحلیلی GlassNode، مقدار بیت کوین نگهداری شده در کیف پول های سرد و یا گم شده به بالاترین حد خود در پنج سال گذشته رسیده است که یک نکته مثبت برای خریداران است.

تحلیل قیمت BTC/USDT در هفته جدید

بیت کوین در 17 اکتبر به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه (19410 دلار) رسید و خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به محدوده بین میانگین 50 روزه و روند نزولی افزایش دهند.

تحلیل قیمت BTC/USDT در هفته جدید


در صورت موفقیت خریداران، قیمت بیت کوین می تواند به مقاومت قدرتمند در 20500 دلار برسد. این سطح از 14 سپتامبر به عنوان یک مانع قوی عمل کرده است. بنابراین، شکست این مقاومت و بسته شدن قیمت بالای 20500 دلار می تواند نشان دهنده کاهش فشار فروش باشد. پس از آن قیمت بیت کوین می تواند به 22800 دلار برسد، زیرا مقاومت مهمی در این محدوده وجود ندارد.

اگر قیمت نسبت به خط روند نزولی کاهش یابد و به زیر 18843 دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت می تواند در کوتاه مدت از بین برود. چنین حرکتی نشان می دهد که فروشندگان به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می دهند. سپس قیمت بیت کوین می تواند به منطقه حمایت قوی بین 18125 تا 17622 دلار سقوط کند.

تحلیل قیمت ETH/USDT در هفته جدید

بازیابی قیمت اتریوم از مثلث به سطح شکست رسیده است و میانگین متحرک 20 روزه (1323 دلار) نزدیک به این سطح قرار دارد. به همین دلیل انتظار می رود که فروشندگان به طور تهاجمی از این سطح دفاع کنند.

تحلیل قیمت ETH/USDT در هفته جدید
نمودار روزانه ETH/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت اتریوم نسبت به سطح فعلی کاهش یابد و به زیر 1263 دلار برسد می‌تواند پایین‌ترین حد قیمت روزانه 13 اکتبر را در 1190 دلار را برای بار دیگر مشاهده کند. شکست قیمت به زیر این سطح می تواند قیمت اتریوم را به خط حمایت در کانال نزولی برساند.

در سمت دیگر اگر خریداران قیمت را به بالاتر از مقاومت بعدی در میانگین متحرک 20 روزه برسانند، قیمت اتریوم می‌تواند تا محدوده خط روند نزولی کانال افزایش یابد. در صورتی که خریداران تمایل به افزایش قیمت داشته باشند باید این موضوع را به عنوان یک مانع مهم در نظر داشته باشند.

تحلیل قیمت BNB/USDT در هفته جدید

قیمت بایننس کوین BNB در چند روز گذشته در محدوده 258 تا 300 دلار تثبیت شده است. خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از میانگین های متحرک در 17 اکتبر برسانند.

تحلیل قیمت BNB/USDT در هفته جدید
نمودار روزانه BNB/USDT. منبع: TradingView

اگر خریداران بتوانند این تلاش را به سرانجام برسانند، قیمت BNB می تواند تا مقاومت محدوده 300 دلار افزایش یابد. احتمالا فروشندگان با تمام توان از این سطح دفاع خواهند کرد. در صورتی که عبور قیمت از مقاومت با شکست مواجه شود، قیمت BNB ممکن است برای مدتی در این محدوده باقی بماند.

فروشندگان باید قیمت را به زیر 258 دلار کاهش دهند تا کنترل بازار را بدست آورند. در صورت بروز این اتفاق ، قیمت BNB می تواند تا محدوده حمایت بعدی در 216 دلار کاهش یابد. در سمت دیگر، اگر خریداران قیمت را به بالای 300 دلار برسانند، قیمت BNB ممکن است تا 338 دلار افزایش یابد.

تحلیل قیمت XRP/USDT در هفته جدید

قیمت چند روز گذشته یک مثلث متقارن بزرگ را برای ریپل تشکیل داده است. خریداران سعی کردند در 14 اکتبر قیمت را به سمت خط مقاومت مثلث سوق دهند، اما سایه های بلند روی کندل ها ، فروش تهاجمی را در سطوح بالاتر نشان می دهد.

تحلیل قیمت XRP/USDT در هفته جدید
نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت به پایین تر از میانگین متحرک 20 روزه (0.47 دلار) کاهش یابد، قیمت ریپل می تواند به خط حمایت مثلث بازگردد. این سطح می‌تواند خریداران را جذب کند و یک بازگشت قوی به سمت مرکز مثلث را رقم بزند. در سمت دیگر، کاهش قیمت به زیر خط حمایت می تواند قیمت را به 0.41 دلار کاهش دهد.

ادامه معاملات در داخل مثلث معمولاً تصادفی و فرّار است. اگرچه یک مثلث معمولاً به عنوان یک الگوی ادامه دهنده عمل می کند، اما بهتر است قبل از انجام معاملات بزرگ منتظر بمانید تا قیمت از مثلث بالاتر برود.

تحلیل قیمت ADA/USDT در هفته جدید

کاردانو یک الگوی در حال سقوط را تشکیل داده است. قیمت در 13 اکتبر از خط حمایت عبور کرد و خریداران در تلاش هستند تا قیمت را به میانگین متحرک 20 روزه (0.40 دلار) برسانند.

تحلیل قیمت ADA/USDT در هفته جدید
نمودار روزانه ADA/USDT. منبع: TradingView

در یک روند نزولی، فروشندگان سعی می کنند به شدت از میانگین متحرک 20 روزه دفاع کنند. اگر قیمت نسبت به این مقاومت کاهش یابد، قیمت کاردانو می تواند دوباره به خط حمایت سقوط کند. میانگین های متحرک نزولی و شاخص قدرت نسبی (RSI) محدوده فروش بیش از حد را نشان می دهند که مشخص می کند فروشندگان کنترل بازار را در دست دارند.

برای به دست آوردن برتری در کوتاه مدت، خریداران باید قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک 20 روزه برسانند. پس از آن قیمت کاردانو می تواند به خط روند نزولی برسد. این سطح می تواند به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند.

نتیجه گیری

همانطور که در تحلیل هفته گذشته خواندیم، اقبال عمومی تحلیلگران و معامله گران رمز ارزها، به سمت آلت کوین ها بود که همین اتفاق افتاد و امروز می بینیم که اکثر آلت کوین ها، رشد مثبتی را از نظر قیمتی در بازار ثبت کرده اند. بنظر می رسد با ادامه روند سرمایه گذاری روی آلت کوین، این رمز ارز ها همچنان رشد قیمت خود را برای این هفته نیز داشته باشند، مگر اینکه اتفاق غیر منتظره ای در بازار رخ دهد.

تحلیل هفتگی ارز دیجیتال این هفته نیز در همین جا به پایان می رسد. به یاد داشته باشید که هر نوع سرمایه گذاری و خصوصا سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال، ریسک های خاص خودش را در بر دارد و فرد سرمایه گذار فارغ از هر توصیه، باید این ریسک ها را بپذیرد. لذا ایرانکس بیت در این خصوص مسئولیتی نداشته و تنها در قالب یک رسانه تحلیلی، پیشنهادها و نقطه نظرات خود را برای افزایش دانش کاربران خود، بیان می کند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا