تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 5 رمزارز برتر هفته 25 بهمن 1400

عملکرد قیمت بیت کوین تاسف بار به نظر می رسد، اما تریدرها امیدوارند که جهش از حمایت 42000 دلاری، الگوی تحلیل تکنیکال صعودی را تکمیل کند و باعث افزایش قیمت بیت کوین و آلت کوین ها شود.

بیت‌کوین (BTC) برخی از دستاوردهای اخیر خود را پس داده است، اما منبع داده‌های زنجیره‌ای Ecoinometrics می‌گوید که نهنگ‌ها در حال انباشت هستند زیرا معتقدند قیمت از دیدگاه بلندمدت جذاب است.

از جنبه منفی، ویلی وو، تحلیلگر معتقد است که 33000 دلار پایین ترین سطح برای بیت کوین است. تاجر محبوب توییتر Credible Crypto با استناد به داده های PlanC گفت که احتمال کاهش بیت کوین به زیر 30000 دلار ضعیف است.

کریس کویپر، رئیس دارایی‌های دیجیتال فیدلیتی، معتقد است که ریسک نزولی بیت‌کوین در مقایسه با سایر دارایی‌های دیجیتال می‌تواند بسیار کم باشد، اما اگر بتواند جایگزین طلا به عنوان ذخیره‌کننده ارزش شود، می‌تواند به میزان قابل توجهی افزایش یابد.


تحلیل 5 رمزارز برتر 25 بهمن 1400

نقشه بازار ارز های دیجیتال 25 بهمن 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بیت کوین از مقاومت سربار در 45,456 دلار رد شد، اما یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (41,383 دلار) برسد.

نمودار روزانه بیت کوین 25 بهمن 1400

اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد جفت ارز BTC/USDT را به بالای 45456 دلار برسانند. بسته شدن بالاتر از این سطح یک الگوی معکوس سر و شانه صعودی را تکمیل می کند.

این جفت ارز پس از آن می تواند تا 52088 دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها احتمالاً یک چالش قوی را ایجاد خواهند کرد. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح برسانند، جفت ارز می‌تواند حرکت خود را به سمت هدف الگوی 56904 دلار آغاز کند.

اگر قیمت شکسته شود و به زیر 39600 دلار برسد، این دیدگاه مثبت نفی خواهد شد. چنین حرکتی می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا 36250 دلار باز کند.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 25 بهمن 1400

این جفت ارز از 45456 دلار کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک شکست. گاوها در حال حاضر در تلاش برای دفاع از حمایت جزئی در 41688.88 دلار هستند اما در میانگین متحرک با مقاومت سختی روبرو هستند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 41688.88 دلار برسد، جفت ارز می تواند به 39600 دلار کاهش یابد. اگر قیمت از این سطح بازگردد، جفت ارز می‌تواند برای چند روز در محدوده 39600 تا 45456 دلار باقی بماند.

2) تحلیل اتریوم (ETH / USDT)

ریپل (XRP) در 7 فوریه بالاتر از میانگین های متحرک شکست و بسته شد، که نشان می دهد روند نزولی ممکن است به پایان برسد. خرس ها سعی کردند قیمت را به زیر سطح شکست 0.75 دلار برگردانند اما گاوها تلاش آنها را ناکام گذاشتند.

نمودار روزانه ریپل 25 بهمن 1400

قیمت به 0.75 دلار بازگشت و گاوها در تلاش هستند جفت ارز XRP/USDT را به سمت مقاومت سربار در 1 دلار سوق دهند. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می‌تواند درها را برای صعود احتمالی به 1.41 دلار باز کند.

میانگین های متحرک در آستانه یک متقاطع صعودی هستند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در منطقه مثبت قرار دارد که نشان می دهد گا.ها برتری دارند. این دیدگاه مثبت در یک شکست باطل می شود و به زیر 0.75 دلار بسته می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در اصلاح قیمت ادامه می دهند.

نمودار 4 ساعته ریپل 25 بهمن 1400

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها و خرس ها در نزدیکی مرز 0.82 دلار با آن مبارزه می کنند. گاوها قیمت را به بالاتر از این سطح رساندند اما خرس‌ها اصلاح قیمت را در 0.85 دلار متوقف کردند و جفت ارز را به زیر 0.82 دلار رساندند.

یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید نزول به 50-SMA هستند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد جفت ارز را به بالای 0.85 دلار برسانند و مقاومت را در 0.91 دلار به چالش بکشند. برعکس، شکست و بسته شدن به زیر 50-SMA می تواند جفت ارز را به 0.75 دلار برساند. شکستن و بسته شدن زیر این حمایت می تواند نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر باشد.

3) تحلیل  کریپتو دات‌کام  (CRO / USDT)

توکن بومی Crypto.com (CRO) در 7 فوریه به بالاتر از SMA 50 روزه (0.47 دلار) رسید که نشان می دهد مرحله اصلاحی ممکن است به پایان برسد. قیمت در 10 فوریه به 0.54 دلار افزایش یافت، جایی که خرس‌ها در حال دفاع قوی هستند.

نمودار روزانه کریپتو دات کام 25 بهمن 1400

میانگین های متحرک در آستانه یک کراس اوور صعودی قرار دارند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان می دهد گاوها دارای برتری اندکی هستند. اگر بازگشت فعلی نسبت به میانگین‌های متحرک حفظ شود، این نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با نزول هستند. گاوها سپس تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای 0.54 دلار برسانند و روند صعودی را از سر بگیرند.

اگر آنها بتوانند آن را انجام دهند، جفت ارز CRO/USDT می تواند تا 0.60 دلار و سپس به 0.68 دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، جفت ارز ممکن است تا 0.39 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته کریپتو دات کام 25 بهمن 1400

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال صعودی در حال افزایش است. گاوها سعی کردند قیمت را بالاتر از کانال ببرند اما خرس ها برنامه های دیگری داشتند. آنها قیمت را به کانال بازگرداندند و گاوهای تهاجمی را به دام انداختند.

گاوها در حال تلاش برای دفاع از 50-SMA هستند. اگر قیمت بالاتر از 20-EMA باقی بماند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای خط مقاومت کانال رساندند. اگر قیمت کاهش یابد و به زیر خط حمایت کانال سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

4) تحلیل اف‌تی‌ایکس توکن (FTT / USDT)

توکن FTX (FTT) در ساختاری در حال گسترش فرار بوده است. عدم موفقیت گاوها در بالا بردن قیمت به بالای خط مقاومت نشان می دهد که خرس ها اصلح قیمت را تا این سطح می فروشند.

نمودار روزانه اف تی ایکس 25 بهمن 1400

با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها در حال خرید شیب در منطقه بین متحرک نمایی 20 روزه (43.85 دلار) و SMA 50 روزه (41.50 دلار) هستند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را برطرف کنند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز FTT/USDT می تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند. این جفت ارز پس از آن می تواند تا 53.50 دلار افزایش یابد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره چالش بزرگی ایجاد کنند، اما اگر این مقاومت از بین برود، اصلاح قیمت می تواند تا 65 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می شود. این نشان می دهد که جفت ارز می تواند اقامت خود را در الگوی گسترش برای چند روز دیگر تمدید کند.

نمودار 4 ساعته اف تی ایکس 25 بهمن 1400

شکست گاوها در بالا بردن قیمت به بالای منطقه مقاومت بالای 48 تا 50 دلار ممکن است باعث رزرو سود از سوی تریدرها شده باشد. این جفت ارز به زیر هر دو میانگین متحرک شکسته شده است و می تواند به سطوح اصلاحی فیبوناچی 38.2% در 41.99 دلار سقوط کند.

اگر قیمت از سطح فعلی یا 41.99 دلار افزایش یابد، نشان می دهد که گاوها در حال انباشته شدن هستند. گاوها دوباره سعی خواهند کرد قیمت را به بالای 50-SMA برسانند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند مقاومت بالای سر را به چالش بکشد.

از جنبه نزولی، شکست و بسته شدن به زیر 41.99 دلار می تواند نشانه شروع یک اصلاح عمیق تر به سطح 50% اصلاحی در 39.95 دلار باشد.

5) تحلیل تتا (THETA / USDT)

شبکه تتا (THETA) در 10 فوریه بالای خط روند نزولی شکست و بسته شد، که نشان می‌دهد روند نزولی ممکن است به پایان برسد.

نمودار روزانه تتا25 بهمن 1400

اگر گاوها موفق شوند سطح شکست را به حمایت تبدیل کنند، نشان دهنده تغییر در احساسات از فروش در اصلاح قیمت به خرید در کاهش قیمت است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3.49 دلار) شروع به افزایش کرده است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده برتری برای گاوها است.

اگر قیمت از خط روند نزولی برگشت، گاوها تلاش خواهند کرد روند صعودی جدیدی را آغاز کنند. شکست و بسته شدن به بالای 4.39 دلار می تواند خرید بیشتری را به خود جلب کند و جفت ارز THETA/USDT می تواند تا 6 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر خط روند نزولی سقوط کند، این دیدگاه صعودی باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست بالای خط روند نزولی می تواند یک تله گاوی باشد.

نمودار 4 ساعته تتا 25 بهمن 1400

این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال صعودی افزایش یافته است. گاوها سعی کردند قیمت را به بالای خط مقاومت کانال برسانند اما خرس ها تسلیم نشدند. این ممکن است منجر به رزرو سود توسط خرس‌ها شده باشد و قیمت را به سمت خط حمایت بکشد.

قیمت در سه نوبت قبلی از خط حمایت جهش کرده است، بنابراین گاوها دوباره سعی خواهند کرد از آن دفاع کنند. اگر قیمت از سطح بازگردد و از خط روند نزولی بالاتر رود، نشانه از سرگیری روند صعودی خواهد بود.

از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن در زیر خط حمایت کانال می‌تواند نشان دهنده یک اصلاح عمیق‌تر به 3.20 دلار باشد.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا