تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 5 رمزارز برتر هفته 2 اسفند 1400

بیت کوین همچنان به از دست دادن جایگاه خود ادامه می دهد، اما اگر سطح 40000 دلار بازیابی شود، LEO، MANA، KLAY و XTZ می توانند اولین رمزارزهایی باشند که بهبود می یابند.

تجمع گسترده سربازان، هواپیماهای جنگی، تجهیزات و مانورهای نظامی گسترده روسیه در نزدیکی مرزهای اوکراین، ترس از تهاجم احتمالی در چند روز آینده را افزایش داد. این می‌توانست باعث شود فروش بیت کوین (BTC) به زیر سطح حمایت قوی در 39600 دلار سقوط کند.

در میان تاریکی و نابودی، پرتو امیدی برای سرمایه‌گذاران کریپتو وجود دارد، زیرا داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که بیش از 60% عرضه بیت‌کوین بیش از یک سال است که در هیچ تراکنشی استفاده نشده است. این نشان می‌دهد که سهامداران بلندمدت، موقعیت‌های خود را در روند نزولی کاهش نمی‌دهند.

مایک مک‌گلون، استراتژیست ارشد کالا در (بلومبرگ اینتلیجنس)، هشدار داد که بیت کوین ممکن است برای «سختی در پیش داشته باشد» و هشدار داد که «بعید است تورم کاهش یابد مگر اینکه دارایی‌های ریسکی کاهش یابد». با این حال، مک گلون انتظار دارد که بیت کوین در سال جاری قوی تر ظاهر شود.


تحلیل 5 رمزارز برتر 2 اسفند 1400

نقشه بازار ارز های دیجیتال 2 اسفند 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

شکست گاوها در دفاع از حمایت قوی در 39600 دلار نشان می دهد که بیت کوین همچنان با فروش قوی توسط خرس ها مواجه است. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (41193 دلار) شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به محدوده منفی سقوط کرده است که نشان می دهد خرس ها برتری دارند.

نمودار روزانه بیت کوین 2 اسفند 1400

اگر قیمت زیر 39600 دلار باقی بماند، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و جفت ارز BTC/USDT می تواند بین 36250 تا 35507.01 دلار به منطقه حمایت فوری سقوط کند.

انتظار می‌رود گاوها به شدت از این منطقه دفاع کنند، زیرا شکستن زیر آن می‌تواند مسیر را برای امتحان مجدد پایین‌ترین سطح روزانه 24 ژانویه در 32917.17 دلار باز کند. هر چه قیمت بیشتر از 39600 دلار باقی بماند، احتمال حرکت نزولی بیشتر می شود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد و به سرعت به بالای 39600 دلار برسد، انباشت قوی در سطوح پایین تر را نشان می دهد. گاوها سپس سعی می کنند قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند.

گاوها باید مانع بالای 45821 دلار را برطرف کنند تا نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 2 اسفند 1400

شکست گاوها در دستیابی به یک بازگشت قوی از حمایت 39600 دلاری نشان دهنده کمبود تقاضا در سطوح بالاتر است. این ممکن است خرس‌هایی را که قیمت را به زیر 39600 دلار رساندند، جسورتر کرده باشد.

RSI عمیقاً در قلمرو فروش بیش از حد فروخته شده است و نشان می دهد که فروش ممکن است در کوتاه مدت بیش از حد باشد. این حاکی از یک تجمع یا تثبیت جزئی در کوتاه مدت است.

اگر خرس‌ها با موفقیت از امتحان مجدد سطح شکست در جهش بعدی دفاع کنند، فروش ممکن است تشدید شود و جفت ارز به 36000 دلار سقوط کند. اگر گاوها جفت ارز را به بالای 41000 دلار برسانند، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل خواهد شد.


2) تحلیل لئو (LEO / USDT)

رمزارز UNUS SED LEO (LEO) از زمانی که در 8 فوریه به بالاترین حد خود در تاریخ یعنی 8.14 دلار رسید، در حال اصلاح است. 5.45 دلار).

نمودار روزانه لئو 2 اسفند 1400

افزایش متحرک نمایی 20 روزه و RSI در قلمرو مثبت نشان می دهد که گاوها یک تکیه گاه جزئی دارند. اگر گاوها قیمت را به بالای 6.24 دلار برسانند، جفت ارز LEO/USD می تواند حرکت صعودی را از سر بگیرد. سپس این جفت ارز می تواند تا 7 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر گاوها نتوانند بازگشت فعلی را حفظ کنند، خرس‌ها فرصتی را احساس می‌کنند و سعی می‌کنند این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بکشند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، احساسات ممکن است نزولی شود و این جفت ارز ممکن است به سطح اصلاحی 61.8٪ در 5.18 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته لئو 2 اسفند 1400

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که این جفت ارز در محدوده 5.52 تا 6.24 دلار است. میانگین متحرک 20-EMA و میانگین متحرک 50 ساده صاف شده اند و RSI نزدیک به نقطه میانی است که نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 5.52 دلار بکشند و حفظ کنند، این تعادل به نفع خرس‌ها تغییر خواهد کرد. سپس این جفت ارز می تواند به سمت 200-SMA سقوط کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای 50-SMA برسانند و حفظ کنند، جفت ارز می تواند تا 6.24 دلار افزایش یابد.


3) تحلیل مانا (MANA / USDT)

Decentraland (MANA) از خط روند نزولی در 16 فوریه رد شد، که نشان می‌دهد که احساسات همچنان نزولی است و تریدر ها در اصلاح قیمت ها در سطوح مقاومتی می‌فروشند.

نمودار روزانه مانا 2 اسفند 1400

خرس‌ها قیمت را به زیر SMA 50 روزه (2.83 دلار) رسانده‌اند، که راه را برای کاهش احتمالی منطقه حمایت قوی بین 2.44 دلار و SMA 200 روزه (2.20 دلار) باز می‌کند.

اگر قیمت از این منطقه بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا جفت ارز MANA/USDT را به خط روند نزولی سوق دهند. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهنده شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.

در مقابل، اگر خرس‌ها پایین بیایند و قیمت را زیر SMA 200 روزه حفظ کنند، فروش می‌تواند تشدید شود و این جفت ارز می‌تواند تا 1.70 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته مانا 2 اسفند 1400

خرس ها قیمت را به زیر 200-SMA کشیده اند. اگر قیمت در زیر این سطح باقی بماند، جفت ارز می‌تواند به خط حمایت کانال نزولی سقوط کند. شکستن و بسته شدن به زیر کانال می تواند جفت ارز را به 2.44 دلار کاهش دهد.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای 200-SMA برسانند. چنین حرکتی اولین نشانه ای خواهد بود که گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. شکستن و بسته شدن بالاتر از 20-EMA امکان صعود به خط مقاومت کانال را افزایش می دهد.


4) تحلیل کلیتن (KLAY / USDT)

کریپتوکارنسی بومی Klaytn در 16 فوریه از خط روند نزولی رد شد و این نشان می‌دهد که خرس‌ها به فروش خود در اصلاح قیمت ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه کلیتن 2 اسفند 1400

با این حال، یک نکته مثبت جزئی این است که گاوها اجازه نداده اند قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.23 دلار) برسد. این نشان می دهد که تریدرها در حال خرید در این حمایت هستند.

اگر قیمت افزایش یابد و بالاتر از SMA 50 روزه (1.27 دلار) باشد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد مانع سربار را در خط روند نزولی برطرف کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. جفت ارز KLAY/USDT می تواند تا 1.50 دلار افزایش یابد.

از طرف دیگر، استراحت و بسته شدن زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه نشان می دهد که خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند. این می تواند قیمت را به 1.10 دلار کاهش دهد.

نمودار 4 ساعته کلیتن 2 اسفند 1400

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها به طور تهاجمی از مقاومت بالای 1.36 دلار دفاع می کنند. این جفت ارز از این مقاومت عقب نشینی کرد اما گاوها اجازه ندادند قیمت شکسته شود و زیر 50-SMA حفظ شود.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، گاوها تلاش خواهند کرد مقاومت فوری را در 1.31 دلار از بین ببرند و مانع را در 1.36 دلار به چالش بکشند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند درها را برای افزایش احتمالی به 1.50 دلار باز کند.


5) تحلیل تزوس (XTZ / USDT)

Tezos (XTZ) از خط روند نزولی در 10 فوریه رد شد، که نشان می دهد خرس ها به فروش خود در رالی ادامه می دهند. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به خط روند صعودی بکشانند.

نمودار روزانه تزوس 2 اسفند 1400

خط روند صعودی از مارس 2020 به عنوان یک پشتیبان قوی عمل کرده است. از این رو، گاوها احتمالاً به طور تهاجمی از خط روند صعودی دفاع می کنند. اگر قیمت از این حمایت بازگردد، گاوها سعی خواهند کرد جفت ارز XTZ/USDT را بالاتر از خط روند نزولی قرار دهند.

اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد. اگر قیمت شکسته شود و زیر خط روند صعودی باقی بماند، این دیدگاه مثبت می تواند باطل شود. چنین حرکتی می تواند درها را برای نزول بیشتر بازار باز کند.

نمودار 4 ساعته تزوس 2 اسفند 1400

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. قیمت به سطح 61.8% فیبوناچی اصلاحی در 3.32 دلار کاهش یافته است که سطح مهمی برای گاوها برای دفاع است. شکست و بسته شدن زیر این حمایت، احتمال افت تا سطح اصلاحی فیبوناچی 78.6% در 2.98 دلار و بعد از آن به خط روند صعودی را افزایش می دهد.

اولین نشانه قدرت شکست و نزدیک شدن به بالای 20-EMA خواهد بود. چنین حرکتی نشان می دهد که فشار فروش می تواند کاهش یابد. یک تغییر روند کوتاه مدت احتمالی با شکست و بسته شدن بالاتر از 50-SMA نشان داده می شود.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا