تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال برتر هفته 15 دی 1400

بیت کوین و آلت کوین ها سال درخشانی داشتند، اما ETH ،BNB ،AVAX و MATIC چگونه در سال 2022 عمل می کنند؟

بیت کوین (BTC) در سال 2021 شاهد یک ترن هوایی بود و حتی با وجود اینکه بیت کوین به شدت از بالاترین قیمت خود در 69000 دلار اصلاح شد، دارایی دیجیتال هنوز 60 درصد از سال تا به امروز افزایش یافته است. در همین مدت طلا بیش از 5 درصد کاهش داشته است.

با افزایش شدید تورم در ایالات متحده و چندین بخش دیگر جهان، عملکرد بهتر بیت کوین نسبت به طلا نشان می دهد که سرمایه گذاران ممکن است آن را در مقایسه با طلا، پوشش بهتری در برابر تورم بدانند.

در طول سال، کل سرمایه بازار کریپتو به حدود 3 تریلیون دلار افزایش یافت، اما تسلط بیت کوین از حدود 70 درصد در ابتدای سال به 40 درصد کاهش یافت. این نشان می‌دهد که چندین آلت‌کوین با اختلاف زیادی از بیت‌کوین بهتر عمل کرده‌اند.

از آنجایی که ارزهای رمزنگاری شده پذیرش گسترده تری پیدا می کنند، آلتکوین های متعدد احتمالا توجه سرمایه گذاران را به خود جلب می کنند. آن ها می توانند بازدهی قوی برای سرمایه گذاران در سال آینده ایجاد کنند.

تجزیه و تحلیل تکنیکال برای رسیدن به لیست فعلی ارزهای دیجیتال با ارزش بالا استفاده شده است که می توانند در سال 2022 در کانون توجه باقی بمانند و از روند صعودی کریپتو سود ببرند.

تحلیل 5 رمزارز برتر

تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال برتر هفته 15 دی 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بیت کوین (BTC) در اوایل نوامبر در بالای مقاومت سربار در 64,854 دلار بسته شد، اما دنباله بلند روی کندل شمعی نشان می دهد که رزرو سود در سطوح بالاتری است. فروش در هفته بعد ادامه یافت و قیمت به زیر 64854 دلار بازگشت.

نمودار روزانه بیت کوین 15 دی 1400

گاوها سعی کردند از میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای (EMA) (51999 دلار) دفاع کنند اما نتوانستند این بازگشت را حفظ کنند. این امر فروش را تشدید کرد و قیمت را به زیر میانگین متحرک ساده 50 هفته ای (SMA) (47681 دلار) رساند.

گاوها آن را خریداری کردند اما نتوانستند قیمت را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای گسترش دهند. این نشان‌دهنده تغییر احتمالی احساسات از خرید به فروش در اصلاح قیمت است. خرس‌ها بار دیگر تلاش می‌کنند تا قیمت را پایین‌تر از SMA 50 هفته‌ای نگه دارند.

اگر آنها موفق شوند، جفت ارز BTC/USDT می تواند به حمایت قوی در 39600 دلار سقوط کند. متحرک نمایی 20 هفته ای شروع به کاهش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) به زیر 50 رسیده است که نشان می دهد خرس ها برتری دارند. شکستن و بسته شدن زیر 39600 دلار می تواند منجر به اصلاح عمیق تر به 28805 دلار شود. چنین سقوط شدیدی ممکن است شروع مرحله بعدی روند صعودی را به تاخیر بیندازد.

از سوی دیگر، اگر گاوها با موفقیت از SMA 100 هفته ای حمایت کنند، جفت ارز یک بار دیگر تلاش می کند تا بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای بالا رود. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز با قیمت 64,854 تا 69,000 دلار به منطقه سربار صعود خواهد کرد. شکست و بسته شدن بالاتر از این منطقه می‌تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که می‌تواند جفت ارز را به سطح بحرانی در 100000 دلار برساند.


2) تحلیل اتریوم (ETH / USD)

اتر (ETH) در یک روند صعودی قوی اصلاح می شود. هر دو میانگین متحرک شیب دار هستند و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد گاوها برتری دارند.

نمودار روزانه اتریوم 15 دی 1400

اگرچه خرس ها تلاش کرده اند تا قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای (3745 دلار) برسانند، دنباله بلند روی کندل های شمعی چند هفته گذشته نشان می دهد که گاوها به شدت در سطوح پایین تر خرید می کنند.

گاوها اکنون یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع بالای سطح بحرانی با قیمت 5000 دلار را برطرف کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز ETH/USDT می تواند مرحله بعدی روند صعودی را با هدف اول در سطح گسترش فیبوناچی 100% در 5719.68 دلار آغاز کند. اگر مومنتوم قیمت را بالاتر از این سطح قرار دهد، هدف بعدی که باید مراقب آن بود، سطح گسترش فیبوناچی 138.2% در 6566.19 دلار و سپس سطح گسترش 161.8% در 7089.17 دلار است.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای برسد، نشان دهنده این است که تریدر ها در حال فروش در اصلاح قیمت هستند. این می تواند درها را برای کاهش احتمالی حمایت قوی در 2652 دلار باز کند. این یک سطح مهم است که باید از جنبه نزولی آن را تماشا کرد زیرا شکستن زیر آن می تواند جفت ارز را به 1700 دلار برساند.


3) تحلیل بایننس کوین (BNB / USDT)

بایننس کوین (BNB) از 669.30 دلار رد شد، که نشان می‌دهد خرس‌ها به شدت از بالاترین سطح تاریخ در 691.80 دلار حمایت می‌کنند. با این حال، یک نکته مثبت این است که گاوها نزول ها را به میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای (500 دلار) می خرند.

نمودار روزانه بایننس کوین 15 دی 1400

میانگین های متحرک صعودی و RSI در منطقه مثبت قرار دارد نشان می دهد که گاوها برتری دارند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، جفت ارز BNB/USDT می‌تواند با 669.30 دلار تا 691.80 دلار به منطقه سربار صعود کند. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا سیگنال از سرگیری روند صعودی باشد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز می‌تواند مرحله بعدی صعود را تا 848.30 دلار آغاز کند و پس از آن به 1171.90 دلار صعود کند.

احتمال دیگر این است که قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای جهش کند، اما از مقاومت سربار برگردد. در چنین حالتی، جفت ارز ممکن است برای چند هفته محدود باقی بماند. تثبیت نزدیک به بالاترین حد تاریخ یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد تریدر ها برای خروج عجله ندارند.

برعکس، اگر خرس ها پایین بیایند و قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای حفظ کنند، نشان می دهد که عرضه از تقاضا بیشتر است. این می تواند منجر به کاهش SMA 50 هفته ای (379 دلار) شود. شکستن و بسته شدن زیر این سطح می تواند فرض صعودی را باطل کند.


4) تحلیل اولانچ ( AVAX / USDT)

صعود شدید اولانچ (AVAX) به بالاترین حد تاریخ در 147 دلار، RSI را به سطح 85 نزدیک کرد، که نشان می دهد این حرکت صعودی در کوتاه مدت بیش از حد تمدید شده است. این ممکن است منجر به رزرو سود توسط تریدر ها کوتاه مدت شده باشد.

نمودار روزانه اولانچ 15 دی 1400

خرس‌ها قیمت را برای سه هفته متوالی به زیر 81 دلار رساندند، اما نتوانستند سطوح پایین‌تر را همانطور که از دنباله بلند روی کندل شمعی دیده می‌شود حفظ کنند. این نشان می دهد که گاوها مقاومت قبلی 81 دلار را به حمایت تغییر داده اند. بازگشت قوی نسبت به 20-EMA (73 دلار) نشان می دهد که احساسات صعودی باقی می مانند و تریدر ها در حال خرید با کاهش هستند. گاوها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالاترین حد تاریخ یعنی 147 دلار برسانند.

شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند شروع کننده مرحله بعدی روند صعودی باشد. جفت ارز AVAX/USDT می تواند تا 213.17 دلار افزایش یابد و در صورت تداوم حرکت، اصلاح قیمت حتی می تواند تا 260 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر 75.50 دلار برسد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که این احساسات منفی شده است و تریدر ها در اصلاح قیمت می فروشند. سپس این جفت ارز می تواند به حمایت قوی در 50 دلار سقوط کند. چنین سقوط عمیقی احتمالاً شروع مرحله بعدی حرکت صعودی را به تاخیر می اندازد.


5) تحلیل پالیگان (MATIC / USDT)

Polygon در یک روند صعودی بوده است. گاوها تلاش کردند قیمت را به بالاتر از بالاترین حد تاریخ در 2.70 دلار برسانند اما شکست خوردند. این نشان می دهد که خرس ها به طور تهاجمی از مقاومت بالایی دفاع می کنند.

نمودار روزانه ماتیک 15 دی 1400

با این حال، یک علامت مثبت این است که گاوها در حال خرید نزول به میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای (1.62 دلار) هستند. این نشان می دهد که احساسات همچنان صعودی است و تریدر ها در حال انباشته شدن در نزول هستند. افزایش میانگین متحرک و RSI نزدیک به منطقه اشباع خرید نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است. گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز MATIC/USDT را به بالای 2.70 دلار برسانند.

اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز می تواند مرحله بعدی روند صعودی را آغاز کند که می تواند به 3.28 دلار برسد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می تواند اصلاح قیمت را تا 4 دلار و در نهایت تا 4.77 دلار افزایش دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا مقاومت سربار کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای نزول کند، نشان می دهد که عرضه از تقاضا بیشتر است. اگر قیمت کمتر از میانگین متحرک نمایی 20 هفته ای باشد، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و این جفت ارز به SMA 50 هفته ای (1.04 دلار) سقوط کند.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا