تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال برتر هفته در 1 آذر 1400

اگر بیت کوین به بالای 60000 دلار برسد، آلت کوین های AVAX، MATIC، EGLD و MATIC ممکن است در سیر صعودی بمانند. بیت کوین (BTC) شاهد وضعیت سختی نزدیک به مرز 58000 دلار است، اما این امر مانع از رسیدن آلت کوین های منتخب به بالاترین رکورد جدید در تاریخ نشده است.

یکی از آلت‌کوین‌های اصلی با عملکرد برتر اخیر، Avalanche (AVAX) است که در ماه نوامبر بیش از 120 درصد افزایش یافته است. این کوین توجه تریدرها را به خود جلب کرد که منجر به اعلام شرکت حسابداری Deloitte شد که قصد دارد پلتفرم های امداد رسانی خود را در بلایای طبیعی بر روی بلاک چین بسازد.

در گام دیگری که نشان‌دهنده پذیرش رو به رشد کریپتو است، نایب بوکله، رئیس‌جمهور السالوادور راه‌اندازی شهر بیت‌کوین را اعلام کرد که از انرژی زمین‌گرمایی تامین می‌شود و در ابتدا از طریق اوراق قرضه بیت‌کوین به ارزش ۱ میلیارد دلار تامین مالی می‌شود.

تحلیل تکنیکال 5 رمزارز برتر

نقشه بازار ارز دیجیتال 1 آذر 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بیت کوین در 19 نوامبر از 55,600 دلار تغییر جهت داد، اما بازیابی با مقاومت در میانگین متحرک ساده 50 روزه (60,187 دلار) مواجه است. میانگین های متحرک در آستانه یک متقاطع نزولی قرار دارند و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی قرار دارد، که نشان می دهد خرس ها در حال بازگشت قوی هستند.

نمودار روزانه بیت کوین 1 آذر 1400

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها تلاش می‌کنند تا با پایین کشیدن جفت ارز BTC/USDT به زیر 55600 دلار، اصلاح را تمدید کنند. اگر این اتفاق بیفتد، ایستگاه بعدی می تواند منطقه حمایت قوی با قیمت 52500 تا 50000 دلار باشد.

اگر قیمت از این منطقه بازگردد، گاوها سعی می‌کنند جفت ارز را بالاتر از میانگین‌های متحرک و خط روند نزولی ببرند. چنین حرکتی نشان می دهد که مرحله اصلاحی ممکن است به پایان رسیده باشد. گاوها سپس سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالاتر از حداکثر تاریخ یعنی 69000 دلار برسانند.

از طرف دیگر، شکستن زیر سطح حمایت روانی در 50000 دلار می تواند فروش را تشدید کند زیرا تریدرها به سمت خروج عجله می کنند. سپس این جفت ارز می تواند به 45000 دلار و بعداً به 40000 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 1 آذر 1400

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که خرس ها قیمت را به زیر سطح حمایت قوی در 58000 دلار رساندند اما نتوانستند از این برتری استفاده کنند. گاوها این شیب را خریدند و قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 رساندند.

اگر قیمت بالای 58000 دلار باقی بماند، این جفت ارز می تواند به خط روند نزولی صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند نشان دهنده برتری گاوها باشد. سپس این جفت ارز می تواند تا 62000 دلار و بعداً به 67000 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 55600 دلار برسد، نشانه شروع احتمالی یک اصلاح عمیق تر خواهد بود.


2) تحلیل اولانچ (AVAX / USDT)

اولانچ در یک روند صعودی قوی است و به طور مداوم در چند روز گذشته به اوج های جدید رسیده است. گاوها امروز قیمت را به بالای سطح 200 درصدی فیبوناچی به 146.18 دلار رساندند، اما فتیله بلند روی کندل شمعی روز، رزرو سود را در سطوح بالاتر نشان می دهد.

نمودار روزانه آوالانچ 1 آذر 1400

افزایش متحرک نمایی 20 روزه (96) نشان می دهد که گاوها برتری دارند اما RSI نزدیک به 80 نشان می دهد که ممکن است اصلاح قیمت در کوتاه مدت افزایش یابد. این می تواند منجر به اصلاح یا تثبیت جزئی در چند روز آینده شود.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، متحرک نمایی 20 روزه ممکن است به عنوان یک حمایت قوی عمل کنند. بازگشت شدید به هر یک از سطوح نشان می دهد که گاوها به افت ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می کنند. این جفت ارز پس از آن می تواند به سمت سطح گسترش فیبوناچی 261.8٪ در 175.58 دلار حرکت کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان می دهد که تریدرها به سمت خروج عجله می کنند. این ممکن است جفت ارز AVAX/USDT را به 81 دلار برساند.

نمودار 4 ساعته آوالانچ 1 آذر 1400

این جفت از 147 دلار رد شده است که نشان دهنده رزرو سود تهاجمی در سطوح بالاتر است. خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 20-EMA بکشند، که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می‌کند.

اگر قیمت از 20-EMA برگشت، نشان دهنده خرید قوی در کاهش قیمت خواهد بود.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر 20-EMA برسد، فروش می‌تواند تسریع شود و این جفت ارز ممکن است تا 110 دلار کاهش یابد. چنین حرکتی نشان می دهد که گاوها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. این جفت ارز می تواند پس از آن به 50-SMA سقوط کند.


3) تحلیل پالیگان (MATIC / USDT)

پالیگان (MATIC) در چند روز گذشته در یک الگوی کانال صعودی معامله می شود. گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت کانال در 28 و 29 اکتبر رساندند اما نتوانستند شکست را حفظ کنند. این ممکن است باعث فروش از سوی تریدرها شده باشد.

نمودار روزانه پالیگان 1 آذر 1400

خرس‌ها دوباره با موفقیت از خط مقاومت در 3 نوامبر دفاع کردند. این حرکت نزولی را به سمت خط روند کانال آغاز کرد. شیب متحرک نمایی 20 روزه (1.69 دلار) و RSI درست زیر نقطه میانی نشان دهنده یک برتری برای خرس ها است.

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، جفت ارز MATIC/USDT ممکن است به خط روند کاهش یابد. انتظار می رود که گاوها به طور تهاجمی از این سطح دفاع کنند. اگر قیمت از خط روند بازگردد و به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، نشان دهنده این است که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد.

برخلاف این فرض، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر خط روند کاهش دهند، می‌تواند منجر به کاهش حمایت روانی در 1 دلار شود.

نمودار 4 ساعته پالیگان 1 آذر 1400

نمودار 4 ساعته نشان می دهد که گاوها در تلاش هستند تا یک اصلاح قیمت را از منطقه حمایت قوی با قیمت 1.50 تا 1.40 دلار برگزار کنند. 20-EMA شروع به بالا رفتن کرده است و RSI نزدیک به مرکز است، که نشان می دهد فشار فروش ممکن است کاهش یابد.

اگر گاوها قیمت را به بالای 1.70 دلار برسانند، این جفت ارز می تواند تا 1.80 دلار افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده قدرت است. سپس این جفت ارز می تواند حرکت صعودی خود را به سمت 2.15 دلار آغاز کند. از جنبه نزولی، اگر خرس‌ها قیمت را به زیر 1.40 دلار برسانند، ممکن است فروش سرعت بگیرد.


4) تحلیل الروند (EGLD / USDT)

خرس‌ها سعی کردند الروند (EGLD) را از 16 تا 18 نوامبر به زیر سطح شکست 303.03 دلار برسانند، اما گاوها این شیب‌ها را که از دم بلند روی کندل شمعی دیده می‌شد، خریدند. خرید قوی در 19 نوامبر قیمت را به بالای مقاومت سربار در 338.70 دلار رساند.

نمودار روزانه الروند 1 آذر 1400

این روند صعودی را از سر گرفت و جفت ارز EGLD/USDT به نزدیکی هدف الگوی خود در 427 دلار رسید. افزایش شدید RSI را به عمق منطقه خرید بیش از حد سوق داده است و نشان می دهد که یک تثبیت یا اصلاح جزئی ممکن است رخ دهد.

اولین حمایت در جهت نزولی، سطح شکست در 338.70 دلار و سپس متحرک نمایی 20 روزه (325 دلار) است. اگر قیمت از هر یک از سطوح بازگردد، به تریدرها پیشنهاد می شود که با کاهش قیمت به خرید ادامه دهند. گاوها سپس سعی می کنند روند صعودی را با هدف بعدی 500 دلار از سر بگیرند.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر سطح شکست در 303 دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد.

نمودار 4 ساعته الروند 1 آذر 1400

نمودار 4 ساعته نشان می‌دهد که خرس‌ها تلاش کردند تا حرکت صعودی را در 400 دلار متوقف کنند، اما گاوها تمایلی به تسلیم شدن نداشتند. افزایش 20-EMA و RSI در منطقه بیش از حد خرید نشان می دهد که گاوها برتری دارند.

اولین سطح مهمی که باید به آن توجه کرد 380 دلار است. اگر خرس‌ها قیمت را به زیر این حمایت بکشند، ممکن است این جفت ارز به 20-EMA سقوط کند. یک بازگشت قوی از این حمایت می تواند روند صعودی را دست نخورده نگه دارد، اما شکست زیر آن نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد.


5) تحلیل دسنترالند (MANA / USDT)

Decentraland (MANA) از سطح 78.6% فیبوناچی اصلاحی در 4.35 دلار در 20 نوامبر رد شد. این نشان می دهد که تریدرها ممکن است در اصلاح قیمت فروش کنند.

نمودار روزانه مانا 1 آذر 1400

جفت ارز MANA/USDT اکنون می تواند تا سطح حمایت فوری 3.50 دلار کاهش یابد و اگر این سطح از بین برود، اصلاح می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (3.11 دلار) عمیق شود. اگر قیمت از هر یک از حمایت‌ها برگشت، نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و تریدرها در حال خرید با کاهش هستند.

سپس گاوها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به 4.36 دلار برسانند. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند اصلاح قیمت را به 4.94 دلار باز کند. اگر قیمت پایین تر ادامه یابد و به زیر متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه مثبت باطل می شود.

نمودار 4 ساعته مانا 1 آذر 1400

این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال صعودی افزایش یافته است. شکست گاوها در بالا بردن قیمت به بالای خط مقاومت ممکن است باعث فروش تریدرها شود و قیمت را به زیر 20-EMA بکشد.

RSI نزدیک به نقطه میانی کاهش یافته است که نشان می دهد حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد. این جفت ارز اکنون می تواند به خط روند کانالی که ممکن است خرید ظاهر شود کاهش یابد.

اگر قیمت از خط روند بازگردد، جفت ارز می‌تواند به حرکت صعودی خود در داخل کانال ادامه دهد. سپس گاوها سعی خواهند کرد تا قیمت را به خط مقاومت برسانند. حرکت صعودی می تواند در یک شکست افزایش یابد و در بالای کانال بسته شود.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا