تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 5 ارز دیجیتال برتر هفته 15 آذر 1400

اگر بیت کوین سطح 49000 دلار را حفظ کند، ETH، MATIC، ALGO و EGLD می‌توانند در طول «مرحله تثبیت بیت‌کوین» بالاتر روند. بیت کوین (BTC) و اکثر آلت کوین ها در 4 دسامبر با اهرم دهی گسترده ای که در بازارهای مشتقات کریپتو مشاهده شد، فروخته شدند. داده ها حاکی از انحلال بیش از 2.5 میلیارد دلار ارزهای دیجیتال در یک دوره 24 ساعته است. در پاییز اخیر، اتر (ETH) به عملکرد بهتر از بیت کوین ادامه داده است. در حالی که تسلط بیت کوین در بازار به زیر 41 درصد رسیده است، اتر همچنان به رشد خود ادامه داده و تسلط آن بر بازار به بالای 21 درصد رسیده است. برخی از تحلیلگران بر این باورند که کاهش اخیر بیت کوین می تواند منجر به یک مرحله طولانی از ادغام شود. یکی از بنیانگذاران Decentrader filbfilb انتظار دارد بیت کوین در سه ماهه اول سال آینده به خوبی تثبیت شود. Lex Moskovski، مدیر ارشد اجرایی Moskovski Capital، همچنین انتظار دارد که “عملیات آهسته انجام شود.”

تحلیل 5 رمزارز برتر

نقشه بازار ارز دیجیتال 15 آذر 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بیت کوین در پایان ماه سپتامبر در میانگین متحرک ساده 100 روزه (54496 دلار) از حمایت قوی برخوردار شده بود و این حمایت مهمی برای گاوها برای دفاع از آن بود.

نمودار روزانه بیت کوین 15 آذر 1400

با این حال، خرس ها نقشه های دیگری داشتند. آنها در 3 دسامبر قیمت را به زیر SMA 100 روزه رساندند که ممکن است باعث چندین توقف ضرر شود. این منجر به فروش وحشتناک شد و جفت ارز BTC/USDT در 4 دسامبر به 42000 دلار سقوط کرد. گاوها این کاهش را با قدرت خریدند که از دنباله بلند کندل شمعی روز مشاهده می شود. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (56219 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) در نزدیکی منطقه فروش بیش از حد، نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. اگر این جفت ارز از سطوح فعلی پایین تر ادامه یابد، توقف بعدی می تواند حمایت قوی در 40000 دلار باشد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد، جفت ارز می‌تواند به SMA 100 روزه برسد، که ممکن است به عنوان یک مانع قوی عمل کند. وقفه و بسته شدن بالاتر از این سطح، اولین نشانه از امکان بهبودی قوی تر خواهد بود.

نمودار 4 ساعته بیت کوین 15 آذر 1400

این جفت ارز در داخل یک الگوی کانال نزولی معامله شده است. خرس‌ها قیمت را به زیر خط حمایت کانال کشاندند، اما گاوها این شیب را خریدند و جفت ارز را به کانال بازگرداندند. اگر گاوها با موفقیت از خط حمایت دفاع کنند، جفت ارز می تواند تا 20-EMA بالا رود. انتظار می رود که این سطح دوباره به عنوان یک مقاومت قوی عمل کند. اگر قیمت از 20-EMA کاهش یابد، نشانگر منفی باقی ماندن احساسات است. این ممکن است احتمال شکست زیر کانال را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند به منطقه حمایت قوی در 42000 تا 40000 دلار سقوط کند. در مقابل، شکستن و بسته شدن بالاتر از 20-EMA اولین علامتی است که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. سپس این جفت ارز می تواند تا خط مقاومت افزایش یابد.


2) تحلیل اتریوم (ETH / USD)

اتر (ETH) در چند روز گذشته بین 4868 دلار و 3900 دلار محدود شده است. اگرچه خرس‌ها قیمت را در 4 دسامبر به زیر محدوده بردند، اما نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند. گاوها روی این شیب، همانطور که از دنباله بلند روی کندل شمعی روز دیده می شود، به شدت خریداری کرده اند.

نمودار روزانه اتریوم 15 آذر 1400

اگر گاوها قیمت بالای 3900 دلار را حفظ کنند، جفت ارز ETH/USDT می تواند تا میانگین متحرک نمایی 20 روزه (4326 دلار) افزایش یابد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح می‌تواند مسیر اصلاح قیمت احتمالی را به بالاترین قیمت 4868 دلاری باز کند. گاوها باید بر این مانع غلبه کنند تا از سرگیری روند صعودی خبر دهند. برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز را به زیر 3900 دلار کاهش دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، این جفت ارز می تواند به حمایت قوی در 3400 دلار سقوط کند.

نمودار 4 ساعته اتریوم 15 آذر 1400

بازگشت این جفت ارز در نزدیکی سطح اصلاحی فیبوناچی 61.8% در 4215.12 دلار با مقاومت سخت مواجه است. 20-EMA شیب دار است و RSI در محدوده منفی قرار دارد، که نشان دهنده یک مزیت جزئی برای خرس ها است. اگر قیمت حمایت 4000 دلاری را بشکند، جفت ارز می تواند به 3823.98 دلار کاهش یابد. شکستن و بسته شدن به زیر این سطح می تواند منجر به تست مجدد 3503.68 دلار شود. برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند، این جفت ارز می تواند تا 4654.88 دلار افزایش یابد و سپس بالاترین سطح تاریخ را به چالش بکشد.


3) تحلیل پالیگان (MATIC / USDT)

چند ضلعی (MATIC) طی چند روز گذشته در یک الگوی کانال صعودی معامله می شود. گاوها قیمت را به بالای خط مقاومت کانال در 3 دسامبر رساندند اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این ممکن است باعث رزرو سود در 4 دسامبر شده باشد.

نمودار روزانه پالیگان 15 آذر 1400

جفت ارز MATIC/USDT به SMA 100 روزه (1.54 دلار) سقوط کرد اما گاو ها وارد عمل شدند و این کاهش را خریدند. با این حال، دنباله بلند روی کندل شمعی امروز نشان می دهد که خرس ها نزدیک به خط مقاومت می فروشند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه (1.85 دلار) در حال افزایش است و RSI در منطقه مثبت قرار دارد که نشان دهنده مزیت برای گاو ها است. اگر بازگشت فعلی حفظ شود، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط مقاومت برسانند. از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن به زیر SMA 50 روزه (1.76 دلار) می تواند قیمت را به SMA 100 روزه بکشاند.

نمودار 4 ساعته پالیگان 15 آذر 1400

بهبود این جفت ارز با فروش در سطح اصلاحی فیبوناچی 78.6% در 2.21 دلار مواجه است. اگر خرس ها قیمت را به زیر 20-EMA برسانند، این جفت می تواند به 50-SMA و سپس به 100-SMA کاهش یابد. شکست به زیر این حمایت می تواند درها را برای کاهش به 1.54 دلار باز کند. برعکس، اگر قیمت از 20-EMA برگشت، گاوها دوباره سعی خواهند کرد این جفت ارز را به بالای 2.21 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، جفت ارز می تواند تا 2.40 دلار افزایش یابد. گاوها باید این مانع سربار را برطرف کنند تا این جفت ارز به بالاترین قیمت تاریخ 2.70 دلار برسد.


4) تحلیل الگوراند ( ALGO/ USDT)

Algorand (ALGO) در 4 دسامبر به زیر سطح حمایت بحرانی 1.50 دلار سقوط کرد، اما گاوها به طرز تهاجمی این شیب را همانطور که از دنباله بلند روی کندل شمعی دیده می شود، خریدند. گاوها اکنون سعی خواهند کرد قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند.

نمودار روزانه الگوراند 15 آذر 1400

اگر این کار را انجام دهند، جفت ارز ALGO/USDT می تواند تا خط مقاومت افزایش یابد. این یک سطح مهم برای دفاع خرس ها است زیرا شکستگی بالای آن می تواند الگوی مثلث نزولی را باطل کند. سپس این جفت ارز می تواند تا 2.36 دلار و بعداً به 2.55 دلار افزایش یابد. برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان‌دهنده فروش خرس‌ها در اصلاح قیمت خواهد بود. سپس این جفت ارز می‌تواند حمایت خود را با قیمت 1.50 دلار دوباره آزمایش کند. شکستن و بسته شدن زیر این سطح، راه‌اندازی نزولی را کامل می‌کند. سپس این جفت ارز می تواند به 0.80 دلار کاهش یابد.

نمودار 4 ساعته الگوراند 15 آذر 1400

این جفت ارز برای مدتی بین 1.60 تا 2 دلار معامله می شود. خرس ها قیمت را به زیر 1.60 دلار رساندند اما نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان دهنده خرید تهاجمی در کاهش قیمت است. گاوها قیمت را به محدوده بازگردانده اند. اگر گاو ها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند، جفت ارز می تواند به مقاومت سربار در 2 دلار برسد. از سوی دیگر، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، خرس‌ها دوباره تلاش می‌کنند تا جفت ارز را پایین‌تر از 1.60 دلار نگه دارند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، آزمایش مجدد 1.32 دلار محتمل است.


5) تحلیل الروند (EGLD/ USDT)

افزایش شدید در الروند (EGLD) از 287 دلار در 17 نوامبر به بالاترین رقم تاریخ 544.25 دلار در 31 نوامبر، RSI را عمیقاً وارد منطقه خرید بیش از حد کرد. تجمعات عمودی عموماً با کاهش آبشارها همراه است و این همان اتفاقی است که در روزهای گذشته رخ داد.

نمودار روزانه الروند 15 آذر 1400

جفت ارز EGLD/USDT از بالاترین سطح تاریخ خود نزول کرد و در 4 دسامبر به 224.62 دلار سقوط کرد و یک اصلاح 100% از آخرین مرحله اصلاح قیمتی را تکمیل کرد. یک نکته مثبت جزئی این است که گاو ها قیمت پایین را در 4 دسامبر خریداری کردند که از دنباله بلند کندل شمعی روز مشاهده می شود. گاو ها در حال حاضر در تلاش هستند تا از خط روند صعودی دفاع کنند و قیمت را به بالای SMA 50 روزه (324 دلار) برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (364 دلار) برسد، جایی که خرس ها ممکن است دوباره مقاومت سختی داشته باشند. اگر گاوها بر این مانع غلبه کنند، این جفت ارز می تواند تا 425 دلار افزایش یابد. در مقابل، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر SMA 100 روزه (271 دلار) بسته شود، این جفت ارز می تواند کاهش قیمت خود را تا 200 دلار افزایش دهد.

نمودار 4 ساعته الروند 15 آذر 1400

فروش قیمت را به زیر خط روند صعودی کشاند اما خرس‌ها نتوانستند سطوح پایین‌تر را حفظ کنند. این نشان دهنده تجمع قوی در شیب ها است. این جفت ارز به سرعت به بالای خط روند صعودی صعود کرد اما گاوها نتوانستند سد را در 20-EMA برطرف کنند. این نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و تریدر ها در اصلاح قیمت می فروشند. اگر قیمت در زیر خط روند صعودی باقی بماند، توقف بعدی می تواند 224.62 دلار باشد. برعکس، اگر قیمت از سطح فعلی بالا برود و از 20-EMA بشکند، نشان می‌دهد که خرس‌ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. این جفت ارز پس از آن می تواند بهبودی را آغاز کند، که ممکن است به 50-SMA برسد. شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می تواند مسیر اصلاح قیمت احتمالی را به منطقه مقاومت 425 تا 440 دلاری باز کند.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 4]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا