تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 10 رمزارز برتر هفته 14 اسفند 1400

تریدرها همچنان به فروش بالای هر اصلاح قیمت ادامه می دهند که منجر به عقب نشینی شدید قیمت بیت کوین و چند آلت کوین اصلی می شود.

بازارهای سهام در اروپا و ایالات متحده شاهد شرایط قرمزی هستند زیرا تریدرها به دلیل شرایط ژئوپلیتیکی به فروش دارایی های پرخطر ادامه می دهند. بیت کوین (BTC) و چندین ارز دیجیتال اصلی نیز پس از افزایش اخیر شاهد رزرو سود هستند.

یکی دیگر از دلایلی که می تواند سرمایه گذاران را در حاشیه نگه دارد، نشست آتی کمیته بازار آزاد فدرال (FOMC) در 16 مارس است. بیانیه ای از سوی فدرال رزرو، جروم پاول در 2 مارس نشان داد که بانک مرکزی احتمالاً در این ماه نرخ بهره را افزایش خواهد داد.

برایان کولتون، اقتصاددان ارشد Fitch Ratings انتظار دارد که تورم اصلی در سال 2022 همچنان بالا بماند و فدرال رزرو تا پایان سال 2022 نرخ صندوق فدرال رزرو را به 3 درصد برساند. دیوید لیفچیتز، شریک و مدیر ارشد سرمایه گذاری ExoAlpha گفت که بیت کوین ممکن است در کوتاه مدت نرم باقی بماند زیرا افزایش نرخ توسط فدرال رزرو از نظر فنی دلار آمریکا را “تقویت” می کند و در نتیجه بیت کوین را “تضعیف می کند”. با این حال، او انتظار تاثیر شدیدی بر بیت کوین ندارد.


تحلیل 10 رمزارز برتر 14 اسفند 1400

نقشه بازار ارز دیجیتال 14 اسفند 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بیت کوین از 45,400 دلار در 2 مارس کاهش یافت، که نشان می دهد خرس ها از مقاومت بالای 45,821 دلار دفاع می کنند، همچنین قیمت به میانگین متحرک کاهش یافته است که حمایت مهمی است که باید مراقب آن بود.

نمودار روزانه بیت کوین 14 اسفند 1400

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک بازگردد، نشان می‌دهد که گاوها در حال خرید با نزول هستند. گاوها سپس سعی می کنند قیمت را به بالای منطقه مقاومت بالای سر در 45821 دلار و خط مقاومت کانال صعودی برسانند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز BTC/USDT می تواند به سمت مقاومت اصلی بعدی در 52088 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، نشان می دهد که تریدرها در سطوح بالاتری می فروشند. این می تواند درها را برای کاهش احتمالی 37000 دلار و سپس به خط پشتیبانی کانال باز کند.

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (40,899 دلار) و شاخص قدرت نسبی (RSI) نزدیک به نقطه میانی، چند روز عمل محدود به محدوده را نشان می دهد.

2) تحلیل اتریوم (ETH / USD)

اتر (ETH) در 28 فوریه بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (2838 دلار) شکست و بسته شد، اما خرس ها با موفقیت از سطح روانی در 3000 دلار دفاع کردند. این ممکن است منجر به فروش توسط تریدرهای کوتاه مدت شده باشد که قیمت را به زیر میانگین متحرک کشانده است.

نمودار روزانه اتریوم 14 اسفند 1400

جفت ارز ETH/USDT اکنون می تواند به خط حمایت مثلث متقارن سقوط کند. این یک حمایت مهم برای گاوها برای دفاع است زیرا اگر این سطح شکسته شود، فروش می تواند تشدید شود. اگر قیمت در زیر مثلث باقی بماند، ممکن است روند نزولی از سر گرفته شود. سپس این جفت ارز می تواند به 2300 دلار کاهش یابد که انتظار می رود گاوها حمایت کنند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از خط حمایت افزایش یابد، گاوها سعی می‌کنند این جفت ارز را به بالای مقاومت بالای 3000 دلار برسانند و خط مقاومت مثلث را به چالش بکشند.

3) تحلیل بایننس کوین (BNB / USDT)

اگرچه گاوها BNB را به بالاتر از SMA 50 روزه (403 دلار) رساندند، اما نتوانستند سطوح بالاتر را حفظ کنند. این نشان می دهد که خرس ها با تمام توان از سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه بایننس کوین 14 اسفند 1400

خرس ها در تلاشند تا قیمت را زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (391 دلار) پایین بیاورند و حفظ کنند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت ارز BNB/USDT می تواند به سمت حمایت قوی در 350 دلار سقوط کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، احتمال شکست و بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه افزایش می یابد. این می تواند درها را برای افزایش احتمالی مقاومت بالای 445 دلار باز کند.

متوازن متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده یک عمل محدود به محدوده در کوتاه مدت است.

4) تحلیل ریپل ( XRP / USDT)

ریپل (XRP) از خط روند نزولی رد شد و به SMA 50 روزه (0.73 دلار) سقوط کرد که نشان می‌دهد خرس‌ها هنوز دست به کار نشده‌اند.

نمودار روزانه ریپل 14 اسفند 1400

اگر قیمت از SMA 50 روزه بازگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت ارز XRP/USDT را بالای خط روند نزولی برسانند و حفظ کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، شتاب خرید می تواند افزایش یابد و جفت ارز ممکن است به سمت 0.91 دلار افزایش یابد.

از سوی دیگر، اگر قیمت کمتر از SMA 50 روزه باقی بماند، خرس ها تلاش خواهند کرد تا این جفت ارز را به 0.62 دلار بکشند. میانگین‌های متحرک صاف و RSI نزدیک به نقطه میانی، مزیت واضحی به گاوها و خرس‌ها نمی‌دهد.

5) تحلیل لونا (LUNA / USDT)

توکن LUNA Terra نتوانسته است بالای 94 دلار باقی بماند، اما علامت مثبت آن این است که گاوها زمین زیادی را رها نکرده اند. گاوها در سه روز گذشته بارها این افت را تا 86 دلار خریداری کرده اند.

نمودار روزانه لونا 14 اسفند 1400

معمولاً یک تثبیت فشرده در نزدیکی یک مقاومت سربار نشانه قدرت است که در طول یک روند صعودی به سمت بالا تغییر می کند. اگر گاوها قیمت را به بالای 94 دلار برسانند و حفظ کنند، جفت ارز LUNA/USDT می تواند بالاترین قیمت تاریخ را در 103 دلار به چالش بکشد.

شکست و بسته شدن بالاتر از این سطح نشان دهنده از سرگیری روند صعودی است. سپس این جفت ارز می تواند به سمت 110 دلار افزایش یابد. افزایش متحرک نمایی 20 روزه (72 دلار) و RSI در نزدیکی منطقه اشباع خرید نشان دهنده مزیت گاوها است.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 86 دلار سقوط کند، این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل می شود. این می تواند قیمت را به 80 دلار برساند.

6) تحلیل سولانا (SOL / USDT)

سولانا (SOL) در 2 مارس از خط مقاومت کانال نزولی صعود کرد اما گاوها نتوانستند بر سد SMA 50 روزه (103 دلار) غلبه کنند. ناکامی در انجام این کار می تواند باعث رزرو سود توسط تریدرها کوتاه مدت شود. این باعث شد قیمت داخل کانال به عقب برگردد.

نمودار روزانه سولانا 14 اسفند 1400

اگر خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (95 دلار) بکشند و حفظ کنند، جفت ارز SOL/USDT می‌تواند به حمایت قوی در 81 دلار سقوط کند. این سطح مهمی است که باید مراقب آن بود زیرا گاوها در چند روز گذشته دو بار با موفقیت از آن دفاع کردند.

اگر قیمت دوباره از 81 دلار بازگردد، جفت ارز می‌تواند تا SMA 50 روزه افزایش یابد و سپس برای چند روز در محدوده بین این دو سطح باقی بماند.

شکست و بسته شدن بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه، اولین نشانه پایان روند نزولی خواهد بود. این جفت ارز می تواند تا 122 دلار افزایش یابد. از طرف دیگر، اگر خرس‌ها این جفت ارز را به زیر 81 دلار بکشند و حفظ کنند، کاهش می‌تواند تا 66 دلار افزایش یابد.

7) تحلیل کاردانو ( ADA / USDT)

در طول روندهای نزولی قوی، زمانی که حمایت های قوی شکسته می شوند، معمولاً به سمت مقاومت تغییر می کنند و این همان چیزی است که در مورد کاردانو (ADA) اتفاق افتاد. رالی امدادی در سطح شکست در 1 دلار متوقف شد، که نشان می دهد خرس ها از این سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه کاردانو 14 اسفند 1400

خرس‌ها اکنون تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر سطح حمایت فوری در 0.82 دلار برسانند و پایین‌ترین سطح روزانه 24 فوریه را در 0.74 دلار به چالش بکشند. اگر این سطح نیز شکست بخورد، جفت ارز ADA/USDT می تواند روند نزولی خود را تا 0.68 دلار افزایش دهد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از 0.82 دلار بازگردد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد تا مانع 1 دلار را برطرف کنند. اگر آنها موفق شوند، این اولین نشانه ای خواهد بود که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. گاوها باید جفت ارز را به بالای کانال برسانند و حفظ کنند تا تغییر روند احتمالی را نشان دهند.

8) تحلیل اولانچ (AVAX / USDT)

اولانچ (AVAX) برای چهارمین بار از خط روند نزولی کانال نزولی رد شد. این نشان می دهد که تریدرها در حال فروش در اصلاح قیمت ها هستند.

نمودار روزانه اولانچ 14 اسفند 1400

خرس‌ها تلاش می‌کنند قیمت را زیر میانگین‌های متحرک حفظ کنند، در حالی که گاوها در حال خرید افت هستند و سعی می‌کنند جفت ارز AVAX/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (80 دلار) نگه دارند. میانگین متحرک نمایی 20 روزه و RSI نزدیک به نقطه میانی نشان دهنده تعادل بین عرضه و تقاضا است.

اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، جفت ارز می تواند دوباره به خط روند نزولی صعود کند. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد. از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر 71 دلار سقوط کند، این جفت ارز می تواند تا 64 دلار کاهش یابد.

9) تحلیل دات (DOT / USDT)

شکست Polkadot (DOT) در بالاتر از SMA 50 روزه (19 دلار) نشان می‌دهد که این احساسات منفی باقی می‌ماند و تریدرها در اصلاح قیمت ها تا سطوح مقاومت سخت می‌فروشند.

نمودار روزانه دات 14 اسفند 1400

خرس‌ها قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18 دلار) رسانده‌اند و اکنون به دنبال به چالش کشیدن منطقه حمایت قوی در 16 تا 14 دلار هستند. این منطقه در دو نوبت قبلی با موفقیت برگزار شده است، از این رو گاوها دوباره سعی خواهند کرد با قدرت از آن دفاع کنند.

اگر قیمت از منطقه بازگردد، جفت ارز DOT/USDT می‌تواند تا میانگین متحرک افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه اولین نشانه ای است که روند نزولی ممکن است به پایان برسد.

برعکس، شکست و بسته شدن در زیر منطقه، روند نزولی را از سر خواهد گرفت. این جفت ارز پس از آن می تواند به حمایت روانی 10 دلار کاهش یابد.

10) تحلیل دوج کوین (DOGE / USDT)

اصلاح قیمت Dogecoin (DOGE) در EMA 20 روزه (0.13 دلار) متوقف شد، که نشان می‌دهد خرس‌ها تمایلی به کنار گذاشتن مزیت خود ندارند. خرس ها در تلاش هستند تا قیمت را به حمایت قوی در 0.12 دلار برسانند.

نمودار روزانه دوج کوین 14 اسفند 1400

تکرار مکرر سطح حمایت باعث تضعیف آن می شود و نشان می دهد که گاوها قادر به حفظ سطوح بالاتر نیست. اگر قیمت بشکند و به زیر 0.12 دلار برسد، جفت ارز DOGE/USDT می تواند تا سطح روانی 0.10 دلار سقوط کند.

میانگین های متحرک نزولی و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است. اگر گاوها جفت ارز را به بالای SMA 50 روزه (0.14 دلار) برسانند و حفظ کنند، این دیدگاه منفی در کوتاه مدت باطل می شود.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا