تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 10 رمزارز برتر هفته 2 بهمن 1400

بیت‌ کوین و اکثر آلت‌ کوین‌ های اصلی در آستانه شکستن به زیر سطح حمایت بحرانی هستند و عدم تمایل تریدرها برای خرید در محدوده فعلی می‌تواند فروش را تشدید کند.

بیت کوین (BTC) و اکثر آلت کوین های اصلی همچنان شاهد بازار قرمز در 21 ژانویه هستند و نتیجه رکود اخیر کاهش 200 میلیارد دلاری در ارزش بازار بوده است.

گزارش جدیدی توسط Huobi Research، با همکاری انجمن بلاک چین سنگاپور، پیش‌بینی می‌کند که بیت‌ کوین در سال 2022 وارد بازار نزولی شود.

درخواست ها برای بازار نزولی عزم مدیر عامل MicroStrategy مایکل سیلر را که مصمم به حفظ ذخایر بیت کوین شرکت است، متزلزل نکرده است. سیلور در مصاحبه اخیر با بلومبرگ گفت که استراتژی این شرکت خرید و نگهداری بیت کوین و عدم فروش است.


تحلیل 10 رمزارز برتر 2 بهمن 1400

نقشه بازار ارزهای دیجیتال 2 بهمن 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بیت کوین در 20 ژانویه زمانی که گاوها قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) 43041 دلار رساندند، تلاش کرد تا بهبود یابد. با این حال، خرس‌ ها برنامه‌های دیگری داشتند چون این افزایش را فروختند و قیمت را پایین‌تر آوردند، همانطور که دنباله بلند روی شمعدان روز مشاهده می‌شود.

نمودار روزانه بیت کوین 2 بهمن 1400

فروش در 21 ژانویه ادامه یافت و جفت ارز BTC/USDT به زیر سطح حمایت قوی 39600 دلار رسید. حمایت جزئی در 37,332.70 دلار وجود دارد. گاوها احتمالا با تمام توان از این منطقه حمایتی دفاع خواهند کرد.

سطح فروش بیش از حد در شاخص قدرت نسبی (RSI) نیز به تثبیت یا بازگشت احتمالی اشاره دارد. اگر اصلاح قیمت بعدی بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) باشد، نشان می دهد که روند نزولی ممکن است به پایان رسیده باشد.

برعکس، اگر قیمت به زیر ناحیه حمایت سقوط کند، حرکت نزولی ممکن است افزایش یابد و جفت ارز ممکن است تا 30000 دلار کاهش یابد.


2) تحلیل اتریوم (ETH / USD)

دنباله بلند اتر (ETH) در کندل 20 ژانویه نشان می دهد که روند همچنان منفی است و تریدرها در اصلاح قیمت تا سطوح مقاومت قوی می فروشند.

نمودار روزانه اتریوم 2 بهمن 1400

فروش در 21 ژانویه ادامه یافت و خرس‌ها قیمت را به زیر سطح حمایت فوری در 2928.83 دلار رساندند. این درها را برای کاهش احتمالی تا 2652 دلار باز می کند، جایی که پیش بینی می شود گاوها دفاعی قوی داشته باشند.

اگر قیمت از 2652 دلار جهش کند، گاوها دوباره سعی خواهند کرد جفت ارز ETH/USDT را بالاتر از متحرک نمایی 20 روزه و خط مقاومت کانال ببرند. اگر این اتفاق بیفتد، این جفت ارز می تواند نشانه تغییر روند باشد.

برعکس، اگر خرس‌ها پایین بیایند و قیمت را به زیر 2652 دلار حفظ کنند، فروش می‌تواند شتاب بگیرد و این جفت ارز ممکن است به 2000 دلار کاهش یابد.


3) تحلیل بایننس کوین (BNB / USDT)

بایننس کوین (BNB) از متحرک نمایی 20 روزه (474 ​​دلار) در 20 ژانویه رد شد، که نشان می دهد خرس ها به شدت از این مقاومت دفاع می کنند. اکنون خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به پایین‌ترین سطح روزانه 10 ژانویه در 405.60 دلار برسانند.

نمودار روزانه بایننس کوین 2 بهمن 1400

میانگین های متحرک نزولی و RSI در قلمرو منفی نشان دهنده برتری خرس ها است. اگر قیمت زیر 405.60 دلار و کانال نزولی حفظ شود، فروش می تواند تشدید شود و ممکن است جفت ارز به 325 دلار کاهش یابد.

برعکس، اگر قیمت از 405.60 دلار یا خط حمایت کانال بازگردد، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد جفت ارز BNB/USDT را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه و خط مقاومت کانال ببرند. اگر آنها این کار را انجام دهند، نشانه تغییر احتمالی روند خواهد بود.


4) تحلیل کاردانو ( ADA / USDT)

کاردانو (ADA) در 20 ژانویه زیر میانگین متحرک شکست و بسته شد. دنباله بلند روی شمعدان روز نشان داد که خرس‌ها به فروش خود در اصلاح قیمت ادامه می‌دهند.

نمودار روزانه آدا 2 بهمن 1400

اگر خرس‌ها قیمت را زیر میانگین‌های متحرک حفظ کنند، جفت ارز ADA/USDT می‌تواند تا سطح حمایت بحرانی 1 دلار کاهش یابد. این یک حمایت مهم است که باید مراقب آن بود زیرا حدود 10 ماه است که به صورت پایانی نقض نشده است.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و بالاتر از میانگین های متحرک شکسته شود، نشان دهنده این است که تریدرها در حال کاهش هستند. گاوها باید جفت ارز را به بالای کانال نزولی برسانند و حفظ کنند تا تغییر احتمالی روند را نشان دهند.


5) تحلیل سولانا (SOL / USDT)

سولانا (SOL) در 20 ژانویه یک الگوی شمعدانی روز بیرون را تشکیل داد. تریدرها به شدت در سطوح بالاتر فروختند و قیمت را به زیر سطح حمایت فوری در 130 دلار رساندند.

نمودار روزانه سولانا 2 بهمن 1400

جفت ارز SOL/USDT به حمایت قوی در 116 دلار کاهش یافته است. اگر این سطح نیز نتواند حمایت ارائه کند، کاهش می تواند به خط حمایت کانال نزولی نیز کشیده شود. میانگین های متحرک نزولی و RSI در منطقه فروش بیش از حد، نشان می دهد که مسیر کمترین مقاومت به سمت نزول است.

از طرف دیگر، اگر قیمت از 116 دلار افزایش یابد، گاوها دوباره سعی خواهند کرد بر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (146 دلار) غلبه کنند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند به خط مقاومت صعود کند. شکستن و بسته شدن در بالای کانال می تواند نشان دهنده تغییر روند باشد.


6) تحلیل ریپل (XRP / USDT)

ریپل (XRP) شکست و به زیر سطح حمایت 0.75 دلار در 19 ژانویه بسته شد. گاوها سعی کردند سطح را در 20 ژانویه پس بگیرند، اما دنباله بلند روی کندل نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در اصلاح قیمت ادامه می دهند.

نمودار روزانه ریپل 2 بهمن 1400

جفت ارز XRP/USDT به زیر سطح حمایت 0.69 دلار رسیده است. اگر خرس ها سطوح پایین تر را حفظ کنند، این جفت ارز می تواند کاهش خود را تا 0.60 دلار افزایش دهد. میانگین‌های متحرک نزولی و RSI نزدیک به قلمرو فروش بیش از حد، نشان می‌دهد که خرس ها کنترل را در دست دارند.

اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و از میانگین متحرک بالاتر رود، این دیدگاه منفی باطل می شود. چنین حرکتی می تواند نشان دهنده انباشت در سطوح پایین تر باشد. سپس این جفت ارز می تواند حرکت صعودی خود را به سمت 1 دلار آغاز کند.


7) تحلیل لونا (LUNA / USDT)

توکن LUNA Terra بار دیگر از خط روند نزولی در 20 ژانویه رد شد، که نشان می‌دهد خرس‌ها همچنان با قدرت از این سطح دفاع می‌کنند.

نمودار روزانه لونا 2 بهمن 1400

اگرچه قیمت 20 روزه (79 دلار) یکنواخت است، اما RSI به زیر 46 سقوط کرده است که نشان می دهد خرس ها یک برتری جزئی دارند. اگر قیمت زیر 73.95 دلار باقی بماند، جفت ارز LUNA/USDT می تواند کاهش خود را به سمت حمایت بحرانی در 62.46 دلار آغاز کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها دوباره سعی می‌کنند این جفت ارز را به بالای خط روند نزولی برسانند. اگر آنها موفق شوند، نشان می دهد که ممکن است اصلاح به پایان رسیده باشد. این جفت ارز می تواند تا 93.81 دلار افزایش یابد.


8) تحلیل دات (DOT / USDT)

پولکادات (DOT) به زیر سطح حمایت بحرانی 22.66 دلار سقوط کرده است، که سطح مهمی است که باید مراقب آن بود، زیرا از اواسط آگوست سال گذشته تاکنون به صورت پایانی نقض نشده است.

نمودار روزانه دات 2 بهمن 1400

اگر قیمت از سطح فعلی برگشت، گاوها دوباره تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را در میانگین متحرک برطرف کنند. شکست و بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه (27.08 دلار) اولین نشانه ای است که فشار فروش ممکن است کاهش یابد. گاوها باید قیمت را به بالای 32.78 دلار برسانند و حفظ کنند تا نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشند.

در مقابل، اگر جفت ارز DOT/USDT به زیر 22.66 دلار باقی بماند، نشان می دهد که عرضه از تقاضا بیشتر است و تریدرها به سمت خروج هجوم می آورند. سپس این جفت ارز می تواند به حمایت بعدی در 16.81 دلار کاهش یابد.


9) تحلیل اولانچ (AVAX / USDT)

اولانچ (AVAX) از نزدیک به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (90 دلار) در 20 ژانویه کاهش یافت و به زیر سطح حمایت قوی 75.50 دلار در 21 ژانویه رسید.

نمودار روزانه اولانچ 2 بهمن 1400

میانگین های متحرک نزولی و RSI در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. بسته شدن به زیر 75.50 دلار، یک الگوی مثلث نزولی را تکمیل می‌کند. سپس جفت ارز AVAX/USDT می تواند کاهش خود را تا 50 دلار آغاز کند.

با این حال، بعید است که گاوها بدون انجام یک مبارزه قوی تسلیم شوند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، جفت ارز می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه و بعداً به خط روند نزولی بازگردد. گاوها باید این مانع را برطرف کنند تا پایان احتمالی مرحله اصلاحی را نشان دهند.


10) تحلیل دوج کوین (DOGE / USDT)

گاوها تلاش کردند تا Dogecoin (DOGE) را بالاتر از میانگین های متحرک در 20 ژانویه برانند اما شکست خوردند. این نشان می دهد که احساسات منفی باقی می ماند و خرس ها در حال فروش نزدیک به سطوح مقاومت هستند.

نمودار روزانه دوج کوین 2 بهمن 1400

جفت ارز DOGE/USDT اکنون می تواند به تدریج به سمت حمایت قوی در 0.13 دلار سقوط کند، جایی که گاوها ممکن است برای جلوگیری از افت وارد عمل شوند.

سطح بحرانی برای تماشای صعودی 0.19 دلار و 0.13 دلار در جهت نزولی است. حرکت روند بعدی می تواند پس از خروج قیمت از هر سطح آغاز شود. تا آن زمان، حرکات تصادفی در داخل محدوده ممکن است ادامه یابد.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا