تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 10 رمزارز برتر هفته 12 اسفند 1400

به نظر می رسد بیت کوین در حال از دست دادن قدرت خود است و آلت کوین ها در حال توقف هستند، اما این واقعیت که گاوها سطوح حمایتی کلیدی را حفظ می کنند می تواند نشان دهنده ادامه روند صعودی پس از یک مکث کوتاه باشد.

گمانه زنی در مورد چرخه انقباض فدرال رزرو ایالات متحده و تحولات ژئوپلیتیک اخیر ممکن است منجر به فروش وحشتناک تریدرها شده باشد. تجزیه و تحلیل Glassnode نشان می دهد که تریدرهایی که بیت کوین (BTC) را نزدیک به اوج نوامبر 2021 خریداری کرده بودند، در دو ماه و نیم گذشته موقعیت های خود را نقد کردند.

بازار کریپتو به دلیل انعطاف پذیری خود، همچنان مخالفان سابق را به سمت خود جذب می کند. کن گریفین، بنیانگذار صندوق سرمایه گذاری چند ملیتی آمریکایی و شرکت خدمات مالی سیتادل است. گریفین در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت که سیتادل طی چند ماه آینده “درگیر ایجاد بازار در ارزهای دیجیتال” خواهد شد. استفان ارلیش، یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت Voyager Digital به کوین تلگراف گفت که سه ماهه اخیر شرکت “بهترین فصل آن بوده است، بنابراین من مطمئناً احساس می کنم زمان خوبی برای حضور در ارزهای دیجیتال است.


تحلیل 10 رمزارز برتر 12 اسفند 1400

نقشه بازار ارز دیجیتال 12 اسفند 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بهبود بیت کوین به منطقه مقاومت سربار بین 45821 دلار و خط مقاومت کانال صعودی رسیده است اما انتظار می رود خرس ها با قدرت از منطقه دفاع کنند.

نمودار روزانه بیت کوین 12 اسفند 1400

میانگین متحرک نمایی 20 روزه (40797 دلار) (EMA) شروع به افزایش کرده است و شاخص قدرت نسبی (RSI) در محدوده مثبت قرار دارد که نشان دهنده برتری برای گاوها است. اگر گاوها شیب بعدی را در متحرک نمایی 20 روزه متوقف کنند، احتمال شکست در بالای کانال افزایش می یابد. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز BTC/USDT می تواند تا 52088 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین های متحرک سقوط کند، نشان می دهد که این جفت ارز ممکن است برای چند روز دیگر در داخل کانال گیر کند.

2) تحلیل اتریوم (ETH / USD)

اتر (ETH) در 28 فوریه بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (2860 دلار) شکست و بسته شد، که نشان می دهد گاوها در حال تلاش برای بازگشت هستند. میانگین متحرک به تکمیل یک متقاطع صعودی نزدیک است و RSI در محدوده مثبت قرار دارد، که نشان می دهد مسیر کمترین مقاومت به سمت صعود است.

نمودار روزانه اتریوم 12 اسفند 1400

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (2824 دلار) بازگردد، نشان می دهد که گاوها در هر افت جزئی خرید می کنند. سپس جفت ارز ETH/USDT می تواند تا خط مقاومت الگوی مثلث متقارن افزایش یابد. خرس‌ها احتمالاً از این سطح دفاع می‌کنند، اما اگر گاوها از این مانع عبور کنند، این جفت ارز می‌تواند روند صعودی جدیدی را آغاز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه سقوط کند، این جفت ارز می تواند به خط حمایت مثلث سقوط کند. شکستن و بسته شدن در زیر الگوی مثلث می تواند نشان دهنده از سرگیری روند نزولی باشد.

3) تحلیل بایننس کوین (BNB / USDT)

BNB در 1 مارس به بالاتر از SMA 50 روزه (406 دلار) رسید، اما دنباله بلند روی کندل شمعی نشان دهنده فروش در سطوح بالاتر است. گاوها مجددا قیمت را به بالای SMA 50 روزه در 2 مارس رساندند، اما در تلاش برای حفظ سطوح بالاتر هستند.

نمودار روزانه بایننس کوین 12 اسفند 1400

خرس ها در حال تلاش برای دفاع از SMA 50 روزه هستند. اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید اما به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (391 دلار) نرسد، نشان دهنده این است که گاوها در حال خرید با کاهش هستند.

این باعث بهبود چشم انداز یک وقفه و بسته شدن بالاتر از SMA 50 روزه می شود. اگر این اتفاق بیفتد، جفت ارز BNB/USDT می تواند به مقاومت سربار در 445 دلار صعود کند. این دیدگاه مثبت در کوتاه مدت باطل خواهد شد اگر قیمت شکسته شود و زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه بماند.

4) تحلیل ریپل ( XRP / USDT)

ریپل (XRP) در 28 فوریه به خط روند نزولی صعود کرد، جایی که خرس‌ها دفاعی قوی دارند. قیمت از خط روند نزولی کاهش یافته است و اکنون می تواند به SMA 50 روزه (0.72 دلار) کاهش یابد.

نمودار روزانه ریپل 12 اسفند 1400

میانگین های متحرک صاف و RSI نزدیک به نقطه میانی، تعادل بین عرضه و تقاضا را نشان می دهد. اگر جفت ارز XRP/USDT بالا رود و بالاتر از خط روند نزولی حفظ شود، این تعادل به نفع گاوها تغییر خواهد کرد. سپس این جفت ارز می تواند تا 0.85 دلار و بعداً تا 0.91 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت به زیر SMA 50 روزه سقوط کند، نشان می دهد که سطوح بالاتر همچنان شاهد فروش قوی هستند. سپس این جفت ارز می تواند به 0.68 دلار کاهش یابد و اگر این سطح نیز شکست بخورد، توقف بعدی ممکن است پایین ترین سطح روزانه 24 فوریه در 0.62 دلار باشد.

5) تحلیل لونا (LUNA / USDT)

گاوها در دو روز گذشته سعی کرده‌اند توکن LUNA Terra را بالای مقاومت سربار 94 دلار نگه دارند، اما خرس‌ها اجازه ندادند این اتفاق بیفتد.

نمودار روزانه لونا 12 اسفند 1400

میانگین متحرک یک متقاطع صعودی را تکمیل کرده است که نشان دهنده برتری برای گاوها است. شکست در فشار و حفظ قیمت بالای 94 دلار می‌تواند موجب رزرو سود از سوی تریدرها شود.

این می تواند قیمت را به 80 دلار برساند. اگر قیمت از این سطح بازگردد، نشان می‌دهد که احساسات مثبت باقی می‌ماند و تریدرها در حال خرید با کاهش هستند. گاوها مجدداً تلاش خواهند کرد تا مانع سربار را با قیمت 94 دلار برطرف کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز LUNA/USDT می تواند بالاترین قیمت خود را در 103 دلار دوباره امتحان کند.

از طرف دیگر، شکستن و بسته شدن به زیر 80 دلار می تواند نشان دهنده اصلاح عمیق تر متحرک نمایی 20 روزه (68 دلار) باشد.

6) تحلیل سولانا (SOL / USDT)

سولانا (SOL) در 28 فوریه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (95 دلار) شکست و آزمون مجدد را در 1 مارس با موفقیت برگزار کرد. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه (106 دلار) برسانند. اگر آنها موفق شوند، اصلاح قیمتی می تواند تا 122 دلار افزایش یابد.

نمودار روزانه سولانا 12 اسفند 1400

متحرک نمایی 20 روزه کاهش یافته و RSI به منطقه مثبت رسیده است که نشان می دهد گاوها در حال بازگشت هستند. اگر گاوها قیمت را به بالای 122 دلاربرسانند و حفظ کنند، جفت ارز SOL/USDT یک الگوی کف دوگانه را تکمیل می کند. سپس این جفت ارز می تواند تا 163 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این دیدگاه صعودی در کوتاه مدت باطل می شود. چنین حرکتی نشان می دهد که تقاضا در سطوح بالاتر کاهش می یابد. این می تواند محدوده جفت ارز را بین 81 تا 122 دلار برای چند روز حفظ کند.

7) تحلیل کاردانو ( ADA / USDT)

کاردانو (ADA) به سطح شکست در 1 دلار رسیده است. این یک سطح مهم برای خرس ها برای دفاع است زیرا شکست و بسته شدن بالاتر از آن نشان می دهد که بازارها سطوح پایین تر را رد کرده اند.

نمودار روزانه کاردانو 12 اسفند 1400

میانگین های متحرک و RSI درست زیر نقطه میانی نشان می دهد که خرس ها ممکن است در حال از دست دادن تسلط خود باشند. اگر گاوها قیمت را به بالای 1 دلار برسانند و حفظ کنند، جفت ارز ADA/USDT می تواند به خط مقاومت کانال صعود کند.

رسیدن و بسته شدن بالای کانال نشان دهنده تغییر احتمالی روند است. این جفت ارز پس از آن می تواند تا مقاومت سربار در 1.60 دلار افزایش یابد. اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد، این دیدگاه صعودی باطل خواهد شد. در این صورت، جفت ارز ممکن است حمایت را با قیمت 0.82 دلار دوباره امتحان کند.

8) تحلیل اولانچ (AVAX / USDT)

اولانچ (AVAX) در 28 فوریه بالاتر از میانگین های متحرک شکست و در 1 مارس به خط روند نزولی کانال نزولی رسید. خرس ها مانند سه بار قبلی سعی در دفاع از این سطح دارند.

نمودار روزانه اولانچ 12 اسفند 1400

اگر قیمت از سطح فعلی کاهش پیدا کند اما از میانگین‌های متحرک پایین‌تر نرود، نشان می‌دهد که ممکن است احساسات از فروش در اصلاح قیمت به خرید در افت تغییر کرده باشد.

گاوها سپس یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را بالای کانال برسانند و حفظ کنند. اگر موفق شوند، نشانگر تغییر احتمالی روند خواهد بود. جفت ارز AVAX/USDT می تواند تا 100 دلار افزایش یابد.

در مقابل، اگر قیمت شکسته شود و به زیر میانگین متحرک سقوط کند، نشان می دهد که خرس ها به فروش تهاجمی خود ادامه می دهند. سپس این جفت ارز می تواند به 64 دلار کاهش یابد.

9) تحلیل دات (DOT / USDT)

پولکادات(DOT) در 28 فوریه بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (18 دلار) شکست و بسته شد، اما گاوها نتوانستند مانع سربار در SMA 50 روزه (20 دلار) را برطرف کنند. این نشان می دهد که خرس ها به فروش خود در سطوح بالاتر ادامه می دهند.

نمودار روزانه دات 12 اسفند 1400

متحرک نمایی 20 روزه مسطح شده است و RSI درست بالاتر از نقطه میانی قرار دارد، که نشان دهنده یک عمل محدود در کوتاه مدت است. اگر گاوها قیمت را به بالاتر از SMA 50 روزه برسانند، جفت ارز DOT/USDT می تواند تا 23 دلار افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، جفت ارز می‌تواند منطقه حمایت قوی را در 16 تا 14 دلار دوباره امتحان کند. خرس ها باید قیمت را به زیر این منطقه بکشند تا روند نزولی را از سر بگیرند.

10) تحلیل دوج کوین (DOGE / USDT)

Dogecoin (DOGE) به شدت از حمایت 0.12 دلاری در 28 فوریه بازگشت، که نشان می دهد گاوها به شدت از سطح دفاع می کنند.

نمودار روزانه دوج کوین 12 اسفند 1400

اصلاح قیمت در EMA 20 روزه (0.13 دلار) با مقاومت مواجه است که نشان می دهد خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در اصلاح قیمت ها ادامه می دهند.

اگر قیمت از میانگین های متحرک کاهش یابد، جفت ارز DOGE/USDT می تواند تا 0.12 دلار کاهش یابد. این یک سطح مهم برای دفاع گاوها است زیرا شکست زیر آن می تواند جفت ارز را به حمایت روانی در 0.10 دلار بکشاند.

برعکس، اگر قیمت بالاتر از میانگین های متحرک شکسته شود، جفت ارز می تواند به مقاومت سربار در 0.17 دلار صعود کند. حرکت صعودی می تواند بالاتر از این سطح افزایش یابد.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا