تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 10 رمزارز برتر هفته 24 اسفند 1400

جهش بیت کوین و آلت کوین های انتخابی احتمال افزایش کوتاه مدت قیمت ها را افزایش می دهد.

بیت کوین (BTC) از ابتدای سال تا حد زیادی بدون جهت بوده است، زیرا گاوها در حال خرید در شیب ها بوده اند در حالی که خرس ها در حال فروش در اصلاح قیمتی هستند. این نشان می‌دهد که قیمت در محدوده وسیعی در حال تثبیت است و هم گاوها و هم خرس‌ها منتظر محرک بعدی برای تثبیت برتری خود هستند.

نوسانات کوتاه مدت ممکن است پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو ایالات متحده در 16 مارس افزایش یابد، اما اگر فدرال رزرو غافلگیر کننده نباشد، یک علامت مثبت در اقدام محدود در محدوده امسال، شواهدی از انباشته شدن سرمایه گذاران کوچک و نهنگ های منتخب بوده است. این با کاهش مداوم موجودی بیت کوین در صرافی ها همزمان شده است. بر اساس گزارش CryptoQuant، موجودی ترکیبی بیت کوین در 21 صرافی که تحت پوشش آن است به 2.32 میلیون بیت کوین کاهش یافته است که پایین ترین رقم از آگوست 2018 است.


تحلیل 10 رمزارز برتر 24 اسفند 1400

نقشه بازار ارز دیجیتال 24 اسفند 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بیت کوین از حمایت فوری به 37000 دلار رسیده است که نشان می دهد گاوها در تلاش برای دفاع از این سطح هستند. گاوها اکنون سعی می کنند قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک بالا ببرند. اگر آنها موفق شوند، تقاضای قوی در سطوح پایین تر را نشان می دهد.

نمودار روزانه بیت کوین 24 اسفند 1400

گاوها سپس سعی می کنند با رفع مانع بالای 42594 دلار، حرکت رو به بالا را افزایش دهند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این اولین نشانه ای خواهد بود که ممکن است خرس ها کنترل خود را از دست بدهند. سپس جفت ارز BTC/USDT می تواند به منطقه سربار بین 45400 دلار و خط مقاومت کانال صعودی صعود کند.

برعکس، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که خرس‌ها تمایلی به کنار گذاشتن مزیت خود ندارند. سپس خرس ها تلاش خواهند کرد با رساندن قیمت به زیر خط حمایت کانال، موقعیت خود را مستحکم کنند. چنین حرکتی می تواند نشانه از سرگیری روند نزولی باشد.

2) تحلیل اتریوم (ETH / USD)

گاوها در حال تلاش برای دفاع از خط حمایت مثلث متقارن هستند. یک جهش قوی از سطح فعلی می‌تواند اتر (ETH) را به میانگین متحرک سوق دهد، جایی که خرس‌ها احتمالاً دوباره دفاعی قوی خواهند داشت.

نمودار روزانه اتریوم 24 اسفند 1400

اگر قیمت از میانگین‌های متحرک کاهش یابد، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و تریدرها در اصلاح قیمت ها به فروش می‌پردازند. که احتمال رسیدن قیمت به زیر مثلث را افزایش می دهد. سپس جفت ارز ETH/USDT می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد و تا 2159 دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک پیش ببرند، نشان می دهد که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. سپس این جفت ارز می تواند تا سطح روانی 3000 دلار افزایش یابد و بعداً خط مقاومت مثلث را به چالش بکشد.

3) تحلیل بایننس کوین (BNB / USDT)

BNB در تلاش است تا منطقه پشتیبانی را بین 360 دلار به 350 دلار بازگرداند. این نشان می دهد که گاوها همچنان به انباشته شدن در نزدیکی منطقه پشتیبانی ادامه می دهند.

نمودار روزانه بایننس کوین 24 اسفند 1400

گاوها باید قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک فشار دهند و حفظ کنند تا نشان دهند که خرس ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. اگر قیمت بالاتر از میانگین متحرک ساده 50 روزه (SMA) (389 دلار) باشد، گاوها تلاش خواهند کرد جفت ارز BNB/USDT را به 425 دلار برسانند.

اگر قیمت یک بار دیگر از میانگین متحرک پایین بیاید و به زیر 350 دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که این احساسات منفی باقی می ماند و تریدرها به فروش خود در اصلاح قیمت ادامه می دهند. این می تواند قیمت را به حمایت بحرانی 320 دلار برساند.

4) تحلیل ریپل ( XRP / USDT)

قیمت ریپل (XRP) در 11 مارس به بالای خط روند نزولی صعود کرد اما اصلاح قیمت با مقاومت 0.85 دلاری مواجه شد. این نشان می دهد که خرس ها هنوز تسلیم نشده اند و به فروش خود در اصلاح قیمت ادامه می دهند.

قیمت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (0.75 دلار) بازگشته است که احتمالاً به عنوان یک حمایت قوی عمل می کند. اگر قیمت از سطح فعلی بازگردد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز XRP/USDT را بالای 0.85 دلار فشار دهند و حفظ کنند. اگر آنها موفق شوند، جفت ارز می تواند تا 0.91 دلار افزایش یابد و سپس تا مقاومت روانی در 1 دلار افزایش یابد.

اگر قیمت به زیر میانگین متحرک سقوط کند، این دیدگاه مثبت باطل خواهد شد. چنین حرکتی نشان می دهد که شکست بالای خط روند نزولی ممکن است یک تله برای گاوها بوده باشد. شکستن و بسته شدن به زیر 0.69 دلار می تواند درها را برای کاهش احتمالی تا 0.62 دلار باز کند.

5) تحلیل لونا (LUNA / USDT)

توکن LUNA Terra در 11 مارس به زیر 94 دلار رسید، اما خرس‌ها نتوانستند قیمت را به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (82 دلار) برسانند. این یک علامت مثبت است زیرا نشان می دهد که معامله گران در هر کاهش جزئی خرید می کنند.

نمودار روزانه لونا 24 اسفند 1400

اگرچه افزایش متحرک نمایی 20 روزه نشان دهنده مزیت برای گاوها است، واگرایی منفی در شاخص قدرت نسبی (RSI) نشان می دهد که حرکت صعودی ممکن است در حال تضعیف باشد.

گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای 94 دلار برسانند. اگر این اتفاق بیفتد، گاوها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا مانع بالای 105 دلار را برطرف کنند و روند صعودی را از سر بگیرند. اگر آنها این کار را انجام دهند، جفت ارز LUNA/USDT می تواند تا 115 دلار افزایش یابد.

برعکس، اگر قیمت از ناحیه سربار کاهش یابد، خرس‌ها سعی خواهند کرد این جفت ارز را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه ببرند.

6) تحلیل سولانا (SOL / USDT)

سولانا (SOL) در 11 مارس به زیر سطح حمایت قوی 81 دلار بسته شد و در 13 مارس با فروش بیشتر ادامه یافت. با این حال، خرس‌ها نتوانسته‌اند پایین‌ترین سطح روزانه 75 دلاری را که در 24 فوریه ایجاد شده بود بشکنند.

نمودار روزانه سولانا 24 اسفند 1400

واگرایی مثبت در RSI نشان می دهد که فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد. گاوها در تلاش هستند تا قیمت را به بالای سطح شکست 81 دلار در 14 مارس برگردانند. اگر قیمت را بالای 81 دلار حفظ کنند، نشان می دهد که شکست اخیر ممکن است یک تله برای خرس ها بوده باشد. گاوها سپس تلاش خواهند کرد تا جفت ارز SOL/USDT را بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه (87 دلار) قرار دهند.

اگر قیمت از سطح فعلی پایین بیاید و به زیر 75 دلار برسد، این دیدگاه مثبت باطل می شود. این نشان می دهد که خرس ها سطح 81 دلار را به مقاومت تغییر داده اند. این جفت ارز می تواند به 66 دلار کاهش یابد.

7) تحلیل کاردانو ( ADA / USDT)

کاردانو (ADA) در تلاش است تا از حمایت قوی 0.74 دلار عقب نشینی کند، اما این تلاش فاقد قانع است. یک نکته مثبت جزئی این است که RSI اولین نشانه های واگرایی مثبت را نشان می دهد، که نشان می دهد فشار فروش ممکن است در حال کاهش باشد.

نمودار روزانه کاردانو 24 اسفند 1400

گاوها باید جفت ارز ADA/USDT را بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.85 دلار) فشار داده و حفظ کنند تا نشان دهند که خرس‌ها ممکن است کنترل خود را از دست بدهند. این می تواند درها را برای آزمایش مجدد احتمالی سطح شکست در 1 دلار باز کند. این سطح احتمالاً فروش قوی را جذب می کند.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی یا میانگین متحرک نمایی 20 روزه پایین بیاید، نشان می‌دهد که خرس‌ها روی هر اصلاح قیمت جزئی هجوم می‌آورند. که احتمال شکست به زیر 0.74 دلار را افزایش می دهد. اگر این اتفاق بیفتد، روند نزولی می تواند تا 0.68 دلار افزایش یابد.

8) تحلیل اولانچ (AVAX / USDT)

اولانچ (AVAX) در 13 مارس به زیر خط روند صعودی شکست که نشان می دهد خرس ها بر گاوها غلبه کرده اند. تلاش گاوها برای بالا بردن قیمت به بالاتر از سطح شکست در 14 مارس با فروش قوی خرس ها مواجه شد.

نمودار روزانه اولانچ 24 اسفند 1400

اگر خرس‌ها سقوط کنند و قیمت را به زیر 64 دلار حفظ کنند، جفت ارز AVAX/USDT می‌تواند تا سطح حمایت قوی در 51 دلار کاهش یابد. شیب متحرک نمایی 20 روزه (74 دلار) و RSI در قلمرو منفی نشان دهنده مزیت برای خرس ها است.

این دیدگاه نزولی در کوتاه مدت باطل می شود اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد و بالاتر از میانگین های متحرک بشکند. گاوها سپس سعی خواهند کرد بر سد خط روند نزولی کانال نزولی غلبه کنند.

این سطح مهمی است که باید به آن توجه داشت، زیرا گاوها در چهار نوبت قبلی در خط روند نزولی دچار تزلزل شده‌اند. اگر گاوها قیمت را به بالای کانال فشار دهند و حفظ کنند، جفت ارز می تواند تا 100 دلار افزایش یابد.

9) تحلیل دات (DOT / USDT)

پولکادات (DOT) بار دیگر از SMA 50 روزه (18 دلار) در 13 مارس رد کرد، اما گاوها اجازه نمی دهند که قیمت زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (17 دلار) باقی بماند.

نمودار روزانه پولکادات 24 اسفند 1400

قیمت در چند روز گذشته در محدوده بین 16 تا 19 دلار گیر کرده است که نشان دهنده عدم تصمیم گیری در بین گاوها و خرس ها است. چنین معاملاتی با برد محدود معمولاً با یک حرکت روند تیز دنبال می شود.

اگر گاوها قیمت را به بالای 19 دلار فشار دهند و حفظ کنند، جفت ارز DOT/USDT می‌تواند به مقاومت سربار بعدی در 23 دلار صعود کند. شکستن و بسته شدن بالاتر از این سطح، نشانه پایان یافتن روند نزولی خواهد بود.

از طرف دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 16 دلار برسد، جفت می‌تواند حمایت بحرانی را در 14 دلار دوباره آزمایش کند.

10) تحلیل دوج کوین (DOGE / USDT)

Dogecoin (DOGE) تلاش زیادی برای شروع یک تجمع امدادی در 14 مارس انجام داد اما تلاش گاوها با سختی روبرو شد.

نمودار روزانه دوج کوین 24 اسفند 1400

اگر گاوها نتوانند مانع بالای سرشان را برطرف کنند، خرس‌ها شانس خود را در نظر می‌گیرند و سعی می‌کنند جفت ارز را به زیر سطح حمایت روانی 0.10 دلاری فرو ببرند. اگر این اتفاق بیفتد، فروش می تواند شتاب بیشتری بگیرد و جفت ارز DOGE/USDT ممکن است به 0.06 دلار کاهش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از سطح فعلی افزایش یابد یا از 0.10 دلار بازگردد، نشان دهنده انباشتگی توسط گاوها خواهد بود. گاوها باید قیمت را بالای SMA 50 روزه (0.13 دلار) فشار داده و حفظ کنند تا تغییر احتمالی در روند را نشان دهند.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا