تحلیل تکنیکال

تحلیل تکنیکال 10 رمزارز برتر هفته 23 دی 1400

بیت‌کوین و اکثر آلت‌کوین‌های اصلی بهبودی قوی را آغاز کرده‌اند که می‌تواند به سطوح مقاومت بالایی برسد، جایی که خرس‌ها احتمالا دفاعی قوی داشته باشند.

به نظر می رسد که بیت کوین (BTC) و اکثر آلت کوین های بزرگ، یک اصلاح قیمت را آغاز کرده اند. داده‌های Glassnode نشان می‌دهد که آدرس‌های بیت‌کوین با موجودی غیر صفر به حدود 40 میلیون افزایش یافته است که نشان‌دهنده پذیرش فزاینده توسط تریدرهای خرده‌فروش است.

ریک ادلمن، بنیانگذار موتورهای مالی ادلمن، گفت که تعداد آمریکایی‌هایی که بیت‌کوین دارند ممکن است تا سال 2022 از 24 درصد به یک سوم افزایش یابد.


تحلیل 10 رمزارز برتر 23 دی 1400

نقشه بازار ارزهای دیجیتال 23 دی 1400

1) تحلیل بیت کوین (BTC / USDT)

بیت کوین در 10 ژانویه از حمایت 39600 دلاری خود عقب نشینی کرد که نشان می دهد گاوها در تلاش برای دفاع از سطح با قدرت کامل هستند. اصلاح قیمتی می تواند به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (EMA) (45058 دلار) برسد که احتمالاً به عنوان یک مقاومت عمل می کند.

نمودار روزانه بیت کوین 23 دی 1400

میانگین های متحرک نزولی و شاخص قدرت نسبی (RSI) در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، جفت ارز BTC/USDT می تواند مجدداً پشتیبانی قوی را در 39600 دلار آزمایش کند.

اگر سطح شکسته شود، جفت ارز می تواند شاهد فروش وحشتناک باشد، که نشان دهنده شروع مرحله بعدی حرکت رو به پایین است.

از طرف دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند و حفظ کنند، این جفت ارز می تواند به میانگین متحرک 50 ساده (SMA) (49031 دلار) برسد. در صورت عبور از این سطح، بازیابی می تواند به مقاومت در 52088 دلار برسد.


2) تحلیل اتریوم (ETH / USD)

اتر (ETH) از خط حمایتی کانال نزولی در 10 ژانویه برگشت، که نشان می‌دهد گاوها در تلاش برای دفاع از این سطح با قدرت هستند. قیمت می تواند به منطقه بین متحرک نمایی 20 روزه (3536 دلار) و خط مقاومت کانال برسد.

نمودار روزانه اتریوم 23 دی 1400

هر دو میانگین متحرک روند نزولی دارند و RSI در منطقه منفی قرار دارد که نشان می دهد خرس ها برتری دارند. اگر قیمت از این ناحیه کاهش یابد، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و تریدرها در اصلاح قیمت می‌فروشند. خرس‌ها سپس سعی می‌کنند جفت ارز ETH/USDT را به خط پشتیبانی کانال بکشند.

از سوی دیگر، اگر گاوها قیمت را به بالای منطقه سربار فشار دهند، این جفت ارز می تواند تا SMA 50 روزه (3938 دلار) افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت نشان دهنده تغییر احتمالی روند است.


3) تحلیل بایننس کوین (BNB / USDT)

بایننس کوین (BNB) در 10 ژانویه به زیر خط حمایت کانال نزولی شکست، اما خرس‌ها نتوانستند به زیر آن برسند، همانطور که از دنباله بلند در کندل شمعی روز مشاهده می‌شود.

نمودار روزانه بایننس کوین 23 دی 1400

این می‌توانست خرس‌های تهاجمی را غافلگیر کند و منجر به فشار کوتاهی در 11 ژانویه شود. خرید بعدی در 12 ژانویه قیمت را به EMA 20 روزه (489 دلار) رساند. اگر گاوها این مانع را برطرف کنند، جفت ارز BNB/USDT می تواند تا SMA 50 روزه (542 دلار) افزایش یابد.

شکستن و بسته شدن بالاتر از این مقاومت نشان می دهد که روند نزولی ممکن است به پایان برسد. این جفت ارز می تواند تا 617 دلار افزایش یابد. برعکس، اگر قیمت از EMA 20 روزه یا خط روند نزولی کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند قیمت را به خط حمایت کانال بکشند.


4) تحلیل سولانا ( SOL / USDT)

سولانا (SOL) در حال تلاش برای عقب نشینی در یک روند نزولی است. قیمت از 130 دلار در 10 ژانویه افزایش یافت و اکنون می تواند به متحرک نمایی 20 روزه (159 دلار) برسد.

نمودار روزانه سولانا 23 دی 1400

میانگین های متحرک نزولی و RSI در ناحیه منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس ها سعی خواهند کرد جفت ارز SOL/USDT را به سطح حمایت قوی 116 دلار کاهش دهند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالای میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسانند، جفت ارز می تواند تا خط مقاومت کانال افزایش یابد. شکستن و بسته شدن در بالای کانال نشانگر تغییر احتمالی روند است.


5) تحلیل آدا (ADA / USDT)

Cardano (ADA) از 1.06 دلار در 10 ژانویه افزایش یافت، که نشان می دهد گاو ها در حال تلاش برای یک اصلاح قیمت است. خرس ها قیمت را به متحرک نمایی 20 روزه (1.27 دلار) در 12 ژانویه رسانده اند.

نمودار روزانه آدا 23 دی 1400

RSI در حال تلاش برای ایجاد واگرایی صعودی است که نشان می دهد حرکت نزولی ممکن است در حال تضعیف باشد. اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک قرار دهند، جفت ارز ADA/USDT می تواند تا خط مقاومت کانال نزولی افزایش یابد.

برخلاف این فرض، اگر قیمت از میانگین‌های متحرک پایین بیاید، نشان می‌دهد که احساسات منفی باقی می‌ماند و تریدر ها در اصلاح قیمت می‌فروشند. سپس خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا قیمت را تا سطح حمایت بحرانی 1 دلار پایین بیاورند.


6) تحلیل ریپل (XRP / USDT)

ریپل (XRP) در 10 ژانویه به 0.69 دلار کاهش یافت، اما دنباله بلند در کندل شمعی روز نشان می دهد که گاوها این شیب را به شدت خریده اند. گاو ها در 11 ژانویه قیمت را به بالای مقاومت سربار 0.75 دلار رساندند.

نمودار روزانه ریپل 23  دی 1400

جفت ارز XRP/USDT در 12 ژانویه به میانگین متحرک نمایی 20 روزه (0.80 دلار) رسید، اما دنباله بلند روی کندل شمعی نشان می دهد که خرس ها همچنان از این سطح دفاع می کنند. اگر قیمت از سطح فعلی کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند جفت ارز XRP/USDT را به زیر 0.69 دلار برسانند. اگر آنها موفق به انجام این کار شوند، این جفت ارز می تواند به پایین ترین سطح روزانه 4 دسامبر در 0.60 دلار سقوط کند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را به بالاتر از متحرک نمایی 20 روزه برسانند، این جفت ارز می تواند تا SMA 50 روزه (0.86 دلار) افزایش یابد. شکست و بسته شدن بالاتر از این مقاومت می‌تواند مسیر را برای افزایش احتمالی تا 1 دلار باز کند.


7) تحلیل لونا (LUNA / USDT)

توکن LUNA Terra در 10 ژانویه از خط پشتیبانی کانال برگشت و در 11 ژانویه به بالای SMA 50 روزه (71.99 دلار) رسید. خرید بعدی قیمت را به متحرک نمایی 20 روزه (78.12 دلار) در ژانویه رساند.

نمودار روزانه لونا 23 دی 1400

گاوها اکنون سعی خواهند کرد تا قیمت را به بالای خط مقاومت کانال نزولی برسانند. بسته شدن بالای کانال اولین نشانه ای است که روند نزولی ممکن است به پایان برسد. سپس جفت ارز LUNA/USDT به 93.81 دلار صعود خواهد کرد.

در مقابل، اگر قیمت از خط مقاومت پایین بیاید، این جفت ارز می تواند چند روز دیگر در داخل کانال باقی بماند. شکستن و بسته شدن در زیر خط حمایت کانال می تواند نشان دهنده شروع یک اصلاح عمیق تر باشد.


8) تحلیل دات (DOT / USDT)

پولکادوت (DOT) از حمایت 22.66 دلاری در 10 ژانویه برگشت، که نشان می دهد گاوها از حمایت دفاع می کنند. بازگشت به متحرک نمایی 20 روزه (26.85 دلار) رسیده است که می تواند به عنوان یک مقاومت عمل کند.

نمودار روزانه دات 23 دی 1400

اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس‌ها دوباره سعی می‌کنند جفت ارز DOT/USDT را زیر سطح حمایت 22.66 دلار پایین بیاورند و حفظ کنند. اگر این جفت ارز به نتیجه برسد، می تواند روند نزولی خود را از سر بگیرد. سطح بعدی برای تماشای نزولی 16.81 دلار است.

برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین های متحرک برانند، این جفت می تواند تا مقاومت محدوده در 32.78 دلار افزایش یابد. خریداران باید قیمت را بالاتر از این سطح فشار دهند و حفظ کنند تا نشانه شروع یک حرکت صعودی جدید باشد.


9) تحلیل اولانچ (AVAX / USDT)

اگرچه اولانچ (AVAX) در 8 ژانویه و بار دیگر در 10 ژانویه به زیر خط روند صعودی مثلث متقارن بسته شد، اما خرس ها نتوانستند سطوح پایین تر را حفظ کنند. این نشان می دهد که گاو ها در شیب ها خرید کرده اند.

نمودار روزانه اولانچ 23 دی 1400

گاوها قیمت را در 11 ژانویه به مثلث برگرداندند و با حرکت صعودی دیگری در 12 ژانویه دنبال کردند. اصلاح قیمت احتمالاً با مقاومت شدیدی در میانگین متحرک روبرو خواهد شد.

اگر قیمت از این مقاومت سربار کاهش یابد، خرس‌ها یک بار دیگر تلاش خواهند کرد تا جفت ارز AVAX/USDT را در زیر مثلث و حمایت بحرانی در 75.50 دلار فرو ببرند و حفظ کنند.

برعکس، اگر گاوها قیمت را بالاتر از میانگین‌های متحرک هدایت کنند و حفظ کنند، گاوها فرصتی را احساس می‌کنند و سعی می‌کنند این جفت ارز را به بالای خط روند نزولی مثلث برسانند.


10) تحلیل دوج کوین (DOGE / USDT)

خرس‌ها تلاش کردند تا Dogecoin (DOGE) را به پایین‌ترین سطح روزانه 4 دسامبر در 0.13 دلار برسانند، اما گاوها تلاش آنها را در 10 ژانویه خنثی کردند. گاو ها در 11 ژانویه قیمت را به بالای 0.15 دلار رساندند اما در 20 روزه با مانع مواجه شدند. EMA (0.16 دلار).

نمودار روزانه دوج کوین 23 دی 1400

میانگین های متحرک نزولی و RSI در قلمرو منفی نشان می دهد که خرس ها برتری دارند. اگر قیمت از میانگین متحرک نمایی 20 روزه کاهش یابد، خرس ها تلاش خواهند کرد تا قیمت را به زیر 0.13 دلار برسانند.

اگر آنها موفق شوند، جفت ارز DOGE/USDT می تواند به حمایت روانی در 0.10 دلار سقوط کند. اگر گاو ها حرکت کنند و قیمت را بالاتر از میانگین متحرک حفظ کند، این دیدگاه منفی باطل خواهد شد. این می تواند نشان دهنده تغییر احتمالی روند باشد. حرکت صعودی ممکن است در یک شکست افزایش یابد و بالای 0.19 دلار بسته شود.


توجه کنید که اغلب سرمایه گذاری ها دارای ریسک هستند و صرافی ایرانکس بیت هیچ گونه مسئولیتی در قبال این مقاله نخواهد داشت و جهت تصمیم گیری بهتر می بایست تحقیقاتی کامل و دقیق انجام دهید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا