تحلیل تکنیکال

بیت کوین همچنان بی ثبات! حرکت معامله گران به سمت آلت کوین ها

پس از تثبیت قیمتی بیت کوین در محدوده 20،000 دلار ، معامله گران تمرکز خود را بر روی XRP، UNI، QNT و EGLD تغییر داده اند

در حالی که دلار ایالات متحده به بالاترین سطح ارزش چند ساله خود و بازارهای سهام ایالات متحده به پایین ترین حد خود در نزدیک شده اند ،آغاز یک روند بهبود قیمتی با ثبات برای بیت کوین و بازارارزهای دیجیتال بسیار دشوار شده است . این موضوع به ادامه احساسات منفی در بازار اشاره دارد و نشان دهنده این است که معامله گران علاقه ای به ریسک در سبد سرمایه خود ندارند.

در حالی که S&P 500 حدود 1.5% و شاخص سهام Nasdaq حدود 0.7% رشد داشتند بیت کوین توانست پایان هفته را با حدود 2% به پایان برساند.

مشاهده روزانه داده های بازار رمزنگاری. منبع: Coin360

زمانی که بازارهای سهام ایالات متحده در حال غرق شدن بود،بیت کوین توانست از سقوط بیشتر قیمت جلوگیری کند. ای اولین نشانه ای است که به کاهش فشار فروش و معامله گرانی که تمایلی به فروش دارایی های خود در قیمت های پایین ندارند اشاره داشت.

BTC/USDT

بیت کوین در حال ثابت کردن قیمت خود در بالاتر از میانگین متحرک 50 روزه (19961 دلار) است که نشان می دهد فروشندگان هنوز تسلیم نشده اند. فروشندگان در 7 اکتبر قیمت را به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه (19,628 دلار) رساندند، اما نتوانستند این کاهش را تا سطح حمایت 18,626 دلار ادامه دهند. این نشان می دهد که خریداران در حال خرید همزمان با کاهش قیمت هستند و سعی می کنند در کوتاه مدت یک سطح حمایت در قیمت های پایین تر را تشکیل دهند.

نمودار روزانه BTC/USDT. منبع: TradingView

باتوجه به حمایت خریداران از محدوده های پایین تر، ممکن است فروشندگان برای کاهش قیمت تا منطقه بین 18626 تا 17622 دلار با مشکل مواجه شوند . با این حال، اگر حمایت در این محدوده با شکست موجه شود، قیمت بیت کوین می تواند مرحله بعدی روند نزولی را آغاز کند و به 15000 دلار کاهش یابد.

شکست قیمت در رد شدن از مقاومت 20475 دلاری ممکن است معامله گران کوتاه مدت را وسوسه کند که سود خود را از بازار خارج کنند، و قیمت را به زیر میانگین متحرک برسانند . با این حال، نکته مثبت جزئی این است که خریداران در حال خرید به سمت خط روند صعودی هستند.

اگر قیمت بالاتر از میانگین های متحرک باشد، می تواند دوباره تا 20475 دلار افزایش یابد. خریداران باید قیمت را به بالاتر از این مقاومت افزایش داده و حفظ کنند تا یک الگوی مثلث صعودی را تکمیل کنند. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت می تواند به هدف الگوی 22825 دلار برسد.

در صورت شکست قیمت ، این الگوی صعودی از بین خواهد رفت و قیمت در زیر خط روند صعودی بسته می شود. اگر این اتفاق بیفتد، فروش می تواند تشدید شود و قیمت ممکن است به حمایت قوی 18125 دلار سقوط کند.

XRP/USDT

قیمت ریپل نسبت میانگین متحرک 20 روزه (0.47 دلار) در 3 اکتبر افزایش یافت ، که نشان می دهد قیمت های پایین تر خریداران را جذب می کند. شیب ماینگین متحرک 20 روزه و شاخص قدریت خرید (RSI) نشان دهنده تسلط خریداران بر بازار است .

نمودار روزانه XRP/USDT. منبع: TradingView

اگر قیمت افزایش یابد و از مقاومت بعدی در 0.56 دلار عبور کند، قیمت ریپل می تواند تا 0.66 دلار افزایش یابد. این سطح ممکن است چالش بزرگی باشد، اما اگر خریداران بر آن غلبه کنند، حرکت صعودی می تواند تا 0.80 دلار ادامه پیدا کند .

در سمت دیگر ، اگر قیمت از 0.56 دلار کاهش یابد، فروشندگان قیمت را به سمت میانگین متحرک 20 روزه می کشند. اگر این حمایت از بین برود، قیمت می تواند تا سطح شکست 0.41 دلار سقوط کند. یک جهش قوی از این سطح می تواند محدوده قیمت را برای مدتی بین 0.41 تا 0.56 دلار حفظ کند.

استراحت قیمت و بسته شدن در پایین تر از میانگین متحرک 20 روزه، اولین علامتی است که مشخص میکند خریداران تسلط خود را بر بازار از دست داده اند . سپس قیمت می تواند به محدوده میانگین متحرک 50 روزه و پس از آن به 0.44 دلار کاهش یابد.

UNI/USDT

یونی سواپ بالاتر از میانگین های متحرک معامله می شود که نشان می دهد خریداران در تلاش برای از سرگیری افزایش قیمت هستند.

نمودار روزانه UNI/USDT. منبع: TradingView

قیمت پس از رسیدن به مقاومت اصلی در 7 دلار کاهش یافت، اما خریداران در تلاشند تا اصلاح قیمت را با رسیدن به میانگین متحرک 20 روزه (6.42 دلار) متوقف کنند. اگر قیمت با قدرت از سطح فعلی کاهش یابد، نشان می‌دهد که خریداران از کاهش‌ قیمت برای خرید مجدد و ذخیره استفاده می‌کنند.

خریداران دوباره تلاش خواهند کرد تا قیمت را به بالای ناحیه مقاومت بعدی بین 7 تا 7.36 دلار برسانند. اگر آنها موفق شوند، قیمت یونی سواپ می تواند تا 8.67 دلار افزایش یابد.در سمت دیگر ، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر 6 دلار برسد می تواند تا سطح حمایت قوی در 5.66 دلار کاهش یابد.

قیمت یونی سواپ به شدت از مقاومت بالای 7 دلار کاهش یافت و به زیر میانگین متحرک رسید. این نشان می دهد که فروشندگان در آینده نزدیک دست برتر را خواهند داشت. اگر قیمت نسبت به میانگین متحرک کاهش یابد، فروش ممکن است افزایش یابد و قیمت ممکن است به 6.20 دلار و بعداً به 6 دلار سقوط کند.

برای جلوگیری از این اتفاق منفی، خریداران باید قیمت را به بالاتر از میانگین متحرک افزایش دهند و حفظ کنند. اگر این اتفاق بیفتد، جفت می‌تواند یک بار دیگر مقاومت قوی را در 7 دلار آزمایش کند. اگر این مانع برطرف شود، قیمت یونی سواپ می تواند تا 7.36 دلار افزایش یابد.

QNT/USDT

کوانتوم الگوی معکوس سر و شانه‌ها را در 27 سپتامبر تکمیل کرد و خط گردن را در آزمایش مجدد در 2 اکتبر به حمایت قیمتی تبدیل کرد. پس از افزایش قیمت به بالای 147 دلار در 8 اکتبر، روند صعودی از سر گرفته شد، که نشان می‌دهد خریداران در حال حاضر کنترل قیمت را در دست دارند .

نمودار روزانه QNT/USDT. منبع: TradingView

افزایش قیمت در چند روز گذشته شاخص قدرت خرید (RSI) را وارد قلمرو خرید بیش از حد کرده است و قیمت کوانتوم نزدیک به مقاومت بعدی در 162 دلار است. این می تواند برای خریداران دردسر ایجاد کند.

اگر قیمت پس از رسیدن به میانگین متحرک 20 روزه کاهش یابد، نشان می دهد که این احساسات از فروش در افزایش قیمت ، به خرید در نزول تغییر کرده است. این موضوع می تواند احتمال افزایش قیمت به بالای 162 دلار را افزایش دهد. اگر این اتفاق بیفتد، قیمت می‌تواند تا 200 دلار و پس از آن به هدف الگوی 230 دلار صعود کند.

اگر فروشندگان بخواهند این دیدگاه سعودی را باطل کنند، باید قیمت را به زیر خط گردن و میانگین متحرک 50 روزه (112 دلار) برسانند.

اگر قیمت از این حمایت عقب نشینی کند، نشان می دهد که خریداران همچنان به کاهش ها به عنوان یک فرصت خرید نگاه می کنند. استراحت و بسته شدن قیمت در بالای 162 دلار می تواند مرحله بعدی حرکت صعودی را آغاز کند.

از طرف دیگر، اگر قیمت به شدت از سطح فعلی کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک 20 روزه برسد، نشان می دهد که خریداران ممکن است برای خروج از بازار با عجله عمل کنند. این موضوع می تواند قیمت را تا 130 دلار کاهش دهد.

EGLD/USDT

قیمت الروند در 3 اکتبر از میانگین متحرک بالاتر رفت و میانگین متحرک 20 روزه (51 دلار) شروع به افزایش کرده است که نشان دهنده تغییر روند بالقوه در کوتاه مدت است.

نمودار روزانه EGLD/USDT. منبع: TradingView


قیمت الروند با مقاومتی نزدیک به 57 دلار روبرو بوده است، اما یک نشانه مثبت این است که خریداران میدان را خالی نکرده اند. این موضوع نشان می دهد که معامله گران به دلیل اینکه انتظار دارند افزایش قیمت از سر گرفته شود، اقدام به فروش دارایی های خود نکرده اند.

اگر خریداران قیمت را به بالای 57 دلار برسانند، قیمت می‌تواند شتاب رشد خود را افزایش دهد و تا 62 دلار و پس از آن به 70 دلار برسد.

از سوی دیگر، اگر قیمت از 57 دلار کاهش یابد و به زیر 53 دلار سقوط کند، فروشندگان قیمت الروند را به نزدیکی میانگین متحرک خواهند رساند. اگر این حمایت از بین برود، قیمت می تواند به منطقه 47 تا 45 دلار سقوط کند.

پس از صعود شدید از 47 دلار به 57 دلار، قیمت در داخل یک الگوی “کانال نزولی اصلاح شده” قرار گرفته است. اگر خریداران قیمت را بالاتر از محدوده کانال قرار دهند، قیمت الروند می‌تواند مقاومت 57 دلاری را دوباره آزمایش کند. افزایش قیمت به بالاتر از این سطح می تواند نشان دهنده از سرگیری روند صعودی باشد.

در سمت دیگر، اگر قیمت کاهش یابد و به زیر میانگین متحرک نمایی 20 روزه برسد، این موضوع نشان می دهد که قیمت الروند ممکن است مدت بیشتری را در کانال مشخص شده باقی بماند . فروشندگان باید قیمت را به زیر کانال کاهش دهند تا درها را برای کاهش احتمالی قیمت تا 50 دلار باز کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا