بازی و متاورس

بازی های بلاک چین مبتنی بر NFT که ممکن است در سال 2022 افزایش یابد!

بازی های بلاک چین مبتنی بر NFT برای حکومت در سال 2022 آماده به نظر می رسند، همچنین چرخش اخیر به سمت ابزار NFT در بازی های P2E می تواند بازی های بلاک چین مبتنی بر NFT را به بخش برجسته امسال تبدیل کند. پس از محبوبیت DeFi، ظهور توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) به وجود آمد و در کمال تعجب بسیاری از NFTها کانون توجه را به خود اختصاص دادند و با بیشترین حجم فروش، در ابتدای ژانویه 2022، در مرکز باقی ماندند. در حالی که سال 2021 به سال NFT ها تبدیل شد، برنامه های GameFi از نظر محبوبیت کاربران از DeFi پیشی گرفتند. بر اساس داده های DappRadar، که بلومبرگ جمع آوری کرده است:

نزدیک به 50% از کیف پول‌های ارز دیجیتال فعال متصل به برنامه‌های غیرمتمرکز در ماه نوامبر برای انجام بازی‌ها بودند. درصد کیف پول‌های مرتبط با برنامه‌های مالی غیرمتمرکز یا DeFi پس از ماه‌ها استفاده از داپ‌ها به ۴۵% کاهش یافت.

بازی های بلاک چین مبتنی بر NFT

بلاک چین، Axie infinity، به شدت افزایش یافت و شور و شوق بازی را آغاز کرد که انتظار می‌رود تا سال 2022 نیز ادامه پیدا کند. کارشناسان رمزنگاری و طرفداران بازی انتظارات زیادی از بازی‌های مبتنی بر بلاک‌چین p2e دارند و احتمالاً چند غول بازی سازی وجود خواهند داشت که بر این بخش مسلط خواهند شد.

بیایید نگاهی به بازی های بلاکچین مبتنی بر NFT بیاندازیم که می توانند در سال 2022 موج های بسیاری ایجاد کنند.


DeFi Kingdoms

بازی Defi Kingdoms
Defi Kingdoms

DeFi Kingdoms یکی از بازی های بلاک چین مبتنی بر NFT است که الهام بخش آن، اشتیاق به سرمایه گذاری که توسعه دهندگان را به سمت فناوری بلاک چین جذب می کرد، بود. DeFi Kingdoms به‌عنوان تجسم سرمایه‌گذاری استخر نقدینگی متولد شد، جایی که باغ‌های»درون بازی نشان‌دهنده جفت‌های ارزهای واقعی و مجازی و استخر استخراج نقدینگی هستند.

همانطور که در بازی نشان داده شده است، سرمایه گذاران بخشی از سهم LP خود را در یک قطعه پر از گیاهان شکوفه دار دارند. با پیوست کردن مفهوم رشد به پروتکل‌های DeFi در یک مدل (play-to-earn)، DeFi Kingdoms تغییری در یک بازی ایجاد می‌کند.

DeFi Kingdoms که بر روی شبکه هارمونی ساخته شده است، اولین پروژه در شبکه است که تا کنون در جدول DappRadar در صدر قرار گرفته است. این را می‌توان به هجوم افراد علاقه‌مند به بازی‌های DeFi و بلاک چین نسبت داد یا می‌توان آن را به افزایش قیمت اخیر توکن ابزار درون بازی (JEWEL) نسبت داد.

JEWEL

JEWEL توکن ابزاری است که به کاربران امکان می‌دهد برای افزایش آمار سطح پایه، علاقه‌مندان به بازی NFT را خریداری کنند و برای استخراج نقدینگی استفاده می‌شود که به کاربران این فرصت را می‌دهد تا از طریق شرط‌بندی JEWEL های بیشتری بسازند.

JEWEL همچنین یک توکن حاکمیتی است که به دارندگان در رشد و تکامل پروژه رای می دهد. در چهار ماه گذشته، قیمت توکن از 1.23 دلار به بالاترین سطح تاریخ 22.52 دلار رسید.

بر اساس داده‌های CoinGecko، قیمت توکن JEWEL با افزایش تقریباً 1487 درصدی نسبت به شروع ساده 1.23 دلاری خود در ماه سپتامبر، در همان ماه، تقریباً 165 درصد افزایش یافته است.


Guild of Guardians

بازی Guild of Guardians
Guild of Guardians

Guild of Guardians یکی از مورد انتظارترین بازی های بلاک چین در سال 2022 است و بر اساس ImmutableX، اولین راه حل لایه 2 ساخته شده بر روی اتریوم که بر NFT ها تمرکز دارد، است. این بازی با هدف ارائه دسترسی بیشتر و به عنوان یک بازی RPG موبایلی رایگان و با مدل سازی مکانیک بازی و کسب درآمد عمل خواهد کرد.

مشابه بازی های بلاک چین مانند Axie Infinity، دارایی های Guild of Guardians را می توان در بازی رد و بدل کرد. به نظر می‌رسد این پروژه برای بسیاری از گیمرها و سرمایه‌گذاران با فروش بنیانگذار NFT و عرضه توکن آن که نزدیک به 10 میلیون دلار درآمد دارد، مورد توجه است.

GEM

Guild of Guardians که توکن درون‌بازی‌ خود را در اکتبر ۲۰۲۱ راه‌اندازی کرد، توکن‌های ERC-20 هستند که در داخل بازی به نام «GEM» شناخته می‌شوند. جم‌ها همان ویژگی‌های کلیدی بازی هستند، مانند NFT‌های درون بازی، با بازار تعامل دارند و در حین بازی در دسترس هستند.

در ماه گذشته، توکن Guild of Guardians پس از اینکه پس از عرضه به 2.81 دلار رسید، عملکرد نسبتاً ثابتی داشته است.


Galaxy Fight Club

بازی Galaxy Fight Club
Galaxy Fight Club

تصور کنید یک NFT اثبات تصویر (pfp) بگیرید و آن را تبدیل به یک آواتار کنید تا در یک کهکشان دور با جنگنده‌های دیگر مبارزه کنید. Galaxy Fight Club (GFC) یک بازی بلاک چینی است که ابزار خود را از مجموعه ای از 10000 آواتار به اولین بازی مبارزه ای PvP بین پلتفرمی و برندهای مختلف تغییر داده است که بازیکنان می توانند با مجموعه آواتارهای خود مبارزه کنند.

با تمرکز بر قابلیت همکاری، GFC به طور منحصربه‌فردی برای جنگنده‌های اصلی خود ارزش زیادی قائل است، همچنین به دیگر آواتارها اجازه می‌دهد تا به عنوان فرصتی برای کسب پاداش بجنگند.

انتظار می رود این بازی در شبکه Polygon راه اندازی شود و دارای تم های مختلفی از مجموعه های شریک مختلف مانند Animetas و CyberKongz باشد که هدف آن را در چند پلتفرم یکپارچه می کند. GFC با نوستالژی SuperSmash Bros بازی می کند، با این تفاوت که یکی از آنها به جای اینکه حریف خود را محو کند، برای کلیدهایی می جنگد تا جعبه های غارت را باز کند.

GFC در حال حاضر در مرحله آزمایش بتا است و با مشکلات جزئی از جمله تاخیر در IDO مواجه است. تا به امروز، مشخص نیست که چه زمانی در دسترس عموم خواهد بود، اما بسیاری به عرضه سه ماهه اول 2022 امیدوارند.

GCOIN

هر جنگنده در Galaxy Fighter روزانه بین 5 تا 15 GCOIN تولید می کند، اگر جنگنده ای فروخته شود، مالک جدید GCOIN فعلی را به ارث می برد. GCOIN احتمالاً در اکوسیستم ارزشمند است زیرا برای قدرت دادن به بازیکنان در حرکات بازی، ساخت سلاح، باز کردن جعبه‌های غارت و آموزش و فروش جنگنده‌های نسل دوم مورد نیاز است.

با وجود مشکلات جزئی، یک IDO برای GCOIN در PolkaStarter برای 6 ژانویه برنامه ریزی شد و 4 میلیون توکن برای فروش با قیمت 0.50 دلار و حداکثر تخصیص 500 دلار برای هر کیف پول منتشر کرد.


CryptoBeasts

بازی CryptoBeasts
CryptoBeasts

CryptoBeasts یک بازی هنری دیجیتال پیکسلی است که حس و حال بازی اصلی Zelda را القا می کند. ساخته شده بر روی بلاک چین اتریوم، CryptoBeasts یک سیستم تخم مرغ کمیاب الکترونیکی نظیر به نظیر است این بازی 10000 تخم مرغ رنگارنگ پیکسلی به هر مالک یک قطعه زمین در جهان «Eggland» و یک رأی DAO می دهد.

DAO بر اساس سلسله مراتبی عمل می کند که در آن تعداد تخم مرغ های یک بازیکن وضعیت آنها را تعیین می کند. اعداد در این بازی قابل توجه هستند زیرا می توانند وضعیت فرد را تعیین کنند و تخم مرغ های شماره اول مزایایی مانند تولید بیشتر توکن اصلی CBX خود را دارند و همچنین جانوران کمیاب را با قدرت بیشتر از تخم بیرون می آورند.

طبق داده‌های Dune Analytics، پرفروش‌ترین تخم‌مرغ کمیاب مربوط به 5 اتر است که در زمان فروش 9085 دلار ارزش داشت. در 31 دسامبر 2021، اعلامیه ای در مورد توکنومیک های درون بازی منجر به افزایش فروش شد و نقطه ورود فعلی در 0.05 اتر به طور قابل توجهی بالاتر از قیمت ضرابخانه 0.01 ETH در ژوئن 2021 است.

توکن CBX

در حالی که Cryptobeasts ادعا می‌کند که «Play to Earn» نیست، بلکه «Fun to Play» است، این بازی همچنان یک بازی بلاک چین است که مزیت رقابتی آن نیز به توکنومیک آن وابسته است. توکن بومی، CBX، توکن درون بازی است که قرار است برای همه دارندگان تخم مرغ کمیاب ارسال شود.

توکن‌های CBX را می‌توان به روش‌های مختلفی استفاده کرد و به‌دست آورد، مانند جنگ با جانوران، قطعات زمینی که روزانه CBX تولید می‌کنند، انجام برخی وظایف درون بازی و منابع کشاورزی و برداشت.

همچنین می‌توان CBX را در معرض خطر قرار داد، که باعث می‌شود HODLing کمی طولانی‌تر از آنچه در نظر گرفته شده است، تشویق شود. انتظار می‌رود که این توکن به ابزارها و قابلیت‌های درون بازی مانند خرید آیتم‌ها در اقتصاد درون‌بازی تا پرورش کمک کند. CryptoBeasts قصد دارد یک آکادمی و بورس تحصیلی را ادغام کند تا فرصتی برای سرمایه‌گذاران بزرگ‌تر فراهم کند تا دارایی‌های خود را وام دهند.


Axie Infinity

بازی Axie Infinity
Axie Infinity

قابل ذکر است، این اولین بازی بلاک چینی است که مدل بازی برای کسب درآمد خود را اجرا کرد، Axie Infinity دارای یک اکوسیستم مستقر و بسیار توسعه یافته با یک مدل اقتصادی قوی است. Axie Infinity در حال حاضر به عنوان اسب تروجان برای پذیرش گسترده‌تر بازی‌های بلاک چین دیده می‌شود. Axie Infinity به استحکام جایگاه خود در صدر رتبه بندی DappRadar NFT بر اساس داده های خود ادامه می دهد.

SLP ،AXS و RON

AXS توکن غیر مثلی (NFT) مورد استفاده برای گیم‌پلی است و آن را می‌توان با استفاده از SLP، توکن ابزار درون بازی پرورش داد. AXS را می توان به اشتراک گذاشت و با بیش از 1.56 میلیارد دلار سهام، علیرغم کاهش بازدهی از بیش از 200٪ در ابتدا به تقریباً 88٪ کاربران همچنان به درو کردن APY قابل توجهی ادامه می دهند.

راه اندازی اخیر Katana DEX به بازیکنان این فرصت را می دهد تا نقدینگی را با استفاده از SLP یا AXS برای کشاورزی RON فراهم کنند.

RON توکن اکوسیستم است و مشابه MATIC است که به عنوان هزینه گس در زنجیره جانبی Ronin Axie Infinity استفاده خواهد شد. Axie Infinity، از بسیاری جهات، کشور دیجیتال خود با اقتصاد واقعی است.

آکسی مانند هر محرک اول بازار، با چالش‌هایی مواجه است و اصلاح قیمت اخیر آن می‌تواند نقطه ورود جذابی برای سرمایه‌گذارانی باشد که قبلاً قیمت‌گذاری شده‌اند. با توجه به اینکه زمین هنوز منتشر نشده است، کاربران ممکن است این فرصت را داشته باشند که منابعی را بسازند و برداشت کنند که توکن های دیگری تولید کند.

تا به امروز، یکی از بزرگترین فروش های دیجیتال زمین در بخش NFT / Metaverse از Axie Infinity یکی از 75 قطعه زمین پیدایش بود که به قیمت 2.3 میلیون دلار فروخته شد.

تیم Sky Mavis با انطباق با اکوسیستم بازی های بلاک چین که به سرعت در حال رشد است، اعلام کرده است که موتور اصلی را از سبک هنری دوبعدی خود به سه بعدی بازنویسی کرده است. این تیم همچنین اعلام کرد که «Project K» (اسم رمز یک قطعه از یک بازی و پادشاهی Lunacia) در مراحل مختلف منتشر خواهد شد و هر کدام بر عناصر مختلف بازی از جمع‌آوری منابع گرفته تا «گیم‌پلی استراتژیک گروهی» تمرکز دارند.

از آنجایی که مفهوم بازی‌های بلاک چین مورد پذیرش گسترده‌تری قرار می‌گیرد و مدل‌های «بازی برای کسب درآمد» همچنان در حال توسعه است، سال 2022 سال هیجان‌انگیزی برای گیمرها، سازندگان و سرمایه‌گذاران خواهد بود.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا