آموزش تحلیلدانشنامه ارز دیجیتال

چند نکته جالب برای افزایش میزان سود در ترید ارز دیجیتال

سرمایه گذاری در بازار کریپتوکارنسی در سال های اخیر سود زیادی را عاید سرمایه گذاران کرده است. اما سوال بسیاری از افراد این است که آیا می توان از ترید ارزهای دیجیتال سود کسب کرد؟ در حال حاضر بسیاری از افراد از ترید در بازارهای مالی از جمله فارکس و کریپتوکارنسی سود می کنند. اما کسب سود و افزایش سود در ترید ارز دیجیتال منوط به رعایت چند اصل مهم است.

بسیاری از افراد تازه کار بر این باورند که رسیدن به سود، در گرو اسرار پنهانی است که تنها معامله گران بزرگ، به آن دست یافته اند. به همین دلیل دائما به دنبال دسترسی به این استراتژی های دست نیافتنی هستند. اما نکته اساسی این است که هیچ راز پنهانی در ترید وجود ندارد و موفقیت در ترید وابسته به آموزش کافی و تلاش کردن است.

چیزی که تریدرهای بزرگ را از دیگر فعالان این بازار متمایز می کند، پیروی از اصولی است که آنها را بر بازار و نوسانات آن مسلط می کند. در ادامه نکات مهمی که برای افزایش سود در ترید، باید به آن ها توجه کنید را بررسی می کنیم.

استراتژی دقیق معاملاتی داشته باشید.

استراتژی چارچوبی برای ورود شما به معامله، ماندن در معامله و خروج در سود یا خروج با ضرر است. دانستن همه این ها و پیگیری قوانین مشخص به شما دید دقیقی می دهد که از بازار چه چیزی می خواهید. استراتژی معاملاتی شما باید با روحیات تان و میزان سرمایه تان متناسب باشد.

روش هایی همچون اسکلپ، ورود بر خلاف روند یا در جهت روند، مومنتوم و… پایه های فکری استراتژی شما را تشکیل می دهند. پس برای شروع تریدینگ و افزایش سود در ترید، استراتژی خاص خود را تنظیم کنید و به اصول آن پایبند باشید. با این کار، تحت تاثیر هیجانات بازار تصمیم نمی گیرید و دید بهتری نسبت به عملکرد خود خواهید داشت.

به احساساتتان مسلط باشید.

داشتن ذهن آماده، نداشتن فشار فکری و داشتن آرامش، نقش مهمی در ترید موفق شما دارند. برای افزایش سود در ترید و موفقیت در این عرصه لازم است که ذهن تان برای ترید کردن آماده باشد و در موقعیت های مختلف معاملاتی، درگیر خشم، ترس، طمع و… نشوید.

اجازه ندهید که احساساتتان کنترل شما را به دست بگیرد و تنها بر اساس تحلیل و استراتژی خود، پیش بروید. در این صورت، درصد موفقیت شما در بازار به شدت افزایش خواهد یافت. این امر در طول زمان و با تجربه و شناخت دقیق شخصیت تان، محقق خواهد شد.

تحلیل بر اساس استراتژی
استراتژی معاملاتی تان را انتخاب کنید و با تحلیل کامل و بر اساس استراتژی معامله کنید.

مدیریت سرمایه داشته باشید.

ترید کردن بدون رعایت مدیریت سرمایه، نتیجه ای جز ضرر در ترید و از بین رفتن حساب معاملاتی نخواهد داشت. یک استراتژی دقیق مدیریت سرمایه، حداکثر ریسک شما در هر معامله را از طریق تعیین حجم یا قرار دادن حد ضرر تضمین می کند و در مجموع ریسک حساب شما را مدیریت خواهد کرد.

مدیریت سرمایه به سودآوری در یک دوره معاملاتی توجه دارد و نه کسب سود در یک ترید واحد. همین موضوع باعث می شود که معاملات ضررده تان باعث نااامیدی و دست زدن به معاملات پرریسک نشود.

یک سیستم مدیریت سرمایه موثر، ریسک هر یک از معاملات شما را کاهش داده و در مجموع ریسک حساب کاربری شما را مدیریت خواهد کرد. پایبندی به اصول مدیریت سرمایه، به شما این امکان را می دهد که معاملات خود را کنترل شده پیش برده و تنها بر روی سودآوری در بلندمدت، متمرکز شوید.

برای نوسانات شدید آماده باشید.

بازار ارزهای دیجیتال نوسان زیادی دارد. روندهای بازار به سرعت تغییر می کنند و گاهی از ثبات خارج می شوند. برای افزایش سود در ترید باید همیشه این نوسانات را در نظر بگیرید و برای آن ها آماده باشید. تعیین استاپ لاس در معاملات یکی از راه های مقابله با نوسانات شدید بازار است.

با تعیین حد سود و حد ضرر در معاملات، حتی اگر بازار متحمل نوسان شدیدی شود، در سطوح تعیین شده معامله شما به صورت اتوماتیک بسته می شود. در این شرایط شما تحت تاثیر موقعیت غیرقابل پیش بینی قرار نمی گیرید و سرمایه تان تا حد زیادی حفظ می شود.

برای کنترل ضرر در معاملات، بهتر است کاربرد برخی ابزارهای صرافی را بدانید. برای مثال دانستن تفاوت استاپ لیمیت و مارکت، دست شما را در کنترل معاملاتتان باز می گذارد.

حجم های خیلی بالا نگیرید.

معامله گران تازه کار معمولا هیجان زیادی دارند و بعد از تجربه چند معامله خوش بازده، حجم های معاملاتی شان را بالا می برند. یکی از بدترین کارهایی که هر معامله گری می تواند انجام دهد، زیر پا گذاشتن مدیریت سرمایه (مخصوصا در ابتدای مسیر تریدینگ) است.

در ابتدای کار بهتر است که حجم های پایینی داشته باشید و به مرور زمان و بعد از چند دوره معاملاتی، حجم معامله را افزایش دهید. در این صورت بدون اینکه سرمایه تان را در معرض خطر قرار دهید، سودتان را بیش تر کرده اید.

در انجام معاملات زیاده روی نکنید و به دنبال جبران ضرر خود با معاملات جدید نباشید. در مواقعی که به لحاظ روانی آمادگی معامله را ندارید، هرگز دست به این کار نزنید.

ثبت معاملات برای افزایش سود در ترید
برای اینکه بتوانید ارزیابی دقیقی از کارکردتان داشته باشید، بهتر است خلاصه معاملاتتان را در ژورنال معاملاتی ثبت کنید.

برای افزایش سود در ترید، اطلاعاتتان را به روز کنید.

پیگیری اخبار یکی از عوامل موثر در موفقیت شما در بازار کریپتوکارنسی می باشد. خبرهای اقتصادی و سیاسی مهم کشورها، از جمله اختلاف و جنگ بین کشورها، نرخ بهره ایالات متحده و سیاست کشورها در زمینه کریپتوکارنسی، در رشد و ریزش این بازار تاثیر بسزایی دارد. تحریم شدن صرافی های بزرگی همچون بایننس، هک شدن صرافی ها و ارائه فورک از ارزهای مهم از دیگر اخبار تاثیرگذار بر روی بازار می باشند.

سعی کنید منابع خبری مهم را پیدا کنید و به طور منظم اخباری که در این وب سایت ها منتشر می شود را دنبال کنید. با پیگیری عناوین اخبار و مشاهده آمارهای مختلف می توانید ایده خوبی از اتفاقات بعدی بازار داشته باشید. برخی افراد اعتقاد دارند که تریدرها به واسطه زمان کمی که در معاملات هستند نیاز به پیگیری اخبار ندارند؛ در صورتی که اخبار در تشخیص روند بازار و تصمیم معامله گران به شما کمک خواهد کرد.

بازار کریپتوکارنسی مثل سایر بازارهای مالی پویا بوده و در حال تغییر است. بنابراین تریدر حرفه ای موظف است تا اطلاعات خود را به روز کرده و دائما به دنبال بهبود اطلاعاتش باشد. برای افزایش سود در ترید، بهتر است ضمن ارزیابی مداوم عملکرد خود، سطح دانش تان را در تمامی حوزه هایی که بر روی ارزش ارزها تاثیر گذارند، افزایش دهید.

به شایعات توجه نکنید.

امروزه شبکه های اجتماعی به محلی برای بیان دیدگاه های سرمایه گذاری و تریدینگ تبدیل شده اند. افراد دیدگاه خودشان و سایر سرمایه گذاران را در صفحات شخصی شان منتشر می کنند. همچنین اخبار و شایعاتی در رابطه با بازار کریپتوکارنسی و ارزهای مختلف پخش می شود. هرگز بر اساس نکات ودیدگاه های دیگران ترید نکنید. به تعداد کل انسان ها استراتژی معاملاتی و دیگاه وجود دارد.

بعد از اینکه سیستم معاملاتی تان را پیدا کردید، ورود و خروج هایتان را بر اساس دیدگاه شخصی تان انجام دهید. همچنین در رابطه با اخبار بازار، بهتر است که خودتان اخبار صحیح را از منابع معتبر پیگیری کنید و از صفحات غیر معتبر برای پیگیری اخبار کمک نگیرید.

برای افزایش سود در ترید از پلتفرم مناسب استفاده کنید.

انتخاب یک پلتفرم مطمئن یکی از مواردی است که باید به آن توجه زیادی داشته باشید. در انتخاب بهترین صرافی برای ترید ارز دیجیتال، موردی را انتخاب کنید که علاوه بر امنیت بالا، از ارزهای بیش تری پشتیبانی کند و در بخش معاملات اهرمی، امکانات بیش تری برای ترید در اختیارتان قرار دهد. اینکه صرافی تان از ارزهای زیادی پشتیبانی کند، دست شما را در انجام ترید بازتر می گذارد.

رابط کاربری آسان و کاربرپسند یکی دیگر از مواردی است که باعث بالا رفتن دقت و سرعت شما در ترید و در نتیجه افزایش سود در ترید می شود.

کلام آخر

بازار ارزهای دیجیتال بازاری نوظهور با امکان درآمدزایی بالایی است. برنامه نویسی بلاکچین، ایجاد صرافی، سرمایه گذاری و ترید چند مورد از راه های کسب درآمد از بازار ارز دیجیتال می باشند.

ترید ارزهای دیجیتال در سال های اخیر محبوبیت زیادی در کل دنیا پیدا کرده است. برای موفقیت در این بازار و افزایش سود در ترید باید نکات مهمی را در نظر بگیرید. داشتن استراتژی معاملاتی، رعایت مدیریت سرمایه و بروزرسانی اطلاعات، می توانند به موفقیت شما در این عرصه کمک کنند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 1]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا