بازی و متاورس

معرفی 10 ارز برتر متاورس که برای سرمایه گذاری مناسب تر هستند

امروزه ارزهای دیجیتالی در حوزه متاورس ارائه شده اند که شما با استفاده از این توکن ها می توانید فعالیت های حوزه متاورس خود را پیش ببرید. خرید کردن در پلتفرم های متاورس، پرداخت درون برنامه ای بازی های متاورس، خرید زمین در متاورس، خرید NFTها، آواتارها و… از جمله کارهایی هستند که برای آن نیاز به ارز متاورس داریم.

با شناسایی ارزهای مناسب، می توانیم از سرمایه گذاری بر روی ارزهای متاورسی نیز کسب سود کنیم. همانطور که بازی های متاورس و پلتفرم های متاورس تنوع دارند، رمز ارزهای مختلفی نیز در دسته ارزهای دیجیتال حوزه Metavers قرار می گیرند. در این مقاله مهم ترین ارز های دیجیتال متاورس را معرفی می کنیم.

بهترین ارز های متاورسی برای سرمایه گذاری

توکن MANA

توکن MANA

دیسنترالند یک پلتفرم برای محتوای واقعیت مجازی است. ارز دیجیتال این پلتفرم با نام MANA، یکی از معروف ترین و محبوب ترین ارزهای حوزه متاورس است. توکن MANA امنیت مناسبی دارد؛ زیرا این توکن بر روی شبکه اتریوم با استاندارد ERC-20 قرار گرفته است.

سرمایه گذاران با توکن مانا زمین های پلتفرم Decentraland را خریداری می کنند. شرکت های مهمی همچون سامسونگ، آدیداس و… زمین مجازی شان را در دسنترالند خریداری کرده اند. پلتفرم دیسنترالند تاکنون میزبان رویدادهای مهمی از جمله هفته مد بوده است. در این رویداد برند های مد بزرگی همچون  وGabbana Elie Saab حضور داشتند.

برای ورود به دسنترالند نیاز به داشتن ارز ندارید. اما برای انجام فعالیت هایی همچون شرکت در کنسرت، رفتن به کافه و بازدید از موزه آثار هنری، خرید زمین در متاورس و اجاره زمین، نیاز به ارز متاورس MANA دارید.

توکن SAND

معرفی توکن SAND

سندباکس مشابه دسنترالند یک پلتفرم دنیای مجازی است. شما می توانید از این پلتفرم برای خرید زمین در متاورس استفاده کنید و همچنین آواتار مورد نظر خودتان را ایجاد کنید. توکن متعلق به پروژه سندباکس SAND نام دارد. شما می توانید از توکن سند برای انجام هر نوع تراکنش و تعامل در اکوسیستم سندباکس استفاده کنید.

هدف اصلی پلتفرم SAND ایجاد انقلاب در صنعت بازی و فناوری بلاکچین است. شما می توانید با برنامه Voxedit آواتار سندباکس بسازید و آن را به عنوان یک محصول ان اف تی در Marketplace سندباکس بفروشید. با این کار می توانید SAND دریافت کنید. یا اینکه می توانید از نرم افزار Gamemaker استفاده کنید و بدون هیچ دانش برنامه نویسی، بازی سه بعدی مختص خودتان را بسازید.

با توجه به اهداف جذابی که سندباکس دنبال می کند و همچنین داشتن کاربران بسیار قدرتمند، به نظر می رسد که این پلتفرم و ارز دیجیتال آن می توانند آینده خوبی در دنیای متاورس داشته باشند.

توکن AXS

axs token

اکسی اینفینیتی یک بازی متاورس است که شما می توانید در آن کسب درآمد کنید. توکن رسمی این بازی AXS نام دارد. در این بازی شرکت کنندگان به دنبال گنجینه های کمیاب می گردند و آن ها را در صندوق های گنج نگه داری می کنند. در نهایت به فعال ترین بازیکنان پاداش داده می شود.

در این بازی شخصیت هایی وجود دارند که می توانید با استفاده از آن ها بازی را پیش ببرید. شخصیت های فوق در این بازی اکسی یا Axies نام دارند. اکسی ها در این بازی همان توکن های غیرقابل تعویض و یا NFT ها هستند که با خرید آن ها می توانید به صورت دائمی مالک شخصیت های داخل بازی باشید. اکسی اینفینتی رایگان نیست و شما باید برای ورود به این بازی هزینه پرداخت کرده و اکسی خریداری کنید.

همانند یک محصول NFT شما می توانید از خرید و فروش اکسی ها کسب درآمد کنید. شما می توانید در ولت هایی که از بلاکچین اتریوم پشتیبانی می کنند از جمله تراست ولت و اتمیک ولت این توکن را ذخیره سازی کنید.

ارز متاورس THETA

توکن تتا

تقریبا همه ما از Netflix ،TikTok و YouTube یا سایر خدمات پخش ویدیو استفاده می کنیم. محتوا در اینترنت تا حد زیادی وابسته به ویدئو است. یکی از چالش های موجود، ارائه محتوای تصویری با کیفیت بالاست.

بسترهای ویدئویی بلاکچین به کاربران شبکه پخش ویدیو اجازه می دهند تا پهنای باند اضافی و منابع محاسباتی را ارائه دهند و در مقابل آن، پاداش بیشتری را دریافت کنند. شرکت Theta Labs به عنوان شرکت اصلی، نسخه بتا  پلتفرم پخش فیلم غیر متمرکز خود را راه اندازی کرده است. این سرویس اولین جریان ویدیویی در جهان محسوب می شود و یک برنامه غیر متمرکز است.

تتا یک شبکه انتقال ویدئویی غیرمتمرکز و همتا به همتا است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. این شبکه، تحویل محتوا با پهنای باند رایگان را امکان پذیر می کند. ارز دیجیتال این پروژه THETA نام دارد. علاوه بر ارز دیجیتال تتا، TFUEL نیز ارز اصلی این شبکه می باشد.

ارز متاورس THETA در شبکه به عنوان یک مکانیسم تشویقی عمل می کند. این رمز ارز کاربران را تشویق می کند تا حافظه و پهنای باند بدون استفاده خود را به اشتراک بگذارند و به عنوان ذخیره کننده ویدئو برای شبکه عمل کنند. از ارز دیجیتال THETA در شبکه به عنوان پاداش به اعتبارسنج ها یا نودهای نگهبان در تولید بلاک و مشارکت در مدیریت پروتکل استفاده می شود.

پروژه تتا همکارانی همچون گوگل، سامسونگ، سونی و… دارد. این ارز جزو توکن های متاورسی آینده دار به شمار می رود.

توکن ENJ

توکن انجین

پلتفرم Enjin به کاربران اجازه می دهد توکن های NFT خود را بسازند و مدیریت کنند. در انجین، چندین پلتفرم بازی مختلف با یکدیگر ادغام می شوند و در نتیجه بازیکنان از یک آیتم ثبت شده در بلاکچین، در چند بازی مختلف استفاده کنند یا آیتم ایجاد شده را در بازار به فروش برسانند.

در این اکوسیستم شما می توانید کالاهای مجازی ایجاد کرده و آن ها را ذخیره کنید و با فروش کالاهای مورد نظر کسب درآمد کنید. با توجه به ویژگی های خوبی که انجین ارائه می دهد و با توجه به استقبال خوبی که از این پلتفرم شده است، می توان گفت که توکن انجین یکی از بهترین ارزهای دیجیتال متاورس برای سرمایه گذاری است.

توکن پلتفرم انجین، ENJ نام دارد. خرید و فروش ها در این پلتفرم از طریق انجین کوین صورت می گیرند. در انجین توسعه دهندگان باید یک قرارداد هوشمند با استفاده از توکن ENJ ایجاد کنند تا ارزش کالای مجازی خود را تعیین نمایند. سپس بازیکنان می توانند کالاها را مطابق شرایط قرارداد معامله کرده و از این راه درآمد کسب کنند. افزایش قیمت انجین کوین، خود راهی برای سرمایه گذاری و کسب سود در پلتفرم متاورسی انجین می باشد.

ارز متاورس GALA

ارز Gala

گالا گیمز خود یک بازی یا دنیای مجازی متاورس نیست، اما بستری فوق العاده برای ساخت بهترین پروژه های ارزهای دیجیتال متاورس محسوب می شود. تا امروز متاورس های جذابی روی این بستر ساخته شده اند.

به منظور آشنایی با بازی های پروژه گالا نیاز است تا وارد سایت رسمی این پروژه شوید. پس از بارگذاری کامل سایت، باید تب Games را انتخاب کنید تا لیست بازی های این پلتفرم نمایش داده شوند. گیمرها در گالاگیمز می توانند NFT خود را نگه داری کرده و برای مقاصد مختلفی از آن استفاده کنند. همچنین بازیکنان می توانند این NFT ها را بفروشند و یا به بازیکنان دیگر هدیه بدهند.

پروژه گالا گیمز یک توکن تخصصی با نام GALA دارد. این بازی دارای یک فروشگاه اختصاصی است که شما می توانید در آن اقدام به خرید و فروش NFT های مختلف کنید. برای خرید NFT از این فروشگاه باید مبلغ مورد نیاز را به گالا پرداخت کنید.

ارز متاورس ILV

ارز illuvium

illuvium یک بازی نقش آفرینی بسیار محبوب است. توکن پلتفرم این شبکه بر روی بلاکچین اتریوم لانچ شده است و ILV نام دارد. شما می توانید این توکن را در برخی از کیف پول هایی که از شبکه اتریوم پشتیبانی می کنند ذخیره کنید.

این بازی یک فضای کاوش گری دارد. کاربرانی که این بازی را انجام می دهند، می توانند با کسب دستاورد و موفقیت های مختلف، توکن ILV به عنوان پاداش کسب کنند. همچنین کاربرانی که اقدام به خرید این توکن کنند، می توانند در حاکمیت اکوسیستم ایلوویوم شرکت کنند. از طرفی دیگر شما می توانید توکن ILV را استیک کرده و از این راه سود بیش تری دریافت کنید.

توکن TLM

معرفی ارز TLM

Alien Worlds (دنیای بیگانه) یک بازی متاورسی جذاب است. این بازی در شبکه بلاکچین اتریوم توسعه یافته است. بعد از اینکه وارد این بازی شدید و اقدام به خرید تجهیزات کردید، می توانید بازی را آغاز کنید و توکن TLM کسب کنید.

اگر علاقه مند به شرکت در این بازی هستید، قبل از هرکاری باید یک کیف پول WAXCloud نصب کنید. TLM جزء توکن هایی است که شما می توانید آن را در صرافی های مختلف خرید و فروش کنید. همچنین کیف پول های شبکه اتریوم می توانند برای ذخیره TLM استفاده شوند.

توکن RNDR

ارز دیجیتال RNDR

تولید محتواهای سه بعدی و واقعیت افزوده (AR) یکی از حوزه های مهمی است که شرکت های متاورس به آن می پردازند. پلتفرم رندر (Render) با ساختار غیر متمرکزی که دارد، بخشی از قدرت پردازشی رایانه هایی که تحت شرایط دیگر مورد استفاده قرار نمی گرفتند را به کار می گیرد. این کامپیوترها برای رندر کردن محتوای دیجیتال استفاده می شوند.

با تقسیم پردازش، تولید کنندگان محتوای دیجیتال دیگر مجبور به پرداخت هزینه های هنگفت برای جمع آوری قطعات کامپیوتر گران قیمت نیستند. از طرفی اعضای شبکه رندر هم در ازای فعالیت خود از شبکه پاداش دریافت می کنند.

با شرکت در پردازش تولید محتوا، کاربران از شبکه ارز رندر دریافت می کنند.

ارز متاورس ATLAS

معرفی ارز Atlas

Star Atlas یک پروژه متاورس و یک بازی است که سال 2620 را نشان می دهد. در این بازی، بازیکنان می توانند زمین را تسخیر کنند و منابع آن را جمع آوری کنند. این بازی در شبکه SOLANA ساخته شده است و هزینه های تراکنش بسیار پایینی در مقایسه با پروژه های مبتنی بر اتریوم فراهم می کند.

رمز ارز متاورس این پروژه ATLAS نام دارد. با بازی کردن در این پلتفرم می توانید ارز دیجیتال متاورس اطلس به دست آورد.

سرمایه گذاری در توکن های متاورسی منطقی است؟

توکن های متاورسی نوعی ارز دیجیتال هستند که معمولا در فضای متاورس استفاده می شوند. خرید زمین در متاورس، خرید آواتارها و NFT های یک پلتفرم از طریق توکن متاورس، از جمله کاربرد این ارزها می باشد. سرمایه گذاری در متاورس و خرید توکن های متاورسی، به شما این امکان را می دهد تا در معرض فناوری های جدید مثل بلاکچین، واقعیت افزوده، NFT و… قرار بگیرید.

شناخت فضای جدید و مناسب سرمایه گذاری و انتخاب یک ارز خوش بازده می تواند برای سرمایه گذار موفقیت به ارمغان بیاورد. این ارزها همچون سایر ارزهای دیجیتال می توانند تحت نوسان شدیدی قرار بگیرند. بازار ارزهای دیجیتال محدودیت نوسان ندارد و این خود سرمایه گذاری یا تریدر است که باید ریسک معاملاتش را کنترل کند تا سود خود را در ترید افزایش دهد.

برای خرید ارز در حوزه متاورس به بنیاد توکن توجه زیادی کنید. متاورس حوزه جدیدی است که در 10 سال آینده نقش پررنگ تری در بلاکچین و فناوری به خود می گیرد. علاوه بر انتخاب توکن های بنیادی، باید به اقبال عمومی نسبت به ارز مورد نظر نیز توجه کنید. در حال حاضر پلتفرم های متاورسی مختلفی وجود دارند اما تنها چند پلتفرم محبوبیت زیادی دارند.

علاوه بر موارد قبلی، قبل از سرمایه گذاری وضعیت قیمتی و نمودار تکنیکال ارز متاورس را بررسی کنید و زمانی اقدام به خرید کنید که قیمت ارز خیلی زیاد نباشد. توجه به این موضوعات باعث می شود که در نهایت سرمایه گذاری در ارز متاورس برایتان سودآور باشد.

ذخیره ارز متاورس در کیف پول

از آنجایی که ارزهای متاورسی نسبت به سایر دسته های ارز در بازار کریپتوکارنسی جدیدتر هستند، ممکن است در پیدا کردن کیف پول برای ذخیره ارز متاورس دچار مشکل شوید. برای ذخیره توکن های متاورسی، اول باید ببینید که کدام کیف پول از توکن مورد نظر شما پشتیبانی می کند.

برای این منظور ابتدا بررسی کنید که توکن مورد نظر شما در کدام شبکه لانچ شده است. در این صورت می توانید به سراغ کیف پول هایی بروید که متعلق به همان شبکه باشد. برای مثال اگر توکن مورد نظر بر روی شبکه اتریوم لانچ شده است، یکی از انتخاب های شما برای ذخیره آن توکن کیف پول های اتریوم از جمله کیف پول متامسک می باشد.

راه دوم مراجعه به وب سایت اصلی ارز متاورس مذکور و بررسی صفحات سایت برای پیدا کردن کیف پول های قابل استفاده می باشد. در انتخاب کیف پول دقت زیادی کنید و فقط از کیف پول های مطمئن ارز دیجیتال استفاده کنید که برای کاربران ایرانی دردسر ساز نیستند.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا