آموزش ایرانکس‌بیت

آموزش سفارش گذاری استاپ لاس در صرافی ایرانکس و تعیین حد سود و ضرر

امکان گذاشتن استاپ لاس (حد ضرر) و تیک پرافیک (حد سود) از قابلیت های مهمی هستند که در سوددهی سیستم معاملاتی معامله گران تاثیر بسزایی دارند. با این کار نیاز ندارید که در هر زمانی پای سیستم بوده و منتظر رسیدن قیمت ها به سطوح مدنظرتان باشید. در این آموزش نحوه ثبت تیک پرافیت و استاپ لاس در ایرانکس بیت را به شما عزیزان آموزش می دهیم.

مقدمه ای بر استاپ لاس و تیک پرافیت (حد سود و حد ضرر)

هر معامله گری بعد از خرید ارز، انتظار مشخصی از بالا رفتن قیمت دارد. معمولا معامله گران در نزدیکی سطوح مقاومتی یا سطوح فیبوناچی و… تصمیم به فروش ارز می گیرند. به این کار سیو سود می گویند و در آن کاربر با میزان سود مشخصی از معامله خارج می شود.

از طرفی محدود کردن ریسک یکی از مهم ترین کارهایی است که معامله گران حرفه ای انجام می دهند. با هر دلیلی ممکن است وارد معامله ای شوید اما روند بر خلاف پیش بینی شما پیش برود. در این شرایط بهتر است با در نظر گرفتن محدوده ضرر و با رسیدن قیمت به آن محدوده، با ضرر محدودی از معامله خارج شوید و به دنبال فرصت خرید بهتری بگردید. به خروج از معامله با ضرر محدود، حد ضرر گذاشتن برای معامله گفته می شود.

خوشبختانه این دو قابلیت (حد سود و حد ضرر) در بخش ترید ارز دیجیتال صرافی ایرانکس بیت وجود دارد. در صورتی که ارزی را خریداری کرده باشید، می توانید برای آن استاپ لاس و تیک پرافیت تعیین کرده و اجازه دهید تا قیمت به حرکت خود ادامه دهد. وقتی قیمت به استاپ لاس یا تیک پرافیت شما برسد، سیستم به صورت اتوماتیک سفارش را فعال می کند و دارایی شما به فروش می رسد.

قابلیت ثبت تیک پرافیت و استاپ لاس در ایرانکس، برای معاملات پیشرفته فراهم است. برای اینکه با فرآیند ثبت تیک پرافیت و استاپ لاس در ایرانکس بیت آشنا شوید، ادامه آموزش را مطالعه کنید.

نکته: اگر به طور هم زمان برای دارایی هم حد سود تعیین کنید و هم حد ضرر، در صورت رسیدن قیمت به هر یک از این دو سفارش، همان سفارش فعال می شود و سفارش دیگر به صورت خودکار لغو شده و از سیستم حذف می شود.

گذاشتن استاپ لاس در ایرانکس

برای اینکه بتوانید برای دارایی ارزی تان سفارش استاپ لاس تعیین کنید مراحل زیر را طی کنید:

 • وارد وب سایت ایرانکس بیت (با آدرس www.iranexbit.com) شده و از بالای صفحه (سمت چپ) دکمه ورود را انتخاب کنید. (نکته: در صورتی که حسابی در صرافی افتتاح نکرده اید، قبل از هر کاری باید در صرافی ایرانکس بیت ثبت نام کنید.)
 • با وارد کردن نام کاربری (ایمیل) و رمز عبور، وارد اکانت معاملاتی تان شوید.
مرحله ورود به اکانت
اطلاعات ورود به حساب را وارد کرده و در حساب معاملاتی تان لاگین کنید.
 • در صفحه حساب شخصی تان، از منوی بالای صفحه بر روی گزینه “ترید پیشرفته” کلیک کنید.
ورود به صفحه ترید پیشرفته جهت ثبت استاپ لاس در ایرانکس
مطابق تصویر بر روی گزینه ترید پیشرفته کلیک کنید.
 • بعد از ورود به صفحه ترید پیشرفته، باید از بخش ارزها، ارزی که می خواهید برای آن استاپ لاس بگذارید را انتخاب کنید. برای سادگی کار می توانید در بخش جستجو نماد مدنظرتان را وارد کرده و بر روی آن کلیک کنید.
انتخاب ارز جهت گذاشتن sl یا tp
ارز مورد نظرتان را از جدول ارزها انتخاب کنید.
 • بعد از انتخاب نام نماد، اطلاعات مربوط به همان نماد در صفحه بارگزاری می شود. در کادر “ثبت سفارش” می توانید حد ضرر را مشخص کنید.
کادر ثبت سفارش و انواع سفارش گذاری در آن
کادر ثبت سفارش و انواع سفارش گذاری در آن
 • در بالای کادر چند سربرگ وجود دارد. از بین موارد موجود Stop Loss را انتخاب کنید.
 • پاپ اپ تعیین Stop Loss / Take Profit  باز می شود. اگر می خواهید حد ضرری برای دارایی تان مشخص کنید تیک کنار گزینه Stop Loss (حد ضرر) باید حتما فعال باشد.
 • در بخش تعیین حد ضرر سه کادر وجود دارد که باید مقادیر آن را مشخص کنید.
  • Stop price: قیمتی که می خواهید با رسیدن به آن، معامله تان با ضرر بسته شود را در این کادر وارد کنید. (این قیمت حتما باید پایین تر از قیمتی که در آن ارز را خریده اید باشد.)
  • Amount: مقداری از ارز که قصد فروش آن را دارید در کادر Amount وارد کنید.
  • Total: بعد از تکمیل کادر Stop price و Amount، این فیلد به صورت خودکار پر می شود و به شما اعلام می کند که در صورت رسیدن قیمت به استاپ لاس، ارزش دارایی شما چقدر خواهد شد.
وارد کردن مقادیر استاپ لاس در ایرانکس
مقادیر خواسته شده در بخش Stop Loss را وارد کرده و Confirm یا همان تایید را بزنید.
 • در نهایت بر روی دکمه Confirm کلیک کنید تا استاپ لاس شما در سیستم ثبت شود.

بعد از ثبت استاپ لاس می توانید در بخش “سفارشات باز” جزئیات استاپ لاسی که تعیین کرده اید را مشخص کنید. همچنین با کلیک بر روی دکمه ” لغو” می توانید سفارش استاپ لاس را از سیستم حذف کنید.

جزئیات سفارش استاپ لاس ثبت شده در بخش سفارشات باز
جزئیات سفارش استاپ لاس ثبت شده در بخش سفارشات باز

نکته: در صورتی که با ثبت معاملات پیشرفته آشنایی ندارید توصیه می کنیم که ابتدا آموزش ترید پیشرفته در ایرانکس را مطالعه کنید.

گذاشتن تیک پرافیت در ایرانکس

مراحل گذاشتن تیک پرافیت در ایرانکس، مشابه مراحل استاپ لاس می باشد.

 • بعد از ورود به حساب و مراجعه به بخش ترید پیشرفته، ارزی که می خواهید برای آن حد سود تعیین کنید را مشخص کنید. سپس به کادر ” ثبت سفارش” مراجعه کنید و از سربرگ های بالای کادر ثبت سفارش، گزینه “Take Profit” را انتخاب کنید.
 • پاپ اپ تعیین Stop Loss / Take Profit باز می شود. اگر می خواهید حد سودی برای دارایی تان مشخص کنید تیک کنار گزینه Take Profit (حد سود) باید حتما فعال باشد.
 • در بخش تعیین حد سود سه کادر وجود دارد که باید مقادیر آن را مشخص کنید.
  • price: قیمتی که می خواهید با رسیدن به آن، معامله تان با سود بسته شود را در این کادر وارد کنید. (این قیمت حتما باید بالاتر از قیمتی که در آن ارز را خریده اید باشد.)
  • Amount: مقداری از ارز که قصد فروش آن را دارید در کادر Amount وارد کنید.
  • Total: بعد از تکمیل کادر Stop price و Amount، این فیلد به صورت خودکار پر می شود و به شما اعلام می کند که در صورت رسیدن قیمت به تیک پرافیت، ارزش دارایی شما چقدر خواهد شد.
 • در نهایت بر روی دکمه Confirm کلیک کنید تا حد سود شما در سیستم ثبت شود.
مقادیر خواسته شده در بخش Take Profit را وارد کرده و Confirm یا همان تایید را بزنید.
مقادیر خواسته شده در بخش Take Profit را وارد کرده و Confirm یا همان تایید را بزنید.

بعد از ثبت تیک پرافیت می توانید در بخش “سفارشات باز“، جزئیات حد سودی که تعیین کرده اید را مشخص کنید. همچنین با کلیک بر روی دکمه ” لغو” می توانید سفارش تیک پرافیت را از سیستم حذف کنید.

توصیه

توصیه ما به شما این است که بعد از خرید هر ارزی، با تحلیل مناسب، حد سود و حد ضرر معامله را مشخص کرده و بلافاصله بعد از خرید ارز، سفارش تیک پرافیت و استاپ لاس آن ارز را در ایرانکس بیت ثبت کنید. با این کار نیازی نیست که دائما پشت سیستم باشید.

در شرایط نوسانی بازار، هر لحظه ممکن است کندل های بزرگ و هیجانی قیمت را به شدت تحت تاثیر قرار دهند. در این شرایط شما می توانید از ضرر این نوسانات در امان بوده و از نوسانات مثبت آن سود ببرید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا