دانشنامه ارز دیجیتال

آشنایی با پلتفرم ییلد گیلد گیمز (Yield Guild Game)

ییلد گیلد گیمز Yield Guild Games (YGG) یک انجمن بازی است که بر روی بازی‌های کسب درآمد (P2E) بلاک چین تمرکز دارد. این پلتفرم نوعی اکوسیستم است که در دارایی های NFT را سرمایه گذاری می کند و گیمرهای بلاک چین را در سراسر جهان به هم متصل می کند. هدف آنها ایجاد شبکه ای از بازیکنان و سرمایه گذارانی است که به یکدیگر کمک می کنند تا در فضای بازی NFT شروع به کار و رشد کنند.

ییلد گیلد گیمز (Yield Guild Game)

از زمان موفقیت Axie Infinity، فضای بازی برای کسب درآمد (P2E) بلاکچین به سرعت در حال رشد بوده است. در حالی که روند P2E میلیون ها نفر را در سراسر جهان جذب کرده است، NFT های بازی برای بسیاری از بازیکنان، به ویژه در کشورهای در حال توسعه، مقرون به صرفه نیستند. Yield Guild Games در حال ایجاد یک انجمن P2E و ارائه راه حلی برای این بازیکنان است تا بتوانند با بازی NFT شروع کنند.

بازی های ییلد گیلد گیمز (YGG) چیست؟

Yield Guild Games (YGG) یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) است که روی توکن های غیرقابل تعویض (NFT) مورد استفاده در بازی های بلاک چین سرمایه گذاری می کند. این بازی‌ها بخشی از مفهوم گسترده‌تری هستند که به عنوان متاورس شناخته می‌شوند. اصطلاح متاورس به عناصر بسیاری از جهان های دیجیتال مبتنی بر بلاک چین، از جمله زمین دیجیتال، دارایی های دیجیتال و غیره اشاره دارد.
ایده ایجاد یک جامعه جهانی بازی برای کسب درآمد در سال 2018 مطرح شد. گابی دیزون، یکی از بنیانگذاران، متوجه شد که بازی های بلاک چین در جنوب شرقی آسیا رواج یافته است. در آن زمان، بسیاری از گیمرها به دنبال شروع بازی محبوب NFT Axie Infinity بودند، اما پول لازم برای خرید شخصیت های NFT درون بازی به نام Axies را نداشتند.
دیزون با درک اینکه بازی بلاک چین می‌تواند ابزاری توانمند برای کسانی باشد که در کشورهای در حال توسعه زندگی می‌کنند، شروع به قرض دادن Axies خود به سایر بازیکنانی کرد که توانایی خرید خود را نداشتند. این الهام بخش او شد تا با بریل لی در سال 2020 شرکت Yield Guild Games را تأسیس کند تا به گیمرها کمک کند در دنیای NFT ها و بازی های بلاک چین پیشرفت کنند.

Yield Guild Games چگونه کار می کند؟

Yield Guild Games از ترکیب مالی غیرمتمرکز (DeFi) و NFTها برای ایجاد یک اقتصاد متاورس در بلاک چین اتریوم استفاده می کند. YGG DAO یک پروتکل منبع باز با قوانینی است که توسط قراردادهای هوشمند اجرا می شود. اهداف مختلفی از جمله اجرای تصمیمات حاکمیتی که توسط جامعه رای داده شده است، صدور جوایز و تسهیل اجاره NFT انجام می شود.
YGG از چندین SubDAO تشکیل شده است که از گروه هایی از بازیکنان یک بازی NFT یا مکان جغرافیایی خاص تشکیل شده است. هر SubDAO مجموعه ای از قوانین خاص خود را برای مدیریت فعالیت ها و دارایی های بازی مربوطه برای کسب درآمد دارد.

این مدل به بازیکنان یک بازی NFT اجازه می دهد تا با هم کار کنند تا سود خود را در بازی به حداکثر برسانند. همچنین اعضای انجمن را قادر می‌سازد تا از دارایی‌های NFT متعلق به جامعه برای کسب جوایز درون بازی استفاده کنند. در مقابل، کسانی که NFT های خود را از طریق DAO قرض می دهند می توانند بخشی از درآمد گیمرها را به اشتراک بگذارند.

در YGG، تمام NFT ها و دارایی های دیجیتال در خزانه YGG ذخیره می شوند که توسط جامعه کنترل می شود.

Yield guild games

بورسیه های YGG

برای به حداکثر رساندن ارزش و کاربرد NFT های بازی، YGG DAO از یک برنامه اجاره NFT به نام بورسیه استفاده می کند. این ایده در ابتدا توسط انجمن Axie Infinity معرفی شد تا هم برای دارندگان NFT و هم برای گیمرهای بازی برای کسب سود مفید باشد.

در Axie Infinity، صاحبان Axie می‌توانند دارایی‌های بازی خود را قرض بگیرند تا به بازیکنان جدید در ازای دریافت درصدی از پاداش‌های درون بازی خود کمک کنند تا شروع به کار کنند. این فرآیند از طریق قراردادهای هوشمند بلاک چین انجام می شود به گونه ای که محققان فقط می توانند از NFT های درون بازی استفاده کنند. فقط مدیر (مالک) می تواند NFT ها را معامله یا انتقال دهد.

به طور مشابه، YGG به بازیکنان جدید بورسیه تحصیلی تحت مدل تقسیم درآمد ارائه می‌کند، جایی که آنها می‌توانند دارایی‌های NFT را برای شروع بازی و دریافت جوایز درون بازی دریافت کنند. دانش پژوهان نیازی به سرمایه گذاری اولیه ندارند، اما بخشی از درآمد خود را با مدیران خود به اشتراک می گذارند. به غیر از NFT ها، بازیکنان جدید نیز از مدیران جامعه آموزش و راهنمایی دریافت خواهند کرد.

بورسیه های YGG در Axie Infinity محدود نمی شود. YGG Treasury همچنین مالک زمین های مجازی در Sandbox و League of Kingdoms، ماشین های مجازی در F1 Delta Time و سایر بازی های بازی برای کسب درآمد است.

توکن YGG چیست؟

ییلد گیلد گیمز (YGG) یک توکن ERC20 است که به دارندگان حق مشارکت در اداره YGG DAO را می‌دهد. عرضه کلی آن 1 میلیارد توکن است و 25 میلیون YGG از طریق پیشنهاد اولیه DEX (IDO) در SushiSwap در سال 2021 فروخته شد. برای حمایت از جامعه، YGG 45 درصد از کل عرضه را کنار گذاشته است تا به تدریج بین کاربران توزیع شود.
YGG به عنوان توکن اصلی پلتفرم، YGG برای پرداخت هزینه خدمات در شبکه استفاده می شود. همچنین می توان برای کسب جوایز در خزانه های YGG استیکینگ کرد یا از آن برای باز کردن قفل محتوای انحصاری در کانال YGG Discord استفاده کرد. علاوه بر این، دارندگان YGG می توانند پیشنهادات خود را ارائه کنند و در مورد تصمیمات مربوط به فناوری، محصولات، پروژه ها، توزیع توکن و ساختار کلی حاکمیت صنف رای دهند. به پیشنهادات برنده ای که در نهایت در DAO پیاده سازی می شوند، از طریق توکن های YGG پاداش داده می شوند.

خرک YGG

YGG DAO رویکرد متفاوتی را نسبت به اکثر پلتفرم‌های DeFi staking برای فارمینگ محصول اتخاذ می‌کند. به طور معمول، توکن ها برای کسب بهره با نرخ ثابت استیکینگ می شوند. در YGG، هر خزانه نشان دهنده یک برنامه پاداش نمادین برای یک فعالیت خاص است که YGG انجام می دهد. به عنوان مثال، یک خزانه ممکن است بازدهی را بر اساس عملکرد یک برنامه بورس ارائه دهد، در حالی که پلتفرم دیگری بر اساس برنامه پرورش Axie به سهامداران پاداش می دهد.
YGG همچنین قصد دارد یک انبار فوق‌العاده یکپارچه ایجاد کند که تمام فعالیت‌های تولیدکننده محصول در اکوسیستم آن را نشان می‌دهد. این صندوق بر اساس درآمد انجمن از اشتراک، کالا، اجاره، رشد خزانه‌داری و عملکرد شاخص SubDAO به سهامداران پاداش می‌دهد.

دارندگان توکن YGG می‌توانند برای فعالیتی که پشتیبانی می‌کنند شریک شوند، و جوایز متناسب با مقدار YGG که از طریق قراردادهای هوشمند به اشتراک می‌گذارند، توزیع می‌شود. بسته به نحوه برنامه ریزی خزانه، جوایز ممکن است شامل توکن های YGG، اتر (ETH) یا استیبل کوین ها نیز باشند.

چگونه YGG را در بایننس بخریم؟

می‌توانید بازی‌های Yield Guild (YGG) را در صرافی‌های ارزهای دیجیتال مانند Binance خریداری کنید.

  1. وارد حساب Binance خود شوید و روی [Trade] کلیک کنید. برای شروع، حالت معاملاتی کلاسیک یا پیشرفته را انتخاب کنید.
  2. روی [BTC/USDT] کلیک کنید تا نوار جستجو باز شود و «YGG» را تایپ کنید تا جفت ارزهای معاملاتی موجود را ببینید. ما از YGG/BUSD به عنوان مثال استفاده خواهیم کرد.
  3. به کادر [Spot] در سمت راست بروید و مقدار YGG را برای خرید وارد کنید. در این مثال، از یک سفارش بازار استفاده خواهیم کرد. برای تأیید سفارش خود، روی [خرید YGG] کلیک کنید، و YGG خریداری شده به کیف پول Spot شما واریز می شود.
ییلد گیلد گیمز

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا