دانشنامه ارز دیجیتال

آشنایی با الگوریتم اثبات اهمیت (POI)

الگوریتم اثبات اهمیت (POI) مکانیزم جدیدی است که برای پوشاندن کاستی‌های اثبات سهام ایجاد شده است. NEM ارز دیجیتالی است که اثبات اهمیت را در فضای کریپتو معرفی کرد، و از طرف دیگر به اعتبار الگوریتم اثبات اهمیت، NEM شروع به حرکت از مبهم بودن خود به محبوبیت کرده است.

در این مقاله نگاهی اجمالی به مفهوم اثبات اهمیت و مزایای آن خواهیم داشت.

کاستی های الگوریتم اثبات سهام

با ایجاد اثبات اهمیت به عنوان یک لطف پس انداز برای برخی از ویژگی هایی که اثبات سهام نمی تواند ارائه دهد، درک سه نقص عمده اثبات سهام مهم است.

  1. افرادی که می توانند ارزهای رمزنگاری شده را احتکار کنند تا حد زیادی مورد علاقه اثبات سهام هستند. به نظر می رسد که این یک مکانیسم خود محدود کننده است زیرا ارز دیجیتال برای جایگزینی ارز فیات هدفمند است. با اثبات سهام، این مکانیسم برای دارندگان مقادیر زیادی از ارزهای دیجیتال به خوبی کار می کند.
  2. سرمایه گذاران ثروتمند ذینفعان اصلی مکانیسم اثبات سهام هستند. این به این دلیل است که افراد یا گروه‌هایی از افراد که پول کافی در حساب خود دارند، احتمال جعل بلوک را دارند.
  3. سرمایه‌گذارانی که می‌توانند برای مدت کوتاهی ارز دیجیتال خود را حفظ کنند، با اثبات سهام پاداش می‌گیرند.

مکانیسم اثبات اهمیت

  1. اثبات اهمیت تنها به تعداد کوین های موجود در کیف پول توجه نمی کند، بلکه مدت زمان نگهداری کوین ها را نیز محاسبه می کند. این مکانیسم به افراد کمک می کند تا کوین های موجود در کیف پول خود را نگه دارند. گفته می‌شود که کوین ها پس از نگهداری برای یک دوره از پیش تعریف‌شده خاص، انتساب داده می‌شوند. این تنها سکه های اختصاص داده شده است که اثبات اهمیت امتیاز می یابد.

با این حال، حداقل تعداد مشخصی از سکه‌ها پیش‌نیاز برای بهره‌مندی مردم برای برداشت است. برداشت اصطلاحی است که در اثبات اهمیت استفاده می شود زیرا جعل اثبات سهام است.

  1. سرمایه گذارانی که اغلب با دیگران در شبکه تراکنش انجام می دهند با اثبات اهمیت امتیاز بالاتری دارند. این ویژگی مکانیزم اثبات اهمیت را پایدار و قابل اعتماد می کند زیرا با توزیع یکنواخت کوین ها کار می کند.

آ! بنابراین، الگوریتم آن برای شناسایی تجارت غیرقانونی در بین تعداد کمی از سرمایه گذاران ساخته شد. از این رو، حساب های جعلی با هدف افزایش امتیاز اثبات اهمیت به راحتی شناسایی و حذف می شوند.

  1. در اثبات اهمیت، ثواب ترجیح داده می شود، به گونه ای که تراکنش های بزرگتر به اهمیت بسیار بیشتری نسبت به معاملات کوچکتر اشاره دارد. همچنین، تراکنش های مکرر پاداش بیشتری نسبت به تراکنش های غیر متداول دارند.
  2. نمره اثبات اهمیت یک امتیاز ترکیبی است که مشتق از عوامل بسیاری است. برخی از این عوامل عبارتند از: تعداد شرکای تراکنش، تعداد کوین های دارای اعتبار، تراکنش های خالص انجام شده در 30 روز گذشته و غیره.
اهمیت

جمع بندی

اثبات اهمیت توانسته است برخی از مشکلات مرتبط با مکانیسم اثبات سهام را برطرف کند. با این مکانیسم، ثروتمندان احتمال مطلق ثروتمند شدن را ندارند و ارز دیجیتال مانند ارز غیرمتمرکز عمل می کند. با این حال، اثبات اهمیت هنوز در بین سرمایه گذاران رمزارز محبوبیت پیدا نکرده است.

سوالات متداول

اثبات اهمیت در NEM چیست؟
اثبات اهمیت (PoI) یک مکانیسم اجماع بلاک چین است که توسط NEM معرفی شده است. PoI به کاربرانی که به طور فعال در شبکه تراکنش می‌کنند، بر اساس اثبات سهام، پاداش می‌دهد. این امتیاز کل مبلغ اختصاص یافته فرد است، اما، در PoI، امتیاز شامل متغیرهای بیشتری است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Drag To Verify

نوشته های مشابه

دکمه بازگشت به بالا